Szukaj
Umów wizytę Booksy
Szukaj
Close this search box.

Przebarwienia na skórze

Przebarwienia na skórze to plamy  powstające wskutek niewłaściwej pracy komórek wytwarzających melaninę. Zmiany powstają najczęściej na twarzy (przebarwienia na czole, przebarwienia pod oczami itd.), dekolcie, przedramionach, ramionach, dłoniach i nogach, a więc miejscach narażonych na działanie promieniowania słonecznego. Przebarwienia na twarzy mogą pojawiać się u osób z zaburzeniami hormonalnymi, stosujących antykoncepcję hormonalną bądź niektóre leki. Przyczyną zmian na skórze są także stany zapalne, nadczynność tarczycy, substancje fotouczulające znajdujące się np. w kosmetykach. Ponadto przebarwienia na piersiach, twarzy, rękach nasilają się z wiekiem.

Przebarwienia skóry to jeden z bardziej uciążliwych defektów urody, który jest trudny do usunięcia, bo ma tendencje do
nawracania. Na większość przebarwień zapracowujemy sami, poprzez nadmierną ekspozycję skóry na promieniowanie UV i niedostateczną ochronę filtrami SPF. U kobiet, które stosują tabletki antykoncepcyjne mogą pojawiać się dosyć rozległe przebarwienia w postaci plam o dosyć ciemnym zabarwieniu. Pojawiają się na czole lub policzkach. Takie przebarwienia znane są pod nazwą melasma lub ostuda i są trudne do usunięcia. Mają również tendencję do nawracania.

Przebarwienia po trądziku

Przebarwienia potrądzikowe to częsty problem osób, które przez dłuższy czas chorowały na trądzik. Nieestetyczne plamy występują najczęściej na czole, policzkach, brodzie, rzadziej wokół ust czy na nosie. Jak powstają przebarwienia po trądziku? Podczas gojenia się i regeneracji naskórka, staje się on cienki i wrażliwy, w związku z czym na twarzy mogą pojawiać się zmiany. Powstawaniu przebarwień potrądzikowych sprzyja również wyciskanie wyprysków.

Przebarwienia po laserze

Jednym ze skutków ubocznych zabiegów laserowych mogą być przebarwienia. Główne przyczyny wystąpienia zmian to: słaba jakość sprzętu i zbyt duża moc zabiegu, czyli nieodpowiednie dostosowanie parametrów zabiegowych przez niedoświadczoną osobę, która
wykonuje zabieg. Pojawienie się przebarwień po laserze jest zależne także od fenotypu skóry. Prawidłowo wykonany zabieg laserowy i wykluczenie przez zabiegiem potencjalnych ograniczeń odnośnie jego wykonania, nie powoduje przebarwień ani żadnych skutków ubocznych.

Metody leczenia przebarwień

Sprawdź nasze zabiegi:

Zapraszam

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Jak oceniasz tę stronę?
PŁASKI BRZUCH? JĘDRNE POŚLADKI?
Odkryj nasz BESTSELLER
EMSCULPT i EMTONE
  • 10 zabiegów
  • 5 wizyt
  • 2 technologie
Promocja do -60% OFF