EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Zabiegi na kolagen, czyli jak skutecznie regenerować i odbudować kolagen w skórze?

Masz pytanie?

Spis treści

Skuteczne odmładzanie oraz zapobieganie procesom starzenia zaczyna się od zrozumienia, co powoduje, że skóra i ciało się starzeje , jakie procesy i czynniki mają największy wpływ na przedwczesne starzenie skóry. Dzięki temu można podjąć najbardziej skuteczne i holistyczne działania. A większość tych działań opóźniających i cofających procesy starzenia prowadzi do … kolagenu!

Kolagen – czym jest i dlaczego jest tak ważny?

Kolagen to wyjątkowe białko, często nazywane białkiem młodości. Tworzy włókna kolagenowe i odpowiada za utrzymanie struktury tkanek, jędrność i elastyczność skóry. Kolagen stanowi ok 30% wszystkich białek w organizmie człowieka, i 70% suchej masy skóry.
U osób młodych procesy wytwarzania i regeneracji kolagenu przebiegają prawidłowo, nowe komórki zastępują te uszkodzone.

Co niszczy kolagen?

Z wiekiem zdolność organizmu do naturalnej produkcji kolagenu obniża się. Z wiekiem w skórze właściwej zwiększa się ilość szkodliwych enzymów – melanoproteinaz, które mają destrukcyjne działanie na kolagen. Co przyspiesza procesy degradacji kolagenu?

Promieniowanie UV to czynnik nr 1 jeśli chodzi o niszczenie struktur kolagenowych. Dlatego fotoprotekcja jest bardzo ważnym elementem profilaktyki młodego wyglądu

Glikacja białek – to proces, w którym cząsteczki glukozy ( cukry proste) przyłączają się do wolnych grup aminowych białek ( m. in. kolagenu) , co powoduje sztywnienie i kruchość włókien, czyli ich uszkodzenie. Czyli zdrowa dieta jest bardzo istotna, aby zachować dobrą kondycję skóry

Już od kilku lat przeważa silny trend na naturalny, zdrowy wygląd oraz stosowanie terapii regeneracyjnych, które w trwały sposób poprawiają wygląd i kondycję skóry. I większość nowoczesnych terapii prowadzi do regeneracji, stymulacji i pobudzania kolagenu w skórze.

Zabiegi na kolagen- TOP5 Basi Goździkowskiej

Obecne możliwości zarówno technologii kosmetologicznych jak i bardzo nowoczesnych preparatów medycyny estetycznej dają szerokie możliwości stymulowania i odbudowy kolagenu.

Przedstawiam moje top 5 zabiegów, które odbudowują i regenerują kolagen:

Laser wolumetryczny na kolagen – to światowa nowość w laseroterapii i odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na nieinwazyjne zabiegi odbudowujące kolagen w skórze. To jedyny na świecie laser o działaniu wolumetrycznym, czyli odbudowujący ilość oraz jakość kolagenu w skórze. Zastosowanie lasera wolumetrycznego pozwala na zwiększenie objętości i grubości skóry o 30%. Ponadto laser RedTouch Pro od firmy DEKA ma dodatkowe zastosowanie, jakże istotne przy skórze dojrzałej – uszczelnia naczynia krwionośne ( redukuje rumień) oraz pomaga w redukcji przebarwień i poprawie kolorytu skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa– to synergia dwóch technologii działających na kolagen – energii cieplej fali radiowej i mikronakłuwania. RF umożliwia przebudowę i zagęszczenie skóry, bo energia termiczna dostarczana jest do fibroblastów w skórze właściwej, gdzie pobudza je do syntezy nowego kolagenu. Zabieg wykonuje się nie tylko na twarz, szyję, czy okolicę oka, ale można również wykonać na ciele. Wszędzie tam, gdzie zależy nam na przebudowie i zagęszczeniu skóry w naturalny sposób.

Stymulatory tkankowe czyli biostymulacja – to szerokie spektrum najbardziej nowoczesnych preparatów medycyny estetycznej, które podaje się iniekcyjnie w celu biostymulacji. Stymulatory tkankowe pobudzają skórę i tkanki podskórne do tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Do najbardziej popularnych a zarazem skutecznych substancji mających działanie biostymulujące zaliczamy: polinukleotydy, nieusieciowany kwas hialuronowy, który często jest łączony z aminokwasami i peptydami w celu stymulacji fibroblastów do tworzenia nowych włókien kolagenowych. Finalnie atelokolagen – czyli preparaty kolagenu stymulujące fibroblasty, zwiększające gęstość i elastyczność skóry.

Laser frakcyjny – to już klasyka w zabiegach odmładzających i przebudowujących skórę. Laserowa stymulacja skóry jest metodą, która aktywuje naturalne procesy regeneracji i odbudowy skóry. Pobudza to naturalną produkcję kolagenu, powodując, że skóra staje się bardziej jędrna i wygląda młodziej. Zabiegi laserowe są efektywne w szerokim zakresie problemów estetycznych. Peeling laserowy, resurfacing przywracają skórze koloryt, nadają zdrowy wygląd i blask.

Mikronakłuwanie – inaczej nazywane mezoterapią mikroigłową lub dermapen. To zabieg nieinwazyjny, polega na wykonaniu na skórze tysięcy mikronakłuć, które mają działanie stymulujące i regenerujące skórę. Takie kontrolowane mikrouszkodzenia to sygnał dla skóry, aby uruchomić procesy gojenia i przebudowy, a to wymaga pobudzenia produkcji nowego kolagenu co prowadzi do zagęszczenia, ujędrnienia, poprawy napięcia skóry.

Podsumowanie

Kolagen to kluczowe białko, które odpowiada za młodość, jędrność i napięcie skóry. Obecne możliwości kosmetologii i medycyny regeneracyjnej pozwalają regenerować, stymulować i odbudowywać kolagen w skórze, co spowalnia a nawet cofa oznaki starzenia skóry. Należy jednak pamiętać, że stymulacja skóry odwodnionej, w słabej kondycji może nie dać zadowalających rezultatów. Należy zadbać o nawilżenie i odżywienie skóry poddawanej zabiegom zarówno od wewnątrz z pomocą mezoterapii, jak również poprzez zdrowy styl życia.

Jak oceniasz tę stronę?
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA