EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jak działają nowoczesne technologie? Radiofrekwencja mikroigłowa – lifting termiczny

Masz pytanie?

radiofrekwencja mikroigłowa
Spis treści

Kiedy myślimy o procesie starzenia się w pierwszej kolejności na myśl przychodzą nam zmarszczki. A tak na prawdę zmarszczki to tylko jeden z wielu symptomów starzenia się.
Nasz organizm, nasza skóra to jedna wielka fabryka, w której ciągle zachodzą procesy rozpadu i tworzenia. Zaczynamy się starzeć, kiedy procesy regeneracji komórkowej nie nadążają za procesami rozpadu.

Dlaczego się starzejemy?

Proces starzenia się skóry to przede wszystkim naturalne procesy zachodzące w skórze i tkankach podskórnych, ale te procesy może dodatkowo przyspieszyć nasz styl życia – dieta, pielęgnacja i nawilżanie, ochrona przed promieniowaniem UV. Szczególnie niewłaściwa pielęgnacja, przesuszenie skóry i nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne powodują przedwczesne procesy starzenia się.
Symptomy starzenia się to zmarszczki, wiotczejąca, przesuszona skóra, ale również utrata kształtu- owalu twarzy. Wraz z wiekiem tkanki znajdujące się pod skórą, tkanka tłuszczowa, mięśnie, ulegają przemodelowaniu. Można powiedzieć, że zmienia się ‘rusztowanie’, a przez to pojawiają się takie symptomy jak opadające policzki, opadające powieki, zapadające się skronie, zwiotczała skóra i cienie pod oczami, zanika kąt żuchwy, pojawia się drugi podbródek, generalnie skóra traci elastyczność i jędrność.
Dobra wiadomość jest taka, że nowoczesne technologie kosmetologii hi-tech i medycyny estetycznej pozwalają profilaktycznie zapobiec tym oznakom starzenia się, jak również cofnąć je i zdecydowanie poprawić kondycję skóry i tkanek podskórnych, zadziałać liftingująco – ale bezinwazyjnie.
Co działa na mocno zaawansowane procesy starzenia się po 40, czy po 50 tym roku życia?
Doskonałym rozwiązaniem są technologie oparte na energii ( EBD – energy based devices), które stymulują skórę do naturalnej regeneracji, uruchamiają procesy przebudowy w skórze, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i poprawę jej elastyczności.
Taką regeneracyjną technologią jest frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa, HIFU, czyli skoncentrowane ultradźwięki, laseroterapię, falę radiową.

Technologia frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa – na czym polega?

Radiofrekwencja mikroigłowa to wyjątkowo skuteczne, bezpieczne i minimalnie inwazyjne połączenie dwóch technologii – fali radiowej ( RF) i mikronakłuwania.
Fala radiowa jest energią cieplną, która ma szerokie zastosowanie w zabiegach odmładzających, ujędrniających, liftingujących, niwelujących wiotką skórę. Działanie energii fali radiowej polega na rozgrzaniu włókien kolagenowych, co w efekcie daje przebudowę włókien kolagenowych. Następuje stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, dając naturalny efekt wypełnienia zmarszczek i zagęszczenia i pogrubienia skóry.
Mikronakłuwanie to z kolei zabieg, który powoduje mechanicznie punktowe (frakcyjne) mikro uszkodzenia skóry, które pobudzają skórę do samoistnej odnowy i regeneracji.
Jak wiadomo, technologie łączone działają zdecydowanie bardziej skutecznie, dlatego połączenie bipolarnej fali radiowej z mikronakłuwaniem specjalną jednorazową sterylną głowicą wyposażoną w 36 igieł daje na prawdę spektakularne rezultaty.
Dlaczego?
Mikroigły specjalnej głowicy zabiegowej po wkłuciu na głębokość od 0,5 mm do 3,5 mm są podgrzewane energią fali radiowej. To jest niezwykle ważne, bo mikronakłucia pozwalają dostarczyć energię do wszystkich warstw skóry i skóry właściwej, podgrzewając jej wszystkie warstwy, a nie tylko skórę zewnętrzną. Czyli działania odmładzające, ujędrniające, stymulujące, liftingujące zachodzą we wszystkich warstwach skóry, do których dociera energia fali radiowej poprzez mikronakłuwanie.
W tym zabiegu wiemy bardzo dokładnie jak głęboko i z jaką energią docieramy, więc jest to technologia bardzo skuteczna, precyzyjna i bezpieczna.

Jak działa technologia Radiofrekwencja Mikroigłowa Virtue RF?

Radiofrekwencja mikroigłowa znalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i regeneracyjnej. Ma wyjątkową skuteczność w głębokiej przebudowie skóry, począwszy od naskórka po głębokie warstwy skóry właściwej. Dzięki mikronakłuciom energia jest doprowadzana głęboko, przez wszystkie warstwy skóry, dzięki temu pobudza syntezę nowego kolagenu, skraca włókna kolagenowe i działa ujędrniająco, zagęszczająco, liftingująco, również niweluje blizny i rozstępy. Można śmiało powiedzieć, że jest to działanie 3D, czyli na wszystkich płaszczyznach skóry.
Technologia jest skuteczna również na rozszerzone pory, dzięki przebudowie wyrównuje strukturę skóry. Doskonale sprawdza się również w terapiach anti-aging czy poprawy struktury skóry u mężczyzn, cerach potrądzikowych u młodzieży.
W Klinice Absolu do technologii radiofrekwencji mikroigłowej wykorzystujemy najnowsze urządzenie klasy premium koreańskiego producenta ShenB, światowego lidera technologii.
Dlaczego rekomendujemy zabiegi na urządzeniu Virtu RF?
Jednym z kluczowych atutów jest certyfikat bezpieczeństwa FDA, czyli amerykańskiej agencji leków. To certyfikat, który gwarantuje skuteczność, ale również bezpieczeństwo sprzętu.
Drugim istotnym atutem urządzenia jest pulsacyjny tryb pracy, który powoduje, że odczucie bólu jest mniejsze. Praca urządzenia zaprojektowana jest w taki sposób, aby pobudzać skórę przy minimalnym uszkodzeniu tkanki. Chodzi o to, aby efekty były jak najlepsze, ale inwazyjność zmniejszona do minimum, co powoduje również praktycznie brak okresu rekonwalescencji. Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona przez 24H, ale nie ogranicza to aktywności i nie wymaga żadnej rekonwalescencji.
Podsumowując, przewagą technologii radiofrekwencji mikroigłowej Virtu RF nad innymi urządzeniami na rynku jest dużo wyższy komfort zabiegu i mniejsza inwazyjność w stosunku do innych urządzeń z technologią radiofrekwencji mikroigłowej. Zabieg jest odczuwalny, ale nie jest bolesny. Wynika to z większej precyzji dostarczania pojedynczych impulsów dokładnie określonej energii do obszaru zabiegowego.

radiofrekwencja virtue rf scaled radiofrekwencja mikroiglowa zabieg scaled

 

Jakie są efekty radiofrekwencji mikroigłowej? Czy warto robić?

Radiofrekwencja mikroigłowa Virtu RF to lifting i ujędrnianie 3D.
Efekty frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej możemy podzielić na te widoczne praktycznie od razu po zabiegu i te, które uaktywniają się w czasie, kiedy nastąpi przebudowa skóry.

 • Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczenie włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta
 • W związku z tym, że skóra przebudowuje się ok 4 tygodnie, po kilku tygodniach do kilku miesięcy po zabiegu skóra staje się bardziej jędrna, sprężysta, elastyczna. Efekty następują stopniowo, jako skutek przebudowy i regeneracji skóry. Dzięki temu są bardzo naturalne
 • Wypełnieniu ulegają zmarszczki, bruzdy
 • Poprawia się koloryt skóry, skóra staje się bardziej promienna, rozświetlona
 • Zabieg sprawdza się również na przebudowę blizn, np. potrądzikowych
 • Działa na wiotką skórę i nadmiar skóry ( np. brzuch , tzw pelikany)
 • Jest naturalną i bezpieczną alternatywą dla liftingu chirurgicznego
 • Nie wymaga specjalnych przygotowań, okresu rekonwalescencji, bezpośrednio po zabiegu pacjent wraca do normalnej aktywności
 • Wysoki komfort zabiegu – zredukowany stopień odczuwalności zabiegu
 • Nie ma ograniczeń wiekowych, można wykonać na młodej skórze w celu redukcji blizn

Na jakie obszary warto wykonać zabieg technologią radiofrekwencji mikroigłowej?

Technologia frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej sprawdza się praktycznie na wszystkich obszarach, gdzie skóra wiotczeje, traci jędrność, staje się cienka i wymaga naturalnego zagęszczenia; Technologia sprawdza się też w sytuacjach, kiedy występuje nadmiar skóry, na przykład w sytuacji dużej utraty wagi, czy brzuch po ciąży. Technologia jest też najlepszym rozwiązaniem na blizny, np potrądzikowe czy zanikowe, na nierówną skórę. Zastosowanie technologii jest szerokie i wszechstronne.

 • Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej wykonuje się na twarzy, daje efekt liftingu 3D, doskonale sprawdza się na wiotką skórę na szyi. To jeden z nielicznych nieinwazyjnych zabiegów, które przebudowują, zagęszczają i ujędrniają i napinają wiotką skórę na szyi oraz dekolcie
 • Zabieg jest doskonały na ciało, warto wykonać serię 3-4 zabiegów na nadmiar wiotkiej skóry na brzuchu
 • Radiofrekwencja mikroigłowa zdaje egzamin na wiotką skórę na ramionach, tzw pelikany. Zagęszcza i ujędrnia skórę, która staje się bardziej napięta. Przy dużej wiotkości skóry należy wykonać min 4 zabiegi, aby osiągnąć pożądany efekt zagęszczenia i ujędrnienia skóry
 • Technologię radiofrekwencji mikroigłowej wykonuje się na uda wewnętrzne, jeśli symptomem jest wiotczejąca skóra na udach, jak również na skórę nad kolanami, która z wiekiem ma tendencję do wiotczenia.
 • Radiofrekwencja mikroigłowa ma też zastosowanie w trychologii, jako zabieg stymulujący wzrost włosów i zapobiegający wypadaniu włosów. Połączenie termicznego efektu podgrzania i mikronakłuć stymulują uśpione mieszki włosowe, pobudzają krążenie, dotlenienie i odżywienie skóry głowy.

Przeciwwskazania do liftingu termicznego z zastosowaniem radiofrekwencji mikroigłowej

Pomimo tego, że technologia radiofrekwencji mikroigłowej jest bezpieczna i sprawdzona to istnieją przeciwskazania wykluczające wykonanie zabiegu, takie jak:

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Nowotwory
 • Choroby krwi , stosowanie leków przeciwzakrzepowych
 • Rany lub aktywne zmiany dermatologiczne w obszarze zabiegowym
 • Świeża intensywna opalenizna
 • Choroby bakteryjne, grzybiczne, wirusowe ( np. opryszczka)
 • Przyjmowanie preparatów takich jak kortykosteroidy, izotretinoina

Radiofrekwencja mikroigłowa virtu rf- podsumowanie

Moim zdaniem technologia frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów w kategorii regeneracyjnych o szerokim spektrum działania na skórę.
Zabieg ma wysoką skuteczność nie tylko przy zabiegach profilaktycznych, które zapobiegają i opóźniają procesy starzenia, ale również skutecznie cofa procesy i symptomy starzenia się takie jak wiotka skóra, opadający owal, chomiki, wiotka skóra na szyi, czy na brzuchu. Zabieg przebudowuje skórę, blizny, wygładza, napina, ujędrnia, poprawia koloryt.

Często pacjenci pytają się, czym różni się technologia radiofrekwencji mikroigłwej i skoncentrowane ultradźwięki HIFU, bo obydwa zabiegi mają silne i głębokie działanie ujędrniające i napinające skórę jak również tkanki podskórne. Obydwie technologie są oparte na energii, w przypadku obydwu technologii energia przekazywana jest w głąb skóry, do tkanek podskórnych co ma intensywne działanie liftingujące i ujędrnienia 3D.

Zasadniczą różnicą jest sposób dostarczenia energii. W przypadku radiofrekencji mikroigłowej energia dostarczana jest poprzez mikronakłucia skóry, więc warstwa naskórka zostaje naruszona i przebudowana. W efekcie skóra jest zaczerwieniona przez ok 1 dzień po zabiegu. Dzięki mikonakłuciom zabieg działa również na przebudowę, odświeżenie, poprawę kolorytu skóry zewnętrznej.
W przypadku HIFU zaletą jest całkowity brak rekonwalescencji, warstwa naskórka nie zostaje naruszona podczas zabiegu. Zabieg działa intensywnie liftingująco i napinająco skórę, ale nie działa na przebudowę skóry i poprawę tekstury i jakości skóry zewnętrznej.
Dlatego dobrym sposobem jest łączenie HIFU z radiofrekwencją mikroigłową, naprzemienne wykonanie zabiegu przyniesie trwałe, skuteczne efekty ujędrnienia, przebudowy skóry, liftingu, poprawy kolorytu, bezinwazyjny efekt odmłodzenia.

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!