EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Cienie pod oczami

To dosyć powszechny problem, występujący nie tylko u kobiet ale i u mężczyzn. Cienie pod oczami sprawiają, że twarz wygląda na starszą, zmęczoną, bez energii. Jeśli cienie pod oczami nie są wynikiem nieprzespanej nocy, a stałym mankamentem estetycznym, warto zaplanować odpowiednią terapię, aby cienie zniwelować, lub zmniejszyć.

Skąd się biorą cienie pod oczami?

Jeśli w dolnej powiece jest zbyt mało tkanki tłuszczowej, albo tkanki tłuszczowej ubywa na skutek procesów starzenia się, czy w związku z utratą wagi, czy długotrwałym stresem ‘zapada się’ okolica pod oczami. Skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i cienka, dlatego naczynka włosowate prześwitują przez skórę. Daje to właśnie efekt tzw cieni pod oczami. Ten symptom nasila się z wiekiem, bo nie dość, że ubywa tkanka tłuszczowa, to dodatkowo skóra pod oczami staje się jeszcze cieńsza, bardziej delikatna.
Są skuteczne zabiegi medycyny estetycznej, które pozwolą zmniejszyć problem, ale nie zawsze da się go całkiem zlikwidować. Warto rozpocząć terapię wcześnie, zanim problem stanie się mocno zaawansowany, bo okolica oka jest trudna i skuteczniej działają zabiegi prewencyjne.

Najskuteczniejsze zabiegi na cienie pod oczami

Aby zlikwidować cienie pod oczami należy działać dwutorowo. Po pierwsze zagęszczać, pogrubić i napinać skórę pod oczami, a po drugie uzupełniać braki tkanki podskórnej.

  • Radiofrekwencja mikroigłowa – zagęszcza, pogrubia, napina skórę pod oczami. Stymuluje kolagen i elastynę, przebudowuje skórę. Wyrównuje koloryt
  • Fotona Smooth Eye – zagęszcza i ujędrnia skórę pod oczami, wyrównuje zagłębienia
  • Mezoterapia igłowa – nawilża skórę pod oczami, rozjaśnia, uzupełnia brakujący kwas hialuronowy
  • Stymulator pod oczy Nucleofill Soft Eyes – to innowacyjny preparat na bazie polinukleotydów, który działa trójfazowo na okolicę oczu. Po pierwsze pobudza naturalną syntezę kolagenu w fibroblastach, zagęszcza i pogrubia cienką skórę pod oczami, po drugie nawilża i ujędrnia skórę, po trzecie poprawia koloryt skóry, pomaga niwelować cienie pod oczami, wzmacnia naczynia krwionośne
  • Kwas hialuronowy – wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym

Metody leczenia cieni pod oczami

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Jak oceniasz tę stronę?