EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Wągry na nosie i twarzy

Wągry (inaczej zaskórniki) to charakterystyczne czarne kropki na twarzy, przede wszystkim na nosie, czole, brodzie i policzkach. Czarne wągry mogą pojawiać się również na plecach i dekolcie. Najczęściej problem zaskórników dotyczy osób z cerą tłustą, mieszaną i trądzikową, zarówno nastolatków, jak i ludzi starszych.

Wągry - jak powstają?

Wągry powstają na skutek produkowania przez skórę zbyt dużej ilości łoju, który zatyka pory. Nadmiar sebum wraz z martwym naskórkiem i zanieczyszczeniami blokuje ujście mieszka włosowego, a następnie utlenia się w porach pod wpływem powietrza, zmieniając kolor na czarny.

Przyczyny powstawania wągrów

Najczęstsze przyczyny powstawania zaskórników na twarzy, dekolcie i plecach to:

  • nieodpowiednia dieta (produkty przetworzone, bogate w cukry itd.),
  • zmiany hormonalne, np. zachodzące w okresie dojrzewania,
  • zanieczyszczenie powietrza,
  • niewłaściwe oczyszczanie skóry,
  • brak demakijażu,
  • stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, np. tłustych kremów zapychających pory,
  • niedobory witamin,
  • przewlekły stres,
  • wysoka temperatura,
  • predyspozycje genetyczne.

Zaskórniki a wągry

Zaskórniki ( inaczej wągry) to problem skóry, który najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania, ale może też pojawić się przy trądziku, również w późniejszym wieku. Zaskórniki powstają, gdy nadmiar sebum, czyli nadprodukcja tłuszczu w gruczołach łojowych oraz martwe komórki naskórka i bakterie zatykają pory skóry, prowadząc do powstania czarnych lub białych grudek. Zaskórniki najczęściej powstają w okolicy łojotokowej, czyli na twarzy, okolica nosa, a nawet na plecach.

Zaskórniki otwarte – mają ciemne zabarwienie, najczęściej czarne. Na skutek zastoju wydzieliny łojotokowej i zakażenia bakteryjnego dochodzi do miejscowego zapalenia. W efekcie w miejscu zaskórnika może powstać torbiel z ropą.

Zaskórniki zamknięte – mają białe zabarwienie i są efektem zatkania ujścia gruczołów łojowych.

Jak leczyć zaskórniki?

W przypadku zaskórników najlepszym rozwiązaniem jest połączenie właściwej pielęgnacji codziennej z zabiegami dermatologii estetycznej oraz dietą, bo ma ona duży wpływ na kondycję skóry.
W walce z zaskórnikami istotne jest stosowanie odpowiednich zabiegów, które działają na usuwanie przyczyny powstawania zaskórników, czyli oczyszczają pory i normalizują skórę i wydzielanie sebum. Często pojedynczy zabieg nie wystarczy, aby wyleczyć skórę, należy wykonać serię zabiegów, tak aby skóra została unormowana, oraz warto wykonywać zabiegi przypominające.
Bardzo istotna jest również właściwa pielęgnacja domowa.
Jednym z najlepszych sposobów dermatologii estetycznej na zaskórniki jest głębokie oczyszczanie medyczne Hydrafacial połączone z BioRePeel lub kwasem azelainowym.

Hydrafacial to innowacyjny i nieinwazyjny zabieg oczyszczająco-odmładzający, doceniany nie tylko w Polsce ale także w 80 krajach na całym świecie. Łączy on korzyści z mikrodermabrazji, chemicznego złuszczania i nawilżania. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się nowoczesne urządzenie Hydrafacial Elitte, które dodatkowo zostało wzbogacone o moduł terapii światłem LED i moduł terapii próżniowej. Zabieg stosowany jest w klinikach dermatologicznych na całym świecie, jest to najbardziej skuteczne medyczne oczyszczanie z atestem FDA.

Połączenie zabiegu Hydrafacial z medycznym preparatem BioRePeel sprawia, że usunięte zostają wszystkie zaskórniki, a skóra staje się głęboko oczyszczona, odświeżona i promienna.

Zabieg Hydrafacial z BioRePeel może być stosowany zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo, w zależności od potrzeb i stanu skóry pacjenta.

 

Wągry na nosie jak się pozbyć?

Aby pozbyć się wągrów na nosie i twarzy, warto regularne oczyszczać twarz, stosować peeling aby złuszczać martwy naskórek, używać kosmetyków do pielęgnacji twarzy podatnej na wągry, a także skorzystać z zabiegów kosmetycznych na twarz. Warto pamiętać, że pozbycie się wągrów na nosie wymaga cierpliwości i konsekwencji w pielęgnacji skóry twarzy. Dla szybkiego efektu polecam zabieg Hydrafacial oraz Oxygen facial w naszej klinice.

Sprawdź nasze zabiegi:

Zapraszam

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Jak oceniasz tę stronę?
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!