EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Nici liftingujące – na czym polega zabieg?

Masz pytanie?

nici pdo
Spis treści

Główną przyczyną utraty jędrności skóry jest proces starzenia, który rozpoczyna się już po 20. roku życia. Wówczas dochodzi do spowolnienia procesów regeneracyjnych w skórze, które są spowodowane zmniejszającą się aktywnością biologiczną komórek. Proces starzenia się działa niestety wielowymiarowo – zarówno powierzchniowo, na skórze, na której pojawiają się zmarszczki, plamy, jak i na poziome tkanek, mięśni i struktur kostnych. W efekcie procesów starzenia się zarówno na skórze, jak i w głębi tkanek twarz powoli traci swój kontur, staje się wiotka, policzki zaczynają opadać. Pojawiają się również pierwsze zmarszczki i bruzdy. Doskonałą metodą odmładzającą jest lifting twarzy. Zabieg nićmi PDO zyskuje z roku na rok coraz większą popularność wśród pacjentów. Dlaczego? Czym są nici PDO? Na czym polega zabieg? Jakich efektów można się spodziewać?

Nici PDO – co to takiego?

Nici PDO wprowadzane są w tkankę podskórną, w której działają dwuetapowo. Po pierwsze, tworzą nowe rusztowanie skóry, które działa jak lifting. Po drugie, w skórze stymulują fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny, w efekcie czego skutecznie odmładzają i liftingują twarz, szyję, dekolt.

Nici PDO wykonane są z polidioksanonu, który od przeszło 30 lat stosowany jest w różnych dziedzinach medycyny. Dzięki temu materiał jest bezpieczny, przebadany i sprawdzony. Ww. nici są wchłanialne. Oznacza to, że ulegają stopniowemu rozpuszczeniu w tkance. Proces ten trwa około 6-12 miesięcy. Polidioksanon rozpada się do dwutlenku węgla i wody. Po biodegradacji, produkt jest metabolizowany i wydalany z moczem.

Skuteczny zabieg – nici PDO

Zabieg liftingujący nićmi PDO rozpoczyna się od konsultacji lekarskiej, podczas której specjalista zapoznaje się z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami pacjenta. Aby dokładnie ocenić problem i wektory siły potrzebne do korekcji mankamentów urody, lekarz wykonuje serię fotografii twarzy z różnych perspektyw. Następnie rysuje w miejscu zabiegowym przebieg nici oraz nakłada krem znieczulający, który zminimalizuje bolesne odczucia podczas zabiegu. W trakcie liftingu nićmi PDO pacjent odczuwa jedynie delikatne nakłucia.

Nici liftingujące wprowadzane są w skórę na określoną głębokość. Aby uzyskać efekt pełnego liftingu zwykle wkłuwa się od 4 do 6 nici na jedną stronę. Aby jednak osiągnąć efekt liftingu dolnej części twarzy i podbródka, wystarczy wprowadzić 2-3 nici na stronę. Podczas zabiegu specjalista stosuje w tym celu kaniulę.

W zależności od potrzeb pacjenta wykorzystuje się dwa rodzaje nici: bezhaczykowe i haczykowe.

Nici PDO – chomiki

Aby zredukować objawy wczesnego starzenia się skóry, czyli zwiotczenia w obrębie policzków (tzw. chomiki), brody, szyi, a także poprawić owal twarzy, stosuje się nici bezhaczykowe lub haczykowe. W zależności od nasilenia problemu, lekarz medycyny estetycznej dobiera właściwą metodę.

Nici rewitalizujące są krótkie (2-7 centymetrów), proste i nie mają haczyków. Delikatnie liftingują, odmładzają, ujędrniają i uelastyczniają skórę.

Nici haczykowe PDO

Nici PDO haczykowe są dłuższe niż rewitalizujące (7-15 centymetrów), dzięki czemu można uzyskać bardziej spektakularne efekty odmłodzenia i liftingu twarzy. Doskonale podnoszą trudne obszary, takie jak podbródek, policzki (chomiki) czy opadający owal.

Ten rodzaj nici PDO ma nacięcia wzdłuż nici, które po wkłuciu w skórę i naciągnięciu, otwierają się, tworząc tym samym niewielkie haczyki.

Zabieg przy użyciu nici haczykowych lub bezhaczykowych wykonuje się co 12-24 miesiące. Efekty uzyskane podczas liftingu utrzymują się przez okres około 2 lat. Warto nadmienić, że długotrwałość rezultatów jest zależna od wieku pacjenta, rodzaju skóry oraz trybu życia. Lifting nićmi PDO można przeprowadzać przez cały rok, również latem.

Nici liftingujące PDO – efekty zabiegu

Nici PDO to skuteczna i szybka metoda odmładzania i rewitalizacji skóry. Zabieg liftinguje twarz i szyję. Zwiększa gęstość skóry. Redukuje wiotkości powstałe z wiekiem na policzkach, brodzie, żuchwie, w okolicach oczu. Wypełnia zmarszczki bruzdy. Podnosi owal twarzy i przywraca jej utracone proporcje oraz naturalny, młodzieńczy wygląd. Nici PDO powodują mikrouszkodzenia i skurcze tkanki, pobudzając tym samym do wytwarzania kolagenu i elastyny. W ten sposób poprawia się sprężystość i jędrność skóry.

Nici PDO są doskonałym sposobem na naturalny i bezinwazyjny lifting. To idealna alternatywa do operacji plastycznych.

Nici PDO liftingujące – przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg nićmi liftingującymi PDO jest bezpieczny i bezinwazyjny. Nie należy go jednak przeprowadzać w następujących sytuacjach:

  • ciąża i okres laktacji,
  • nowotwory,
  • aktywne infekcje skórne,
  • opryszczka,
  • epilepsja.

Nici PDO – podsumowanie

Nici PDO to doskonały zabieg liftingujący i rewitalizujący twarz, szyję i dekolt. Polecany jest w sposób szczególny osobom, które chcą w szybki i nieinwazyjny sposób uzyskać efekt odmłodzenia skóry, bez konieczności wykonywania serii zabiegów i rekonwalescencji. Mogą z niego skorzystać również pacjenci, którzy chcą podnieść linię żuchwy czy policzki, jednak nie chcą stosować kwasu hialuronowego. Najlepsze efekty zabiegu z użyciem nici PDO uzyskuje się u osób w wieku 35-55 lat. W przypadku starszych pacjentów warto połączyć nici z wolumetrią i wypełnieniem kwasem hialuronowym. Do zabiegu liftingującego nie trzeba się przygotowywać w szczególny sposób. Po terapii w miejscu aplikowania nici może pojawić się niewielka opuchlizna i zaczerwienienie. Objawy ustąpią samoistnie.

4.7/5 - (14 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA