EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Opuchlizna twarzy

Opuchlizna twarzy, czy obrzęk twarzy – to wynik gromadzenia się i zatrzymania płynu w tkankach twarzy. Obrzęk i opuchlizna mogą dotyczyć całej twarzy, albo poszczególnych okolic, np. opuchlizna powiek, czy opuchlizna pod oczami.

Opuchlizna twarzy przyczyny

Opuchlizna może być wywołana:
– alergią – wtedy dodatkowo opuchliźnie twarzy towarzyszy swędzenie i dyskomfort
– stanem zapalnym – w przypadku stanu zapalnego mogą pojawić się dodatkowe objawy, takie jak gorączka, ból
– czynnikami chorobowymi – np. niedoczynnością tarczycy, zmianami hormonalnymi, czy chorobami nerek
– stylem życia, zmęczeniem i stresem – po nieprzespanej nocy, nadmiernej ilości alkoholu

Warto wiedzieć, że nie wszystkie rodzaje opuchlizny są wynikiem choroby i wymagają leczenia. W przypadku niewielkiego obrzęku twarzy może być on wynikiem stylu życia, niewłaściwej diety, nieprzespanej nocy, czy zmęczenia.
Opuchnięta twarz po nocy może być wynikiem zbyt obfitym posiłkiem, czy piciem alkoholu. Sposób spania może mieć również wpływ na to, czy twarz będzie opuchnięta po nocy.

Co na opuchliznę twarzy

W przypadku problemów z pojawiającą się opuchlizną twarzy w pierwszej kolejności należy wykluczyć podłoże chorobowe, czyli należy umówić się na konsultację do lekarza.
Jeśli powodem jest styl życia warto pomyśleć o zmianie niektórych nawyków, które powodują opuchliznę. Należy zwrócić uwagę na dietę i uzupełnianie wody.
Doraźnym sposobem, który pozwala się pozbyć opuchlizny twarzy jest endermolift, czyli intensywny masaż limfatyczny. To zabieg bardzo delikatny, w formie masażu, działa jak drenaż limfatyczny. Pozwala usunąć nadmiar płynów i usunąć obrzęki. Jednocześnie stymuluje skórę, ujędrnia, poprawia krążenie i ukrwienie skóry. W przypadku skłonności do opuchlizny twarzy, która nie wynika z podłoża chorobowego, warto skorzystać z serii drenaży limfatycznych, żeby usprawnić krążenie.
Również zabiegi radiofrekwncji mikroigłowej, poza ogromną skutecznością w odmładzaniu i regeneracji skóry pomagają zmniejszyć obrzęk i pozbyć się toksyn.

Opuchlizna pod oczami

Opuchlizna pod oczami, nazywana czasem workami pod oczami to efekt stresu, niewyspania, zmęczenia. Na opuchliznę pod oczami może mieć wpływ brak odpowiedniego nawodnienia organizmu, czyli jeśli nie pijemy odpowiednich ilości wody. Aby usunąć opuchliznę i obrzęki pod oczami najlepiej stosować drenaż limfatyczny

Zabiegi na opuchliznę twarzy

Zapraszam

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Jak oceniasz tę stronę?
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!