EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Boczki

Boczki - co to takiego?

Czym są boczki? To tłuszcz zbierający się na brzuchu, plecach czy biodrach na skutek spożywania nieodpowiednich pokarmów (czekolady, fast foodów, słonych przekąsek, produktów bogatych w tłuszcze czy cukier itd.) oraz zbyt małej ilości ruchu w stosunku do zapotrzebowania energetycznego organizmu.

boczki

Boczki na plecach

Główną przyczyną powstawania boczków na plecach jest skłonność do gromadzenia się tkanki tłuszczowej w tym miejscu. Zwykle tłuszcz zbiera się z boku pleców, od linii pach aż do linii pasa (mogą pojawiać się rozstępy na plecach). Boczkom może towarzyszyć również niebezpieczna dla zdrowia otyłość brzuszna. Jak zlikwidować boczki na plecach? Przede wszystkim należy zmodyfikować dietę, a więc wprowadzić dietę zbilansowaną o obniżonej ilości kalorii. Warto wykonywać ćwiczenia spalające tłuszcz oraz zdecydować się na zabiegi medycyny estetycznej. Przede wszystkim zabiegi z użyciem fali radiowej czy fali akustycznej, które rozbijają i spalają komórki tłuszczowe. Dobre efekty daje też endomasaż, tzw. endermologia.

Boczki na brzuchu

Jędrny, płaski brzuch to marzenie wielu kobiet. Niestety wiele pań boryka się z problemem otyłości brzusznej. Boczki na brzuchu to defekt estetyczny, który może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Aby zredukować tkankę tłuszczową i zrzucić oponkę na brzuchu, należy prowadzić zdrową dietę. Doskonałym rozwiązaniem będą również ćwiczenia aerobowe lub trening cardio.

Zdarza się również, że pomimo zbilansowanej diety bogatej w wysokiej jakości białko i warzywa oraz aktywności fizycznej, na brzuchu utrzymuje się fałdka czy oponka tkanki tłuszczowej, trudnej do zlikwidowania. W takich przypadkach warto zdecydować się na zabiegi modelowania ciała dedykowane usuwaniu tkanki tłuszczowej na brzuchu. Najlepsze rozwiązania dają technologie fali radiowej i fali akustycznej. Można włączyć również skoncentrowaną falę elektromagnetyczną modelującą mięśnie i rzeźbę ciała, a także lipolizę iniekcyjną.

Boczki na biodrach

Nadmiar tłuszczu bardzo często gromadzi się także wokół bioder. Również w tym przypadku należy pomyśleć o zmianie nawyków żywieniowych i większej ilości ruchu.

Boczki u faceta

Boczki to problem, który dotyczy również mężczyzn. Aby spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, panowie powinni zadbać o zbilansowane posiłki, białko w posiłku, jedzenie warzyw, unikanie węglowodanowych przekąsek oraz alkoholu. Odchudzanie brzucha i boczków powinno opierać się także na odpowiednich ćwiczeniach. Ponadto w zmniejszeniu obwodu i zgubieniu zbędnych kilogramów pomogą zabiegi medycyny estetycznej – skuteczne w modelowaniu ciała i usuwaniu zbędnej tkanki tłuszczowej.

Jak zgubić boczki?

Zgubić boczki można poprzez połączenie odpowiedniej diety i regularnej aktywności fizycznej, oczywiście pomogą również zabiegi modelowania ciała. Przede wszystkim należy zoptymalizować dietę, ograniczyć spożycie przetworzonej żywności, słodyczy, tłustych i smażonych potraw oraz alkoholu. Do diety warto wdrożyć białko dla budowy masy mięśniowej oraz błonnik, który pomaga kontrolować apetyt. Aby zgubić boczki należy postawić na systematyczność, konsekwencję i cierpliwość.

Metody pozbycia się boczków

Sprawdź nasze zabiegi:

Zapraszam

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Jak oceniasz tę stronę?

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ