EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Dlaczego warto wybrać zabieg HIFU?

Masz pytanie?

zabieg hifu
Spis treści

Wybór odmładzającego zabiegu nie jest prostą sprawą, bo na rynku jest bardzo szeroki wachlarz dostępnych opcji. Dlatego najważniejsze jest przede wszystkim określenie własnych potrzeb, oczekiwań – nie tylko co do efektów, czy eliminacji problemów estetycznych, ale też samego zabiegu. Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem HIFU, czy jest odpowiedni dla Ciebie – zapraszam do przeczytania bloga.

HIFU – na czym polega zabieg?

HIFU – to jeden z popularnych zabiegów, który daje efekt odmłodzenia i naturalnego liftingu skóry. W zabiegu wykorzystuje się skoncentrowane ultradźwięki, o wysokiej częstotliwości, które wykorzystywane są również w medycynie. Jeśli nadamy fali odpowiednią wysoką częstotliwość, to spowoduje ona w tkance punktowy efekt termiczny i głęboko nagrzewa tkankę.
Taki efekt termiczny głęboko w tkance zapoczątkowuje regenerację tkanek i skracanie oraz przebudowę włókien kolagenu.
Pierwszy efekt napięcia skóry może być widoczny bezpośrednio po zabiegu, bo włókna kolagenowe ulegają skróceniu, ale na właściwy rezultat liftingu, w postaci napięcia skóry i poprawy owalu twarzy, trzeba zaczekać od 1-3 miesięcy.

Jakie są wskazania do zabiegu HIFU?

 • Lifting i odmłodzenie skóry
 • Likwidacja wiotczenia podbródka
 • Poprawa owalu
 • Zarysowanie linii żuchwy
 • Lifting opadających brwi
 • Poprawa napięcia skóry: brzucha, ud, kolan
 • Zagęszczenie i ujędrnienie skóry

Dlaczego warto wybrać zabieg HIFU?

Jest to jeden z bardzo niewielu głęboko działających zabiegów odmładzających, który nie narusza warstwy skóry zewnętrznej, bo jego działanie całkowicie pomija naskórek.

Po zabiegu Pacjent może natychmiast wrócić do normalnej aktywności i nie ma żadnego procesu rekonwalescencji, co jest szczególnie ważne dla bardzo zapracowanych osób, czy prowadzących intensywny tryb życia, które chcą i potrzebują dobrze wyglądać.
Proces przebudowy skóry, zagęszczenia i ujędrnienia następuje głęboko w tkance, następuje stopniowo, więc nie ma dużej zmiany wyglądu z dnia na dzień, co dla wielu osób jest bardzo istotne, bo chcą wyglądać młodo, naturalnie – ale nie rzucać się w oczy radykalną zmianą wyglądu czy rysów twarzy. Pełne efekty zabiegu następują stopniowo, należy na nie poczekać ok 2-3 miesięcy.
HIFU wykorzystuje naturalne mechanizmy przybudowy i regeneracji skóry, daje też bardzo naturalne efekty stopniowego odmłodzenia i liftingu.

Jest zabiegiem intensywnym, ale bezpiecznym, jeśli jest wykonany przez doświadczonego lekarza czy kosmetologa , który jest przeszkolony i doświadczony w doborze parametrów zabiegowych i wykonaniu zabiegu.
Zabieg nie wymaga znieczulenia, jest odczuwalny, ale nie bolesny. Lekką tkliwość tkanek w obszarze zabiegowym można odczuwać jeszcze 2-3 dni po zabiegu.

Zabieg można przeprowadzić na opalonej skórze, więc nie ma ryzyka tak jak przy zabiegach laserowych. Można wykonywać go również latem.
HIFU to doskonały zabieg dla osób, które nie mają czasu na regularne zabiegi i powtórzenie zabiegów w serii. Wykonuje się tylko jeden zabieg, a kolejny powtarza się za około 6 miesięcy.

Top 5 zalet zabiegu HIFU – podsumowanie

 1. Nie narusza warstwy zewnętrznej skóry
 2. Nie wymaga okresu rekonwalescencji
 3. Można wykonywać na opaloną skórę
 4. Nie wymaga serii zabiegowej, wykonuje się jeden zabieg, kolejny za około pół roku
 5. Daje stopniową poprawę wyglądu, co jest ważne dla osób, które nie chcą natychmiastowych widocznych dużych zmian wyglądu

Podsumowanie

Jeśli szukasz zabiegu na odmłodzenie, naturalny lifting skóry i poprawę owalu to HIFU jest z pewnością bardzo dobrym wyborem. Alternatywą dla HIFU może być wielowymiarowy lifting Fotona 4D lub Radiofrekwencja mikroigłowa.
HIFU jest jednym z bardzo niewielu zabiegów intensywnie odmładzających, który nie wymaga żadnej rekonwalescencji, bo nie narusza warstwy zewnętrznej skóry, co niewątpliwie odróżnia go od innych zabiegów. Jest to dobra opcja dla osób zapracowanych, które zawsze muszą dobrze wyglądać.

 

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!