EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Pelikany na ramionach

Pelikany, czyli obwisłe ramiona to problem natury estetycznej, wiąże się z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz wiotkiej skóry , która pojawia się na ramionach. Ten problem dotyczy najczęściej kobiet po 40 roku życia i jest jedną z oznak procesu starzenia się i ubytku kolagenu i elastyny.

Pelikany

Obwisłe ramiona przyczyny

Powstawanie pelikanów wiąże się z budową ramion, na których u kobiet jest stosunkowo mało masy mięśniowej, a często z wiekiem zaczyna odkładać się tkanka tłuszczowa oraz następuje osłabienie powięzi, które stanowią wewnętrzną strukturę podtrzymującą mięśnie. Powięzi zbudowane są z włókien kolagenowych i elastynowych. Z wiekiem następuje degradacja kolagenu w tkankach, a to prowadzi do osłabienia powięzi i powstawania tzw pelikanów.
Na powstawanie pelikanów wpływ może mieć również duża utrata wagi – pojawia się wtedy nadmiar wiotkiej skóry na ramionach, bo jeśli proces utraty wagi następuje zbyt szybko skóra nie wraca do swojego pierwotnego kształtu.

Jak pobyć się pelikanów?

Aby zachować smukłe, estetyczne ramiona warto dbać o profilaktykę, której podstawą jest aktywność fizyczna i silne mięśnie. Najlepsze ćwiczenia na smukłe ramiona to ćwiczenia na triceps – ćwiczenia siłowe z ciężarkami, specjalne pompki na triceps. Warto regularnie ćwiczyć tą partię mięśni, aby jak najdłużej zachować w dobrej kondycji. Dobrą profilaktyką są też masaże ujędrniające – Endermologia

Zabiegi na pelikany na ramionach

Jeśli problem utraty jędrności ramion już się pojawi, warto zadbać o skuteczne zabiegi medycyny estetycznej :

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Jak oceniasz tę stronę?
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!