EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Pękające usta

Skóra ust jest bardzo delikatna i cienka, pozbawiona gruczołów łojowych dlatego narażona jest na przesuszenie. A przesuszenie skóry ust prowadzi do pękania skóry na ustach. Popękane usta pieką i bolą, poza tym wyglądają nieestetycznie
Problem przesuszonych ust występuje zarówno w okresie jesienno- zimowym, kiedy delikatna skóra ust narażona jest na suche powietrze i niesprzyjające warunki pogodowe, jak i w lecie, kiedy usta narażone są na promieniowanie słoneczne, klimatyzację.
Przesuszenie i pękanie ust może też wynikać z nieodpowiedniego nawodnienia organizmu, niedoboru witamin, zaburzeń hormonalnych, cukrzycy, czy leczenia farmakologicznego.

Popękane usta – leczenie i pielęgnacja

Profilaktyka i zapobieganie pękaniu ust polega na regularnym stosowaniu pomadek ochronnych na usta, aby zapewnić im odpowiednie nawilżenie i ochronę.
Po drugie ważne jest nawodnienie organizmu, czyli regularne picie wody, oraz odżywienie, dieta bogata w witaminy z grupy B, oraz witaminę A.
Do domowych sposobów pielęgnacji ust należą domowe maseczki. Można nałożyć na usta miód, który działa nawilżająco i przeciwbakteryjnie. Dobrze się też sprawdza oliwa z oliwek, którą można nakładać na usta w domu.

Zabiegi nawilżające na usta

Aby wzmocnić efekt nawilżenia ust, zmniejszyć ich suchość i wiotkość , podnieść komfort warto zdecydować się na zabieg nawilżenia ust kwasem hialuronowym. To zabieg, który naturalnie i głęboko nawilża, wygładza przesuszoną, wiotką skórę ust, regeneruje. Usta stają się pełniejsze, bardziej soczyste i atrakcyjne.

Zapraszam

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Jak oceniasz tę stronę?
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA