EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Biostymulatory tkankowe – co to?

Masz pytanie?

Biostymulatory
Spis treści

Wygląd zewnętrzny ma ogromny wpływ na nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi, poczucie atrakcyjności, lepsze samopoczucie, wyższą samoocenę oraz komfort psychiczny. To także nasza wizytówka, ponieważ zanim nawiążemy z kimś bliższą relację, druga osoba ocenia nas na podstawie tego, jak wyglądamy. Brak zadowolenia z własnego ciała, bardzo często prowadzi do braku samoakceptacji, a nawet depresji i innych zaburzeń o podłożu psychicznym. Nic więc dziwnego, że w obecnych czasach coraz więcej kobiet i mężczyzn dba o swój wygląd zewnętrzny. Dbanie o siebie to nie tylko odpowiednio dobrany strój, fryzura czy makijaż, lecz także promienna, gładka skóra. Już po 25. roku życia rozpoczyna się biologiczny proces starzenia. Stopniowo zmniejsza się ilość wytwarzanego kolagenu, przez co skóra traci swoją elastyczność. Obniża się również zdolność naskórka do regeneracji oraz nawilżenie tkanek. Na twarzy pojawiają się i utrwalają zmarszczki mimiczne, bruzdy i przebarwienia, a owal twarzy zaczyna opadać. Skutecznym sposobem spowalniającym proces starzenia się skóry, są zabiegi przeciwstarzeniowe. Osoby, które poszukują bezpiecznych i naturalnych metod zredukowania objawów starzenia i rewitalizacji skóry, a także skutecznych metod na profilaktykę przeciwstarzeniową, mogą zdecydować się na biostymulatory tkankowe. Do najbardziej znanych biostymulatorów zaliczamy Profhilo i Nucleofill. Jakie są efekty terapii preparatem Profhilo i Nucleofill?

Biostymulatory tkankowe – co to takiego?

Do niedawna medycyna estetyczna głównie kojarzyła się z kwasem hialuronowym i wypełniaczami. Zatem, aby zniwelować procesy starzenia (m.in. zmarszczki na czole, wokół ust, nosa i oczu) przeprowadzało się zabiegi z użyciem ww. kwasu hialuronowego i wypełniaczy. W związku z coraz większą potrzebą naturalnego wyglądu powstały biostymulatory.

Biostymulatory tkankowe to specjalne preparaty medycyny estetycznej, które stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Zarówno Profhilo, jak i Nucleofill to naturalne, całkowicie bezpieczne nowoczesne preparaty, które są biozgodne z organizmem. Dzięki temu szybko i skutecznie rewitalizują skórę, głęboko ją przebudowują oraz odbudowują jej objętość. Ponadto odmładzają skórę oraz pobudzają zdolności regeneracyjne tkanek osłabione na skutek stopniowego spadku aktywności metabolicznej komórek skóry.

Rodzaje stymulatorów tkankowych

Podczas zabiegu iniekcyjnego kosmetolog może stosować różne preparaty przeciwstarzeniowe. Działanie na skórę poszczególnych stymulatorów tkankowych będzie bardzo podobne (przebudowa, odnowa), jednak będą się one różnić składem.

Profhilo – molekuła młodości

Jednym z najskuteczniejszych preparatów wykorzystywanych podczas zabiegów odmładzających jest Profhilo. Stymulator jest na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego (czyli głównego składnika skóry). Zawiera innowacyjne, stabilizowane kompleksy hybrydowe kwasu hialuronowego usieciowanego. Preparat działa na zasadzie stymulacji przebudowy skóry, tzw. remodelling i ujędrnienie skóry.

Zastosowanie w preparacie kwasu hialuronowego sprawia, że skóra staje się nawilżona, zagęszczona i jędrna. Uruchomione zostają także procesy regeneracyjne i naprawcze. Do tego po zabiegu stymulatorem tkankowym Profhilo, można zauważyć efekt wypełnienia i liftingu. Dodatkowo zlikwidowane są zwiotczenia policzków oraz w obrębie linii żuchwy, przez co twarz wygląda młodziej.

Nucleofill – biostymulator skóry

Kolejnym innowacyjnym preparatem wykorzystywanym podczas zabiegów przeciwstarzeniowych jest Nucleofill. Koktajl służy do biostymulacji skóry. W jego skład wchodzą polinukleotydy, czyli białka budulcowe skóry, które odpowiadają za jej młody wygląd i jędrność. W wyniku procesu starzenia się, cząsteczki ulegają degradacji, dlatego też stymulacja biostymulatorem tkankowym Nucleofill jest bezpieczna i naturalna.

Polinukleotydy w trójkierunkowy sposób pobudzają skórę do odbudowy:

Liftingują – cząsteczki oddziałują na receptory fibroblastów, dzięki czemu stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Powoduje to podniesienie i zagęszczenie skóry.
Nawilżają – cząsteczki nie tylko wiążą wodę, lecz także długotrwale nawadniają macierze pozakomórkowe.
Działają antyoksydacyjnie – polinukleotydy chronią przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, zahamowując tym samym proces starzenia się skóry.

Zabieg z użyciem biostymulatorów tkankowych – efekty

Biostymulatory tkankowe to innowacja w odmładzaniu i długi okres działania, dzięki nowoczesnej technologii. Po iniekcji wybranego koktajlu, skóra jest nawilżona, napięta, ujędrniona, elastyczna. Drobne zmarszczki i bruzdy wygładzone, a owal twarzy poprawiony. Zabieg nie tylko niweluje widoczne oznaki starzenia się skóry, lecz także działa zapobiegawczo, przeciwdziałając zachodzącym w tkankach procesom.

Efekt nawilżenia i poprawy napięcia skóry jest widoczny natychmiast po zabiegu biostymulatorem tkankowym. Na pełną regenerację i rewitalizację skóry należy poczekać około 6 tygodni. Rekomendowana liczba terapii to 3-4 sesje co 2-4 tygodnie. Zabieg przeciwstarzeniowy stymulatorem tkankowym można wykonać w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz na dłoniach.

Biostymulatory tkankowe – dla kogo?

Biostymulatory tkankowe Profhilo i Nucleofill można stosować bez względu na wiek i rodzaj skóry. Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą poprawić wygląd i stan swojej skóry. Biostymulatory tkankowe można stosować zarówno w celach profilaktycznych, w ten sposób spowalniając procesy starzenia. To również świetny zabieg anti-aging, ponieważ redukuje widoczne objawy starzenia się skóry, takie jak wiotkość, brak jędrności, opadający owal twarzy, zmarszczki. W sposób szczególny terapia stymulatorami tkankowymi polecana jest pacjentom, którzy preferują naturalne metody rewitalizacji skóry i niwelowania oznak starzenia.

Biostymulatory tkankowe – podsumowanie

Biostymulatory tkankowe to jedne z najbardziej nowoczesnych preparatów na rynku medycyny anti-aging. Są odpowiedzią na potrzeby osób, które szukają bezpiecznych, naturalnych zabiegów przeciwstarzeniowych i odbudowujących skórę. Preparaty nie tylko poprawiają wygląd i ujędrniają skórę, lecz także uruchamiają naturalne procesy regeneracji i odnowy w skórze. Stymulatory tkankowe mają szerokie zastosowanie zarówno u osób młodszych, jako profilaktyka anti-aging, jak i u starszych, gdzie poprawiają wygląd, odmładzają, nawilżają skórę oraz przede wszystkim regenerują w naturalny sposób. Są też dobrą alternatywą dla osób, które nie chcą stosować preparatów kwasu hialuronowego, bo obawiają się efektu zmiany wyglądu i stawiają na bardzo naturalne terapie. W klinice medycyny estetycznej Absolu stawiamy na bezinwazyjne odmładzanie i na nowoczesne zabiegi, które stymulują naturalną odnowę i regenerację. Dlatego polecamy naszym pacjentom zabiegi biostymulatorami tkankowymi Profhilo i Nucleofill, jako ważny element profilaktyki anti-aging.

4.9/5 - (7 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi