EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jak wybrać zabieg medycyny estetycznej?

Masz pytanie?

jalupro
Spis treści

Medycyna estetyczna to zdecydowanie więcej niż botoks i kwas hialuronowy. Zabiegi medycyny estetycznej to zabiegi, które ingerują w skórę czy tkankę za pomocą aparatury, czy preparatów w celu poprawy wyglądu, odmładzania czy regeneracji. Zabiegi medycyny estetycznej mają bardzo szerokie zastosowanie, od poprawy mankamentów urody po działanie terapeutyczne takie jak redukcja blizn, popękanych naczynek, przebarwień, trądziku, czy problemów skórnych.

Medycyna estetyczna ma rozwiązanie na praktycznie każdy problem skóry w każdym wieku i kondycji – od głębokiego nawilżania bardzo przesuszonej czy odwodnionej skóry, przez rewitalizację i przebudowę skóry aby poprawić jej teksturę i wygląd, lifting termiczny, ujędrnianie, zagęszczanie skóry, redukcję zmarszczek, naczynek, rumienia, czy przebarwień.

Czym kierować się przy wyborze zabiegu medycyny estetycznej?

Oferta gabinetów medycyny estetycznej jest bardzo szeroka, dlatego wybór zabiegu nie zawsze jest prostą sprawą, zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z tego typu usług.
Przed wyborem zabiegu najważniejszym priorytetem jest nasza własna ocena stanu skóry oraz diagnoza problemów, które chcemy rozwiązać.
W zależności od tego, czy chcemy głęboko nawilżyć skórę, czy raczej poprawić jej kondycję i koloryt, czy zredukować widoczność rumienia, czy podnieść owal lekarz medycyny estetycznej czy kosmetolog zaproponują zupełnie inne rozwiązania. Czyli w pierwszym kroku określ swoje potrzeby, co chcesz zmienić, jaki stan chcesz osiągnąć, a nie decyduj się na taki sam zabieg jaki miała siostra czy koleżka.

Drugie pytanie, które warto sobie zadać, to czego oczekujesz po zabiegu, jakie chcesz uzyskać efekty i jak szybko – czy wolisz, aby efekty pojawiały się stopniowo w czasie, przez nawet 3-4 miesiące, bo tego wymagają naturalne procesy przebudowy skóry, czy oczekujesz efektów szybko, widocznych prawie natychmiast. Szybkość efektów będzie warunkować inne podejście zabiegowe.

Zabiegi aparaturowe, takie jak mikronakłuwanie, radiofrekwencja mikroigłowa, HIFU , stymulatory tkankowe czy lasery działają naturalnie na poprawę kondycji skóry, jej koloryt, teksturę, gęstość. Takie zabiegi rewelacyjnie się sprawdzają przy współpracy długofalowej , kiedy Pacjent chce opóźniać i cofać procesy starzenia, ale w sposób naturalny i ma świadomość, że efekty są stopniowe, a nie z dnia na dzień. Szybkie efekty, które można uzyskać w ciągu kilku dni do kilku tygodni to przede wszystkim zabiegi iniekcyjne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej.

Kwas hialuronowy liftinguje i modeluje twarz, usuwa ubytki i asymetrie. Wykonany przed doświadczonego lekarza daje bardzo naturalne efekty, bo pacjenci obawiają się przede wszystkim zbyt przerysowanego wyglądu.
Coraz częściej lekarze medycyny estetycznej łączą zabiegi z kwasem hialuronowym ze stymulatorami, tak aby efekty były bardzo naturalne oraz długoterminowe i wieloetapowe.

Do kosmetologa czy lekarza medycyny estetycznej?

W klinice medycyny estetycznej Absolu najważniejszy jest pacjent i jego oczekiwania. Dlatego w naszej klinice lekarz i kosmetolog współpracują ze sobą i uzupełniają się, aby pacjent osiągnął jak najlepsze efekty poprawy wyglądu czy odmłodzenia.
W klinice Absolu stawiamy na holistyczne plany terapii, uwzględniające potrzeby, oczekiwania i preferencje Pacjenta. Domeną lekarza medycyny estetycznej są przede wszystkim zabiegi iniekcyjne, z zastosowaniem stymulatorów tkankowych, toksyny botulinowej, czy usieciowanego kwasu hialuronowego. W klinice Absolu dbamy o bezpieczeństwo pacjentów, dlatego zabiegi modelowania i liftingu usieciowanym kwasem hialuronowym oraz zabiegi toksyną botulinową wykonuje tylko i wyłącznie lekarz medycyny estetycznej. Zabiegi te wymagają dużej wiedzy, doświadczenia, ale też umiejętności rozwiązania w przypadku, gdyby wystąpiły niepożądane powikłania.

Jakie zabiegi wykonuje kosmetolog?

W klinice Absolu kosmetolodzy dbają o skórę holistycznie, tak aby była zdrowa, w dobrej kondycji i jak najdłużej zachowała młody wygląd. Kosmetolodzy opracowują dla każdego Pacjenta plan terapii, który uwzględnia kondycję i potrzeby skóry, oraz oczekiwania Pacjenta. Uwzględnia również rekomendacje dotyczące pielęgnacji domowej, bo jest to bardzo istotny element holistycznej opieki. Doświadczony kosmetolog wykonuje bardzo szeroki zakres zabiegów, tak aby dla każdego pacjenta móc dobrać optymalne rozwiązania. Są to zarówno zabiegi pielęgnacyjne, peelingi chemiczne, jak i zabiegi aparaturowe.
W klinice Absolu naszą misją jest zapewnienie holistycznej terapii pacjenta, kosmetolog opiekuje się Pacjentem dbając o kondycję skóry, wykonuje zabiegi regenerujące i nawilżające, peelingi chemiczne, zabiegi aparaturowe stymulujące kolagen, a lekarz modeluje i koryguje twarz kwasem hialuronowym i wspomaga regenerację stymulatorami oraz niweluje zmarszczki toksyną botulinową.

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA