Drugi podbródek
Drugi podbródek to określenie na nadmiar tkanki tłuszczowej połączonej z utratą jędrności skóry i nadmiarem wiotkiej skóry, które w efekcie dają efekt drugiego podbródka. Nie zawsze ten defekt jest rezultatem nadwagi i nadmiaru tkanki tłuszczowej, może wynikać z nieprawidłowej postawy, jak również wiązać się z utratą owalu i jędrności tkanek.
Drugi podbródek – przyczyny
Jedną z głównych przyczyn jest otyłość i nadmiar tkanki tłuszczowej, która zbiera się w okolicy szyi i brody. Często zdarza się, że nawet po zredukowaniu wagi i terapii odchudzania ten defekt jest trudny do usunięcia, bo tkanka tłuszczowa w okolicy brody jest oporna.
Kolejną przyczyną powstania drugiego podbródka jest utrata owalu wynikająca z utraty jędrności skóry i tkanek podskórnych. Ma to związek z procesem starzenia się i utratą naturalnego kolagenu i elastyny, których naturalna produkcja w naszych komórkach ulega spowolnieniu po 40 roku życia.
Postawa, a raczej brak prawidłowej postawy, garbienie się może mieć również wpływ na powstanie drugiego podbródka.
Nie bez znaczenia jest też dieta, jeśli spożywamy zbyt dużo soli, czy alkoholu, i wypijamy zbyt mało wody, to prowadzi do zastojów limfatycznych, które często uwidaczniają się w okolicach podbródka.
Drugi podbródek – jak zapobiec?
Nie zawsze da się całkowicie zapobiec powstaniu drugiego podbródka, bo wpływ na to ma wiele czynników, ale na pewno można opóźnić poprzez odpowiednią profilaktykę. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na prawidłową postawę. Można wykonywać proste ćwiczenia fizyczne na okolicę szyi. Bardzo istotne jest pilnowanie prawidłowej wagi i unikać wahań wagi, bo zarówno tycie jak później gwałtowny spadek wagi sprzyjają powstaniu drugiego podbródka i utracie jędrności skóry.
Podwójny podbródek - ćwiczenia
Aby uniknąć powstania drugiego podbródka, albo rozpocząć działanie na wczesnych etapach warto rozpocząć od profilaktyki i ćwiczeń na podwójny podbródek.
Proste ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie szyi i dolne partie twarzy, warto też wykonywać samodzielnie masaże, np. podczas codziennej pielęgnacji, które poprawią krążenie i przepływ limfy.
Jak zlikwidować drugi podbródek?
Medycyna estetyczna oferuje skuteczne metody na pozbycie się drugiego podbródka, terapię dostosowuje się indywidualnie do pacjenta i podłoża problemu drugiego podbródka. Terapia będzie inna w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej , i inna , kiedy drugi podbródek jest efektem utraty jędrności skóry i nadmiarem wiotkiej skóry. Warto umówić się na konsultację do kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej, który dobierze właściwą terapię dla potrzeb i oczekiwań pacjenta. Najlepsze efekty dają terapie łączone, które łączą zabiegi stymulujące odbudowę jędrności i struktur kolagenowych w skórze z redukcją tkanki tłuszczowej i nawilżaniem.
Drugi podbródek – zabiegi
Dobra wiadomość jest taka, że jeśli już podwójny podbródek się pojawi, można go niwelować, modelować, tak aby nie był defektem i powodem do kompleksów.
- Radiofrekwencja mikroigłowa – intensywne ujędrnienie, zagęszczenie skóry, niechirurgiczny lifting, który unosi owal
- HIFU – lifting termiczny i ujędrnienie
- Nici liftingujące PDO – szybka i skuteczna metoda naturalnego liftingu i redukcji drugiego podbródka. Nici haczykowe tworzą rusztowanie w skórze, dzięki czemu wiotkie tkanki unoszą się w naturalny sposób. Nici dodatkowo stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu
- Lipoliza iniekcyjna – redukuje tkankę tłuszczową
- Mezoterapia kolagenowa – a raczej stymulator kolagenowy – pobudza syntezę i odbudowę kolagenu w skórze, intensywnie ujędrnia, napina skórę, podnosi owal
- Laserowa Trójwymiarowa regeneracja kolagenu – lifting laserowy, ujędrnienie, poprawa napięcia
- Kwas hialuronowy – lifting owalu kwasem hialuronowym, modelowanie twarzy
Podwójny podbródek - jak się pozbyć?
Sprawdź nasze zabiegi:
Zapraszam
Barbara Goździkowska