EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Migrena

Migrena jest rodzajem choroby neurologicznej, często niesłusznie bagatelizowanej i traktowanej jak zwykły ból głowy. Przyczyny migreny nie do końca są jasne, dlatego sposoby leczenia nie zawsze bywają skuteczne. Szacuje się, że około 10% światowej populacji może cierpieć na migrenę.

Migrena - Objawy

Migrena objawia się silnymi napadowymi bólami głowy, nie są one powiązane z żadnym innym problemem zdrowotnym. Najczęściej jest to silny pulsujący ból głowy. Już w czasach starożytnych uczniowie Hipokratesa próbowali badać to schorzenie. Objawy migreny nie są jednorodne, mogą różnić się. U niektórych pacjentów migrenie towarzyszą krótkotrwałe zaburzenia wzroku, światłowstręt, a nawet nudności czy wymioty, czy nadwrażliwość na bodźce.

Utrata elastyczności skóry - przyczyny

Utrata elastyczności skóry to proces, który powoduje wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Na skutek elastyczności skóry staje się ona wiotka, pojawia się nadmiar skóry w okolicy żuchwy, podbródka, na udach, brzuchu, ramionach.
Na utratę elastyczności skóry ma wpływ szereg przyczyn. Przede wszystkim tryb życia – czyli jakość odżywiania, regularne picie wody, palenie papierosów, aktywność fizyczna oraz stres, który ma duży wpływ na jakość skóry. Po drugie – sposób w jaki dbamy o skórę – regularna odpowiednia pielęgnacja, nawilżanie skóry od zewnątrz jak i od wewnątrz, ekspozycja skóry na słońce i opalanie się. Po trzecie – naturalne procesy starzenia się, po 30 roku życia zaczynamy tracić ok 1% kolagenu rocznie.
Finalnie – uwarunkowania genetyczne. Prawda jest taka, że genetyka to tylko 10% jakości skóry, a główny wpływ na utratę elastyczności ma tryb życia i sposób dbania o skórę, oraz naturalne procesy starzenia się, które przyspieszają po 40 roku życia. Utratę elastyczności w dużej mierze powoduje przesuszanie skóry oraz nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV.

Sposoby leczenia migreny

Leczenie farmakologiczne -decyduje o nim lekarz

Leczenie doraźne – ma na celu złagodzić dolegliwości bólowe, najczęściej są to środki przeciwbólowe

Botoks na migreny – najnowsze rekomendacje Amerykańskiej Akademii Neurologii zalecają toksynę botulinową jako skuteczny sposób leczenia migreny. Leczenie migreny toksyną botulinową jest uznawane za jeden z najbardziej skutecznych sposobów leczenia migreny również przez przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy. Skuteczność potwierdzona jest badaniami naukowymi.

Zapraszam

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Jak oceniasz tę stronę?
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA