EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Nici PDO – co to jest?

Masz pytanie?

nici liftingujące pdo
Spis treści

Jak pokazują badania prowadzone przez marki kosmetyczne 90% kobiet odczuwa stres i niepokój związany z procesem starzenia się, zmianą wyglądu, utratą atrakcyjności. Na szczęście jest wiele zabiegów medycyny estetycznej, które są w stanie nie tylko zatrzymać, ale też i cofnąć procesy starzenia się i przywrócić młody, naturalny wygląd twarzy, szyi, ciała. Jednym z bardzo skutecznych, minimalnie inwazyjnych i dających natychmiastowe spektakularne efekty zabiegów są nici PDO, które są doskonałą alternatywą dla skalpela.

Nici PDO od przeszło 30 lat są wykorzystywane w chirurgii jako nici chirurgiczne. Dzięki temu są doskonale przebadane i bezpieczne. Przeszło 10 lat temu znalazły również zastosowanie w medycynie estetycznej. Czym są i jak działają nici PDO? Jakie są efekty zabiegu nićmi liftingującymi?

Nici PDO – co to takiego?

Nici PDO wykonane są z polidioksanonu, czyli specjalnego syntetycznego włókna, wykorzystywanego w chirurgii, ginekologii, urologii czy okulistyce. Materiał wprowadza się w tkankę podskórną w trakcie zabiegu. W ten sposób tworzy się w skórze swego rodzaju rusztowanie, przypominające ułożeniem włókna kolagenowe i elastynę.

Nici PDO wprowadzone pod skórę nie tylko tworzą specjalne podtrzymujące i liftingujące rusztowanie, ale działają odmładzająco, dodatkowo pobudzają skórę do produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za elastyczność i jędrność skóry. Dzięki niciom PDO dochodzi do zagęszczenia i rewitalizacji skóry, a także mechanicznej stymulacji fibroblastów, na skutek czego zwiększona zostaje produkcja nowego kolagenu i elastyny, czyli dwóch podstawowych włókien podporowych skóry. W ten sposób uzyskuje się efekt zarówno liftingu, jak i ujędrnienia.

Nici PDO stopniowo rozpuszczają się w tkance. Proces ten trwa przez 6-12 miesięcy. Po biodegradacji nici, zostaje dwutlenek węgla i woda, które w całkowicie naturalny sposób są absorbowane do skóry. Produkt jest metabolizowany i wydalany z moczem.

Nici liftingujące są bezpieczne, przebadane i sprawdzone. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i jest minimalnie odczuwalny. Zabieg wykonują doświadczeni lekarze medycyny estetycznej.

Nici PDO – rewitalizujące i liftingujące

Nici PDO to szybki, a jednocześnie bardzo skuteczny sposób odmładzania. Zabieg przeznaczony jest dla osób, które oczekują natychmiastowych efektów oraz preferują terapie nieinwazyjne i bez okresu rekonwalescencji.

W trakcie zabiegu stosuje się dwa rodzaje nici, które są dobierane do skóry oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Są to nici bezhaczykowe (rewitalizujące) i haczykowe (liftingujące).

Nici rewitalizujące PDO

Nici PDO rewitalizujące to proste nici, bez haczyków. Stosuje się je w celu poprawienia owalu twarzy i do lekkiego liftingu Nici mają podwójne działanie – dają naturalny efekt liftingu oraz uruchamiają naturalne procesy przebudowy i zagęszczenia skóry. Dodatkowo niwelują wczesne objawy starzenia, takie jak wiotka skóra na policzkach, szyi czy brodzie.

Nici haczykowe PDO

Wzdłuż nici widoczne są nacięcia, które po naciągnięciu otwierają się, tworząc niewielkie haczyki. W ten sposób dochodzi do podciągnięcia tkanki w miejscu zabiegowym i uzyskania efektu liftingu w takich obszarach, jak podbródek, chomiki, czy lifting owalu twarzy czy szyi. Natychmiast po wprowadzeniu nici osiągamy poprawę wyglądu, napięcia i liftingu. Dodatkowo po 10 dniach następuje proces wytwarzania kolagenu i elastyny, co dodatkowo wpływa na poprawę wyglądu i utrzymuje się nawet po rozpuszczeniu nici.

Nici PDO – efekty zabiegu

Nici PDO to natychmiastowy efekt odmłodzenia, lifting twarzy (policzków, podbródka, żuchwy) i szyi oraz przywrócenie utraconych z wiekiem proporcji twarzy.

Dzięki niciom PDO można przywrócić naturalny owal twarzy i proporcje twarzy – w całkowicie naturalny sposób. Jest to zdecydowanie przewaga zabiegu nićmi w porównaniu do chirurgicznej operacji plastycznej twarzy. Nici to również najlepszy sposób odmłodzenia i liftingu szyi czy dekoltu. Skóra zostaje zagęszczona, ujędrniona i uelastyczniona.

Dodatkowo dzięki niciom można ograniczyć nadmierną mimikę mięśni twarzy i uzyskać porównywalny efekt do zabiegu toksyną botulinową. W tym przypadku nić nie relaksuje pracy nerwów, ale osłabia ich działanie.

Nici PDO – podsumowanie

Lifting nićmi PDO to naturalny i długotrwały efekt. Zabieg można powtarzać co 1-2 lata. Podczas zabiegu wykorzystuje się nici haczykowe lub rewitalizujące, które poprawiają jędrność, elastyczność i owal twarzy. Terapia nićmi liftingującymi to idealny wybór dla osób, które oczekują naturalnego odmłodzenia bez konieczności wykonywania serii zabiegów. Bezoperacyjny lifting nićmi PDO można przeprowadzać przez cały rok, również w okresie letnim. Zabieg można łączyć z wypełniaczami (kwasem hialuronowym). Zabieg polecany jest szczególnie osobom z bardziej zaawansowanymi oznakami starzenia się, ponieważ można osiągnąć spektakularny, naturalny efekt bez skalpela.

5/5 - (3 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA