EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Chomiki na twarzy

To popularne określenie na opadające policzki i opadający owal, które są jednym z wielu widocznych i mało estetycznych symptomów związanych z procesem starzenia się. Starzenie się to nie tylko problem dotyczący pojawienia się zmarszczek na skórze, to również proces, który dotyczy zmiany w tkankach podskórnych. Z wiekiem następuje utrata zarówno kwasu hialuronowego jak i kolagenu i elastyny w skórze i tkankach podskórnych, na skutek tego skóra traci jędrność i sprężystość, ale też tkanki wewnętrze ulegają przemodelowaniu, mięśnie również tracą jędrność i sprężystość, powoli zmieniają kształt. W efekcie następuje utrata wyraźnego zarysu żuchwy, która opada, opadają policzki, w dolnej części twarzy następuje utrata owalu, pojawia się nadmiar skóry, daje to efekt ‘chomików’.

Chomiki na twarzy

Profilaktyka przed opadającymi policzkami

Warto działać profilaktycznie i zapobiec problemowi, zanim wystąpi, bo zdecydowanie trudniej jest odwrócić zmiany związane z opadającymi policzkami i pojawieniem się chomików na twarzy. Łatwiej jest temu zapobiec poprzez stosowanie regularnych zabiegów, które stymulują syntezę kolagenu i elastyny, utrzymują jędrność i napięcie nie tylko skóry, ale i tkanek podskórnych. Doskonałym rozwiązaniem na stymulację kolagenu i elastyny i zapobieganie utracie jędrności są zabiegi regeneracyjne z zastosowaniem energii cieplnej – zabiegi laserowe, np. Fotona 2w1 , radiofrekwencja mikroigłowa, które warto zacząć stosować po 35 roku życia, czy HIFU zalecane po 40 roku życia.

Chomiki na twarzy to potoczne określenie opadającej linii żuchwy, policzków i zacierającego się, opadającego owalu twarzy na skutek zachodzących w skórze i tkankach podskórnych procesów starzenia się. Powodem numer jeden, który powoduje utratę owalu jest spadek kolagenu i elastyny nie tylko w skórze, ale też w tkankach podskórnych, mięśniach. Po 40 roku życia tracimy 1% kolagenu rocznie.

Ważna jest profilaktyka przeciwstarzeniowa, czyli stosowanie zabiegów medycyny estetycznej, które w naturalny sposób stymulują skórę i tkanki podskórne do regeneracji, przebudowy, a fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny aby nie dopuścić do powstania zaawansowanego problemu opadającego owalu.

Najskuteczniejsze zabiegi na chomiki to przede wszystkim zabiegi z zastosowaniem energii termicznej ( cieplnej), które działają nie tylko na poprawę jakości skóry, ale również głęboko na przebudowę tkanek wewnętrznych. Zaliczamy do nich: laseroterapię, np. Fotona 2 w 1, czyli połączenie działania liftingującego i ujędrniającego z poprawą wyglądu, jakości i struktury skóry ; radiofrekwencja mikroigłowa – czyli lifting termiczny, który intensywnie stymuluje tkanki, poprawia ujędrnienie, napięcie. HIFU, czyli skoncentrowane ultradźwięki działa ujędrniająco, lifingująco i stymulująco na owal twarzy, opadające policzki czy żuchwę. Aby bardziej intensywnie unieść owal i wymodelować twarz można zastosować kwas hialuronowy ( wolumetria kwasem hialuronowym) oraz nici liftingujące PDO. Dobrym rozwiązaniem przy wczesnym stadium utraty owalu może być stymulator kolagenowy, który w naturalny sposób zapewni lifting, odbuduje utracony owal a jednocześnie stymuluje produkcję kolagenu i zagęszcza skórę. W przypadku stymulatora kolagenowego warto wykonać serię 3 zabiegów.

Doskonałą opcją, która gwarantuje spektakularne odmłodzenie jest połączenie liftingujących nici, które podniosą owal, zlikwidują opadające chomiki z kwasem hialuronowym, który wymodeluje, wysmukli owal. Zabieg modelowania owalu kwasem hialuronowym i lifting nićmi PDO przeprowadza lekarz medycyny estetycznej.

  • Laserowy Termolifting Piano Fotona
  • Endolifting Fotona
  • Fotona 4D

W zależności od tego jaki rodzaj terapii wybierze pacjent, cena waha się od 950 złotych za łączony zabieg laserowy, czy radiofrekwencję mikroigłową na twarz i podbródek, w przypadku nici liftingujących należy liczyć się z kosztem od 1600 zł za cztery nici, bo zależy od liczby założonych nici.

Metody leczenia chomików na twarzy

Sprawdź nasze zabiegi:

Zapraszam

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Jak oceniasz tę stronę?

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ