EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Dłonie - starzenie się, sucha skóra, brak jędrności

Skóra na dłoniach jest inna, niż na pozostałych częściach ciała i dlatego wymaga odpowiedniej troski. Jest cienka, delikatna, pod skórą jest relatywnie mało tkanki tłuszczowej, a po drugie ma niewiele gruczołów łojowych i nie tworzy wystarczającego ochronnego płaszcza lipidowego , dlatego szybko ulega procesom starzenia. Często już koło 40 roku życia skóra staje się wiotka, cieńsza, na skórze pojawiają się przebarwienia i plamy posłoneczne a z wiekiem przez skórę zaczynają prześwitywać się naczynia krwionośne. Często mówi się, że to dłonie zdradzają wiek, bo tak naprawdę po dłoniach widać zaawansowane procesy starzenia.  Nie oznacza to jednak, że nic z tym nie możemy zrobić. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja domowa,  profilaktyka oraz zabiegi odmładzające dedykowane dłoniom pomogą zachować młodszy wygląd na dłużej.

zabiegi na dłonie

Jakie są przyczyny starzenia się skóry dłoni?

Skóra na dłoniach pełni funkcję ochronną przed działaniem czynników zewnętrznych, narażona jest na częsty kontakt z wodą, środkami czystości, czynnikami atmosferycznymi. Ma mniej gruczołów łojowych, które wydzielają sebum i tworzą płaszcz lipidowy naskórka. Dlatego nawet już u młodych osób skóra na dłoniach może być przesuszona, szorstka, popękana.
Z wiekiem zanika też warstwa cienkiej tkanki tłuszczowej podskórnej, co dodatkowo przyspiesza proces starzenia.

Jak zapobiec starzeniu się dłoni?

Co zrobić , aby skóra dłoni wyglądała młodziej?
Przede wszystkim ważna jest pielęgnacja domowa, która powinna być elementem codziennej rutyny dbania o siebie. Warto pamiętać, aby po każdym myciu dłoni nakładać na nie krem nawilżający i ochronny. Warto zwrócić uwagę, aby codzienne prace domowe jak sprzątanie czy gotowanie wykonywać w rękawiczkach, aby chronić dłonie przed niszczącym działaniem wody, detergentów.
Raz w tygodniu warto zrobić na dłonie peeling i nałożyć maskę regenerującą na zniszczone dłonie.

Zabiegi medycyny estetycznej na skórę dłoni

Zabiegi laseroterapii i medycyny estetycznej są bardzo skutecznym sposobem, aby odmłodzić dłonie i pozbyć się oznak starzenia takich jak przebarwienia, wiotka , cienka i przesuszona skóra. Jest wiele możliwości poprawy kondycji skóry dłoni i odmłodzenia – począwszy od mezoterapii, przez boostery, stymulatory po zabiegi laserowe na dłonie – resurfacing laserowy.

Jakie efekty zabiegów odmładzania dłoni można uzyskać?

– głębokie nawilżenie skóry dłoni

– stymulacja kolagenu i rewitalizacja skóry dłoni

-zwiększenie napięcia i elastyczności skóry i  ujędrnienia dłoni

– redukcja i zmniejszenie przebarwień i plam starczych na dłoniach

Zabiegi na dłonie

Zabiegi, które głęboko nawilżają, ujędrniają, rewitalizują, poprawiają elastyczność i dłonie to Boostery, które są połączeniem preparatów o różnym stężeniu kwasu hialuronowego z aminokwasami, glicerolem o działaniu regenerującym, głęboko nawilżającym, ujędrniającym i odbudowującym objętość.

Usuwanie przebarwień na dłoniach -zabiegi

Na przebarwienia na dłoniach i zagęszczenie skóry poprzez działanie termiczne najlepiej sprawdza się laseroterapia- resurfacing laserowy.
Na przebarwienia można też zastosować dermapen w połączeniu z peelingiem chemicznym BioRePeel.

Zapraszam

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

5/5 - (1 głosów)

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ