EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Kwas hialuronowy czy stymulator – co wybrać?

Masz pytanie?

powiększanie ust kwasem
Spis treści

Medycyna estetyczna to dziedzina, która rozwija się niezwykle dynamicznie. Teraz 50tka, to nowa 40stka, a 40stka, to nowa 30stka!
Wiek jest tylko liczbą, bez względu na wiek chcemy żyć pełnią życia, korzystać, czuć się dobrze i atrakcyjnie.
Rozwój medycyny estetycznej owocuje nowymi nowoczesnymi rozwiązaniami, pojawiają się nowe możliwości technologiczne i nowe preparaty które w sposób całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny pozwalają opóźnić, czy nawet cofnąć procesy starzenia i sprawić, że atrakcyjny wygląd zachowamy na lata.
Przy tak szerokiej ofercie zabiegowej Pacjenci często nie widzą, jak podjąć decyzję, na jaki zabieg się zdecydować. Jednym z częstszych dylematów, jaki słyszymy w klinice Absolu to pytanie – kwas hialuronowy czy stymulator? Co wybrać?
Odpowiedź brzmi…. To zależy.
To zależy od tego , jaki problem estetyczny chcesz rozwiązać, oraz jakiego efektu oczekujesz.
Wypełniacze- czyli najczęściej usieciowany kwas hialuronowy, służy do modelowania twarzy, uzupełniania ubytków w objętości, czyli wolumetrii, wygładzania i usuwania bruzd, zmarszczek.

Czym jest wypełniacz?

Jak sama nazwa wskazuje preparaty usieciowanego kwasu hialuronowego umożliwiają zwiększenie i dobudowanie objętości tkanki, wypełniają ubytki tkanki, które nastąpiły na skutek utraty objętości związanej z wiekiem i procesem starzenia się. Kwas hialuronowy umożliwia tez korektę np. nosa, czy ust, wypełnienie głębokich bruzd, chociażby głębokiej lwiej zmarszczki, bruzd nosowo-wargowych, czy zapadających się z wiekiem skroni.
Zabiegi wypełnienia kwasem hialuronowym dają prawie natychmiastowe efekty i są trwałe, utrzymują się do roku ( zależnie od indywidualnych predyspozycji i indywidualnego stopnia metabolizmu kwasu hialuronowego)
Zastosowanie kwasu hialuronowego jest idealnym zabiegiem, jeśli oczekujesz szybkich i spektakularnych rezultatów – podniesienia owalu, odbudowy naturalnego kształtu, wygładzenia bruzd i zmarszczek, lekkiego liftingu. Daje bardzo szybki efekt odmłodzenia, nawet o 10 lat.
Pacjenci często pytają, ile kwasu hialuronowego należy podać. Na to pytanie może odpowiedzieć tylko lekarz medycyny estetycznej po konsultacji z pacjentem odnośnie oczekiwań zabiegowych. Im bardziej zaawansowane oznaki starzenia, tym trzeba się liczyć, że więcej ampułek należy podać pacjentowi na obszar zabiegowy, aby osiągnąć pożądany efekt.

Co to jest stymulator tkankowy?

Stymulatory tkankowe to szeroka kategoria najbardziej nowoczesnych preparatów medycyny estetycznej, które różnią się kombinacją składników aktywnych.
Stymulatory tkankowe, jak sama nazwa wskazuje, stymulują komórki do wzrostu włókien kolagenowych i elastyny i dzięki temu odbudowują strukturę skóry i tkanek. Działają w naturalny sposób na poprawę jędrności, zagęszczenie i kondycję skóry. Stymulatory mogą być oparte o polinukleotydy, które stymulują fibroblasty do produkcji własnego kolagenu i elastyny oraz wiążą wodę, kolagen, który uzupełnia ubytki kolagenu i stymuluje jego dalszą syntezę, kwas L-polimlekowy, czy hydroksyapatyt wapnia, który ma działanie stymulujące produkcję kolagenu oraz wypełniające. Wszystkie te składniki aktywne są biokompatybilne i biozgodne z naszym organizmem, co oznacza, że są bardzo bezpieczne.

Stymulatory tkankowe- jakie dają efekty?

Zabieg z zastosowaniem stymulatora jest dedykowany tym Pacjentom, którzy szukają bardzo naturalnego efektu, chcą działać regeneracyjnie i prewencyjnie, stymulując skórę do naturalnej regeneracji.
Dzięki zabiegom z zastosowaniem stymulatorów tkankowych można osiągnąć naturalny efekt wygładzenia skóry, naturalnego odmłodzenia, zagęszczenia skóry i ujędrnienia, poprawy jej nawilżenia i ogólnej kondycji. Stymulatory tkankowe nie zbudują jednak wolumetrii i nie odbudują utraconej objętości.
Stymulator to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które chcą wyglądać naturalnie, stawiają na prewencję i profilaktykę. Szukają rozwiązań opartych na naturalnej regeneracji i długofalowym stymulowaniu kondycji skóry do naturalnej przebudowy.
Stymulatory mają największa skuteczność jeśli wykonane są w serii 3-4 zabiegów co 4 tygodnie.
Stymulatory to odpowiedź na trend na naturalny wygląd i zadbaną skórę w dobrej kondycji.

To co wybrać? Kwas Hialuronowy czy Stymulator tkankowy – podsumowanie

W Klinice Absolu nie musisz sama decydować jaki konkretnie zabieg chcesz wykonać, ważne, żebyś wiedziała jakie mankamenty chcesz zlikwidować, co ci przeszkadza, jaki chcesz uzyskać efekt. Podczas konsultacji, Kosmetolog czy Lekarz przygotowują plan zabiegowy wspólnie z Pacjentem i rozpisują całą proponowaną terapię.
Stymulator i kwas hialuronowy nie wykluczają się nawzajem. Można najpierw popracować nad kondycją skóry , naturalnym zagęszczeniem i poprawą elastyczności np. wykonując serię zabiegów stymulatorem kolagenowym, a na koniec uzupełnić ubytek objętości, np. w okolicy skroni, czy wypełniając kwasem lwią zmarszczkę. Wszystko zależy od indywidulanych potrzeb i oznak starzenia się , które chcemy opóźnić czy usunąć.

Zapraszamy na konsultacje!

Jak oceniasz tę stronę?
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA