EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Wiotka skóra

Wraz z wiekiem skóra zaczyna się starzeć wskutek czego traci swoją młodzieńczą sprężystość i napięcie. Już po 20. roku życia organizm wytwarza coraz mniej kolagenu i elastyny, czyli naturalnych budulców skóry, tworzących jej rusztowanie. Brak tych składników w tkankach to jedna z głównych przyczyn wiotczenia skóry. Pierwsze zmiany zachodzą w obrębie twarzy – pojawiają się zmarszczki i bruzdy, które następnie się utrwalają, a delikatna skóra pod oczami staje się wiotka. Z czasem, w wyniku zachodzących procesów biologicznych w organizmie, nie tylko skóra twarzy zmienia swój wygląd. Wiotka skóra na szyi, na brzuchu czy na udach to również objaw upływu lat.

Wiotka skóra

Wiotka skóra na brzuchu, na piersiach i na udach - efekt szybkiej utraty wagi

Wiotka skóra na udach, brzuchu, pośladkach czy ramionach to problem, z którym borykają się przede wszystkim osoby, które zrzuciły zbędne kilogramy w krótkim czasie. Obwisła skóra po odchudzaniu może być źródłem niskiej samooceny, kompleksów czy braku pewności siebie, dlatego warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej.

Wiotka skóra wynikiem starzenia się

Wiotka skóra na ciele to również efekt procesu starzenia się, który dotyka delikatnej skóry na brzuchu, ramionach, udach wewnętrznych. W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się zabiegi modelowania ciała z zastosowaniem technologii fali radiowej, które ujędrniają i zagęszczają wiotką skórę. Warto również stosować intensywny masaż, tzw. endermologię.

Wiotka skóra na piersiach i brzuchu po ciąży

Jedną z głównych przyczyn luźnej skóry na brzuchu jest ciąża. Powrót do formy po urodzeniu dziecka nie zawsze jest prosty, w szczególności w przypadku kobiet niezbyt aktywnych fizycznie oraz po 35. roku życia. Najmniejszy problem z wiotką skórą na brzuchu czy piersiach mają młode mamy, które regularnie trenują. W sytuacji, kiedy nie można dietą czy ćwiczeniami pozbyć się wiotkiej skóry na brzuchu po ciąży, warto skorzystać z zabiegów modelowania ciała. Doskonale sprawdzi się fala radiowa i fala akustyczna, które zagęszczą i ujędrnią wiotką skórę. Nadmiar skóry można też zlikwidować zabiegami radiofrekwencji mikroigłowej.

Jak ujędrnić wiotką skórę?

Sprawdź nasze zabiegi:

Zapraszam

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Jak oceniasz tę stronę?
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!