EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Kurze łapki

Oczy są niezwykle ważnym elementem naszego wyglądu. Kondycja skóry wokół oczu ma ogromny wpływ na to jak wyglądamy, czy nasza twarz wygląda na młodą, promienną, czy nie.
Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, jest pod nią mało tkanki tłuszczowej, dlatego też szybciej ulega procesowi starzenia. Ogromny wpływ na wygląd skóry wokół oczy mają tzw. kurze łapki.

kurze łapki

Co to są kurze łapki?

Kurze łapki to potoczna nazwa na zmarszczki wokół oczu. Są najbardziej widoczne, kiedy się śmiejemy. Skóra wokół oczu jest cienka i delikatna, a ponadto wystawiona na promieniowanie słoneczne, oraz silną mimikę pracy mięśni twarzy, dlatego proces pojawiania się zmarszczek następuje wcześnie.

Kurze łapki objawy

Kurze łapki, czyli zmarszczki wokół oczu pojawiają się często już przed 30stym rokiem życia. To drobne wgłębienia na skórze, układają się promieniście w zewnętrznych kącikach oczu.

Kurze łapki przyczyny

Na powstawanie zmarszczek kurzych łapek ma wpływ przede wszystkim proces starzenia, skóra wokół oczu jest cienka, delikatna i bardzo wcześnie pojawiają się na niej zmarszczki.
Często zmarszczki wokół oczu powstają na skutek mimiki twarzy i pracy mięśni. Kiedy się dużo śmiejemy, mięśnie twarzy intensywnie pracują i wokół oczu pojawiają się drobne zmarszki.
Na powstawanie kurzych łapek wpływ mają nasze nawyki i styl życia, oraz codzienna pielęgnacja jaką stosujemy.
To jak śpimy, czy palimy papierosy ma ogromny wpływ na kondycję skóry wokół oczu.
Pielęgnacja, stosowanie nawilżająco – regenerujących kremów pod oczy już po 25-30 roku życia ma ogromnie znaczenie. Przesuszona skóra wokół oczu staje się jeszcze cieńsza, delikatna i zmarszczki szybciej zarysowują się.
Bardzo istotnym czynnikiem jest również stosowanie filtrów UV, bo promieniowanie słoneczne uszkadza cienką skórę wokół oczu.

Zabiegi na kurze łapki

Medycyna estetyczna i kosmetologia ofertują szereg zabiegów, które są skuteczne na zmarszczki i kurze łapki. Pozwalają je usunąć, lub spłycić.
Absolutnym nr 1 na kurze łapki na całym świecie jest zabieg toksyną botulinową

Radiofrekwencja mikroigłowa doskonale zagęszcza skórę wokół oczu, sprawia , ze staje się bardziej jędrna, grubsza, elastyczna. Przebudowuje skórę, dzięki czemu zmarszczki ulegają spłyceniu lub całkowicie znikają. Skutecznie poprawia jakość skóry wokół oczu
Zabiegi laserowe , np. Smooth Eye, który termicznie pobudza fibroblasty do syntezy kolagenu, jednocześnie obkurcza włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra wokół oczu staje się bardziej napięta

Dermapen na kurze łapki to zabieg mikronkłuwania, który przebuowuje skórę i likwiduje zmarszczki. Doskonale sprawdza się, gdy oznaki starzenia nie są jeszcze mocno zaawansowane, idealny po 30 roku życia.

Mezoterapia na kurze łapki pozwala nawilżyć cienką i delikatną skórę pod oczami. Mezoterapia nie zlikwiduje zmarszczek, ale poprzez skuteczne nawilżanie i stymulowanie skóry działa prewencyjnie i profilaktycznie. Poprawia kondycję skóry i sprawia, że zmarszczki pojawią się później.

Metody leczenia kurzych łapek

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Jak oceniasz tę stronę?

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ