EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Opadające powieki górne

Proces starzenia dość wcześnie dotyka okolicy oczu. Zmarszczki pod oczami, cienie pod oczami, czy opadające powieki – to bardzo powszechne problemy związane ze starzeniem się okolicy wokół oczu.

Skóra wokół oczu jest cienka, delikatna, niemalże pozbawiona gruczołów łojowych. Skóra narażona jest na wiele negatywnych czynników, które przyspieszają proces starzenia wokół oczu. Promieniowanie słoneczne, praca mięśni mimicznych , niedostateczna pielęgnacja cienkiej skóry wokół oczu, oraz naturalne procesy starzenia – to istotne czynniki, które prowadzą do utraty kolagenu w skórze, powstania zmarszczek i opadania powiek.
W przypadku opadania powiek górnych dużą rolę odgrywa budowa twarzy, osadzenie oczu. Zdarza się, że starzenie się skóry twarzy i czoła powoduje opadanie brwi i powiek górnych.
Główną przyczyną opadania powiek jest ubytek kolagenu, który utrzymuje napięcie skóry. Skóra powiek, która traci napięcie na skutek utratę kolagenu i elastyny pod wpływem grawitacji opada.

Opadające powieki górne zabiegi

W zależności od stopnia zaawansowania opadających powiek jest kilka sposobów, aby podnieść powieki górne, jak również stosując zabiegi profilaktyczne opóźnić proces starzenia i opadania powiek górnych.
Aby zapobiec opadaniu powiek górnych najważniejsze należy stosować zabiegi, które stymulują syntezę kolagenu i elastyny w skórze. Dzięki temu zapobiegają i cofają procesy starzenia.

Do takich zabiegów należą:

HIFU – wykonane na okolicę oka podnosi powieki górne, redukuje zmarszczki pod oczami poprzez intensywną stymulację kolagenu za pomocą skoncentrowanych ultradźwięków

Radiofrekwencja mikroigłowa – działa liftingująco , zapobiega utracie kolagenu w powiece górnej i dolnej

Fotona Smooth Eye – to zabieg laserowy nieablacyjny, polega na intensywnym termicznym stymulowaniu okolicy oka, aby pobudzić syntezę kolagenu i elastyny. Ujędrnia, liftinguje delikatną okolicę oka.

Lifting powiek za pomocą toksyny botulinowej – toksyna botulinowa w bardzo prosty i szybki sposób pomaga uzyskać efekt otwartego oka i delikatnego liftingu powiek.

Lifting nićmi PDO

Zabiegi na opadające powieki

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Jak oceniasz tę stronę?
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA