EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jak usunąć 'zmarszczki palacza’ wokół ust?

Masz pytanie?

Spis treści

Zmarszczki palacza to specyficzny rodzaj zmarszczek mimicznych, które pojawiają się wokół ust. Są one szczególnie widoczne i mogą znacząco wpływać na wygląd całej twarzy. Chociaż najczęściej występują u osób palących papierosy, mogą także pojawić się u osób niepalących jako naturalna konsekwencja starzenia się skóry. Zmarszczki palacza są trudne do zredukowania za pomocą tradycyjnych domowych metod takich jak kremy czy maski przeciwzmarszczkowe. Skutecznym sposobem na ich redukcję mogą być jednak zabiegi medycyny estetycznej. W tym artykule przedstawimy kilka zabiegów redukujących zmarszczki wokół ust.

Przyczyny powstawania zmarszczek palacza

Jak sama nazwa wskazuje, ten specyficzny rodzaj zmarszczek najczęściej dotyka osoby palące papierosy. Jednak przyczyn powstawania zmarszczek wokół ust może być więcej, poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Palenie powoduje specyficzne ustawienie ust, co prowadzi do intensywniejszej pracy określonych mięśni. Ruch mięśni mimicznych przyczynia się do powstawania pionowych zmarszczek wokół ust. Palenie papierosów ma również wpływ na przesuszanie skóry oraz degradację kolagenu, co jest istotnym czynnikiem w procesie starzenia się skóry. Kolagen jest kluczowy dla utrzymania elastyczności i młodzieńczego wyglądu skóry, a jego ubytek prowadzi do powstawania zmarszczek.

Do powstawania zmarszczek wokół ust przyczynia się również picie ze słomki, co generuje podobny mechanizm napinania mięśni jak w przypadku palenia papierosów.

Popularne selfie można również zaliczyć do przyczyn powstawania takich zmarszczek. Oczywiście skala jest dużo mniejsza, jednak częste robienie „dziubka” powoduje zmiany napięcia skóry w okolicy ust.

Inną przyczyną powstawania zmarszczek palacza mogą być genetyczne predyspozycje danej osoby.

Sam proces starzenia się skóry, kiedy z wiekiem skóra traci wodę, elastynę czy kolagen, przez co jędrność i napięcie tkanek. Wiotczenie skórek determinuje większą wrażliwość skóry na powstawanie zmarszczek.

Jak zapobiegać zmarszczkom palacza?

Aby zadbać o skórę i zmniejszyć widoczność zmarszczek palacza, można podjąć kilka istotnych kroków. Pamiętaj, że każda skóra jest inna, więc to, co działa dla jednej osoby, może nie działać dla innej. Warto skonsultować się z dermatologiem lub specjalistą medycyny estetycznej, aby dostosować pielęgnację i ewentualne zabiegi do indywidualnych potrzeb skóry. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów działań zapobiegających zmarszczkom palacza:

1. Rzucenie palenia to najważniejszy krok, może znacząco poprawić stan skóry, ponieważ zapobiega dalszemu uszkadzaniu kolagenu i elastyny oraz poprawia ogólny stan zdrowia skóry.

2. Regularne stosowanie kremów nawilżających pomoże utrzymać skórę w dobrej kondycji, zmniejszając widoczność zmarszczek. Ważne jest, aby wybrać produkty dostosowane do typu skóry, zwłaszcza te, które zawierają składniki takie jak kwas hialuronowy, gliceryna czy ceramidy.

3. Zastosowanie kremów z retinolem, który jest popularnym składnikiem w walce ze zmarszczkami. Pomaga on w regeneracji skóry i stymulacji produkcji kolagenu.

4. Używanie kremów z wysokim filtrem SPF każdego dnia, nawet w pochmurne dni, może chronić skórę przed dalszymi uszkodzeniami spowodowanymi przez promieniowanie UV, które przyspieszają starzenie się skóry.

5. Zdrowa dieta, bogata w świeże owoce i warzywa, może dostarczać antyoksydantów, które chronią skórę przed uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki.

6. Delikatne peelingi mogą pomóc w usunięciu martwych komórek skóry, pobudzając skórę do regeneracji i ujednolicenia tekstury.

7. Systematyczne picie wystarczającej ilości wody, aby utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry.

8. Regularne ćwiczenia mimiczne mogą pomóc w utrzymaniu elastyczności mięśni twarzy i zmniejszyć widoczność zmarszczek.

Jakie zabiegi są skuteczne na zmarszczki palacza?

Zmarszczki palacza mogą być frustrującym problemem, który dotyka nie tylko osób palących. Czasem pojawiają się one w wyniku różnych niekorzystnych czynników, nawet u osób, które nigdy nie miały styczności z papierosami. Na szczęście, medycyna estetyczna oferuje wiele skutecznych rozwiązań, które pomagają zniwelować te zmarszczki, a w niektórych przypadkach nawet całkowicie je eliminować. Każdy z poniższych zabiegów oferuje unikalne korzyści i może być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Ważne jest, aby przed wyborem odpowiedniej metody skonsultować się ze specjalistą medycyny estetycznej, który oceni stan skóry i poleci najlepszy zabieg.

  • Wypełniacze z kwasem hialuronowym są jednym z najpopularniejszych sposobów na zmarszczki palacza. Wstrzyknięte bezpośrednio w obszar wokół ust, skutecznie wypełniają i wygładzają zmarszczki, nawet te głębokie.
  • Iniekcje toksyny bot mogą znacząco pomóc w redukcji zmarszczek. Ta metoda jest szczególnie efektywna w przypadku mniej głębokich zmarszczek.
  • Laseroterapia działa poprzez stymulację procesów regeneracyjnych skóry oraz produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg laserem frakcyjnym to nieinwazyjna metoda, która może znacząco poprawić kondycję skóry.
  • Podobnie do laseroterapii, stymulatory tkankowe to zabieg inicjujący proces odbudowy skóry. Pomagają one w stopniowej poprawie kondycji i wyglądu skóry, pracując na głębszych poziomach tkanki.
  • Radiofrekwencja Mikroigłowa łączy w sobie zalety mezoterapii mikroigłowej i radiofrekwencji. Procedura rf mikroigłowej prowadzi do kontrolowanego podgrzania i uszkodzenia tkanek, co stymuluje skórę do regeneracji i odnowy.

 

 

 

 

 

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!