Kurze łapki

Oczy są niezwykle ważnym elementem naszego wyglądu. Kondycja skóry wokół oczu ma ogromny wpływ na to jak wyglądamy, czy nasza twarz wygląda na młodą, promienną, czy nie.
Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, jest pod nią mało tkanki tłuszczowej, dlatego też szybciej ulega procesowi starzenia. Ogromny wpływ na wygląd skóry wokół oczy mają tzw. kurze łapki.

kurze łapki

Co to są kurze łapki?

Kurze łapki to nic innego jak zmarszczki mimiczne wokół oczu, gdzie skóra jest cienka i delikatna, tzw ‘kurze łapki’, inaczej też nazywane zmarszczkami śmiechu.

Kurze łapki powstają na skutek aktywności naszych mięśni twarzy, kiedy się śmiejemy, mrużymy oczy. Mięśnie mimiczne działają z różną siłą, dlatego u osób, które mają intensywną mimikę twarzy zmarszczki mimiczne, kurze łapki mogą powstać już bardzo wcześnie, nawet przed 30stym rokiem życia. Na przyspieszenie powstawania zmarszczek wokół oczu ma również wpływ przesuszanie skóry i nadmierna ekspozycja na słońce. Co działa? Na wczesne zmarszczki mimiczne najlepszym rozwiązaniem jest toksyna botulinowa, która rozluźni mięśnie i będzie zapobiegać utrwalaniu się problemu. Przy utrwalonych, głębszych zmarszczkach warto rozpocząć terapię od radiofrekwncji mikroigłowej, czy lasera frakcyjnego, bo te zabiegi zredukują i zmniejszą zmarszczki, poprawią sprężystość skóry, zagęszczą ją, a na zakończenie terapii warto wykonać zabieg relaksujący pracę mięśni, czyli toksynę botulinową.

Metody leczenia kurzych łapek

Barbara Goździkowska

Masz pytania?