EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jak działa laser do depilacji? Poznaj nowoczesne technoglogie

Masz pytanie?

depilacja primelease
Spis treści

Depilacja najbardziej nowoczesnym laserem Primelase Excellence

Usuwanie owłosienia laserem to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej, a zarazem jedyny sposób, aby trwale pozbyć się niechcianych włosków.
Depilacja laserowa, a raczej epilacja, to sposób na trwałe usuwanie owłosienia twarzy, nóg, pach, bikini…praktycznie każdą część ciała można poddać zabiegowi.
Mimo tego, że lasery do depilacji stosuje się już od prawie 30 lat, to wciąż wiele osób ma obawy, czy zabieg jest bezpieczny, oraz boi się bólu, jaki rzekomo towarzyszy laserowemu usuwaniu owłosienia.
W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił ogromny postęp technologiczny, technologia laserowa jest wciąż udoskonalana, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo zabiegowe, udoskonalić parametry zabiegowe, tak aby lasery radziły sobie z każdym rodzajem włosa, zwiększyć moc urządzeń oraz podnieść komfort zabiegu poprzez innowacyjne systemy chłodzenia. Obawa przed bólem nie powinna być barierą przed wykonaniem zabiegów depilacji laserowej.

Laser do depilacji – jak działa?

Laserowe usuwanie owłosienia stało się możliwe dzięki zjawisku selektywnej fototermolizy, na którym opiera się działanie lasera do depilacji.
Selektywna fototermoliza polega na tym, że światło laserowe, które emituje laser jest pochłaniane przez dany chromofor w skórze ( hemoglobina, melanina, woda) i zamieniane w energię cieplną.

Do depilacji laserowej najbardziej skuteczne i popularne są lasery diodowe. Stosuje się również lasery aleksandrytowe, ale mają słabsze działanie i wymagają większej liczby zabiegów.
Laser diodowy emituje wiązkę światła o długości 810 nm, która jest dobrze absorbowana przez chromofor- melaninę. Promieniowanie lasera zamieniane jest na energię cieplną, która niszczy cebulki włosa, które są w fazie wzrostu ( anagen)

Najnowszym i niezwykle skutecznym laserem do depilacji jest Primelase Excellence produkowany przez hiszpańskiego lidera sprzętów medycznych Cocoon Medical.
Primelase to najbardziej nowoczesny laser diodowy. Czym wyróżnia się na tle innych laserów diodowych? Primelase to laser o bardzo wysokiej mocy – aż 4800 W. To moc trzykrotnie wyższa niż np. tradycyjny laser Vectus. Oznacza to dużo wyższą skuteczność , większy komfort i szybszy czas wykonywania zabiegu. Tak duża moc lasera Primelase umożliwiła innowacyjne rozwiązanie technologiczne USP (Ultra Short Pulse). Technologia USP pozwala na dostarczenie bardzo wysokiej energii w bardzo krótkich impulsach od 3 ms. Osiągana jest wtedy odpowiednia temperatura do zniszczenia mieszków włosowych, bez żadnego wpływu na skórę wokół, co sprawia, że zabieg jest skuteczny ale również niezwykle bezpieczny.
Zabiegi depilacji laserowej wykonywane laserami starej generacji były bolesne. Był to jeden z tych czynników, który zniechęcał przed decyzją o depilacji laserem. Dlatego producenci laserów do depilacji w ciągu ostatnich lat bardzo unowocześnili systemy chłodzenia, tak aby maksymalnie podnieść komfort zabiegów usuwania owłosienia laserem. W urządzeniu Primelase innowacją jest system chłodzenia kontaktowego Crystal Freeze (+ 5ºC) , które zapewnia bardzo wysoki komfort zabiegu, usuwanie owłosienia jest odczuwalne, ale nie bolesne.
Laser może pracować w dwóch trybach statycznym (1-3 Hz) i dynamicznym (5-10 Hz)., co pozwala na szybką a zarazem bardzo skuteczną depilację każdego obszaru zabiegowego

Jaki laser do depilacji wybrać?

Na rynku jest szeroki wybór laserów do depilacji. Jaki laser wybrać?
Naukowcy w ciągu wieloletnich badań i obserwacji pozyskali wiedzę, jaka wiązka lasera najlepiej się sprawdza przy określonych rodzajach włosa i fototypie skóry. Przez ostatnie 30 lat lasery do depilacji były testowane i udoskonalane przez światowych producentów i liderów w produkcji zaawansowanego sprzętu medycznego, tak aby były jak najbardziej skuteczne przy jednoczesnej poprawie komfortu zabiegów.
Jest kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na zabiegi depilacji laserowej.
Po pierwsze – upewnij się czy na pewno zabieg wykonywany jest laserem. Wiele gabinetów komunikuje zabiegi depilacji laserowej, a w rzeczywistości zabieg wykonywany jest urządzeniem IPL.
IPL jest technologią opartą o światło ( IPL – Intense Pulse Light), ale IPL nie jest laserem. IPL wytwarza fale o różnej długości, a wiązka lasera charakteryzuje się jedną długością światła. IPL to różnorodna wiązka światła, która działa nie tylko na melaninę w mieszku włosowym, ale też na skórę wokół włosa. Nie usuwa trwale owłosienia i może podrażnić skórę.
Po drugie – jakim rodzajem lasera wykonywany jest zabieg. Najbardziej skuteczny i wszechstronny jest nowoczesny laser diodowy – usuwa praktycznie każdy rodzaj owłosienia. Najbardziej podatne na usuwanie laserem są włosy ciemne. Należy pamiętać, że jasne czy rude włosy będą wymagały więcej zabiegów w serii. Dlatego zazwyczaj trudno jest określić, czy będzie potrzeba 6 czy 8 zabiegów, aby całkowicie usunąć owłosienie.
Po trzecie- warto upewnić się, czy sprzęt ma atesty, które świadczą o jakości, bezpieczeństwie i skuteczności lasera. Najwyższej klasy certyfikat bezpieczeństwa, honorowany na całym świecie, to certyfikat FDA ( Food and Drug Agency), czyli certyfikat bezpieczeństwa Amerykańskiej agencji leków. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo urządzeń do depilacji, często niewiadomego pochodzenia, od nieznanych dystrybutorów z Chin. Taki sprzęt nie ma gwarancji jakości i zabiegi nim wykonywane są obarczone ryzykiem poparzenia i nieskuteczności.

W Klinice medycyny estetycznej Absolu korzystamy z najbardziej nowoczesnego lasera diodowego Primelase Excellence o najwyższej mocy na rynku, który sprawdza się przy usuwaniu każdego rodzaju włosa. Laser wyprodukowany jest przez firmę Cocoon Medical. To producent sprzętów do medycyny estetycznej, który projektuje i oferuje najwyższej jakości technologie i innowacje premium w zakresie wyszczuplania ciała, usuwania owłosienia, leczenia trądziku i poprawy jakości skóry. Firma posiada filie na całym świecie, a produkty są obecne w ponad 70 krajach.
Urządzenia firmy Cocoon Medical są tworzone pod czujnym okiem działu badawczo-rozwojowego, który dba o jakość, skuteczność i bezpieczeństwo technologii, by dostarczać klientom technologię spełniającą wszystkie oczekiwania i dającą komfort i gwarancje dobrze wykonanego zabiegu.

depilacja laserowa scaled depilacja laserowa nog scaled

Najskuteczniejszy laser do depilacji

Dlaczego polecamy zabiegi depilacji laserem Primelase?
Primelase Excellence to ultraszybki i ultramocny laser diodowy do epilacji laserowej. Odpowiedni dla każdego fototypu skóry, usuwa każdy rodzaj włosa, zarówno włosy ciemne, jak i cienkie i jasne. Zabieg jest bezpieczny, komfortowy i skuteczny.
Innowacją jest również szybkość wykonywania zabiegu, co dodatkowo podnosi komfort pacjenta.

Depilacja laserowa dla mężczyzn

Depilacja laserowa to zabiegi, na które coraz częściej decydują się mężczyźni. Jest to bardzo dobry wybór! Nadmiar owłosienia na brzuchu, plecach, pachach czy okolicach intymnych nie jest komfortowy. Nadmierne owłosienie wpływa na higienę, którą trudniej utrzymać. Golenie nadmiaru owłosienia może powodować podrażnienia skóry, a także wrastanie włosków, co staje się już problemem medycznym.
Dlatego doskonałym rozwiązaniem dla mężczyzn jest depilacja laserowa, która pozwala trwale usunąć owłosienie i pozbyć się uciążliwych problemów. Podnosi komfort higieny, ogranicza pocenie się i rozwój bakterii.
Mężczyźni najczęściej decydują się na depilację laserową pach, ale coraz bardziej popularna robi się depilacja laserowa pleców czy karku.

Czy męska depilacja boli?

Panowie często boją się bólu, który kojarzy im się z depilacją laserową. Warto pamiętać, że nowoczesne lasery mają udoskonalone głowice zabiegowe i parametry wykonywania zabiegu, oraz bardzo nowoczesne systemy chłodzenia, które ogromnie podnoszą komfort zabiegu.
Oczywiście każdy ma inny próg bólu, dlatego mężczyźni, którzy chcieliby poddać się zabiegowi depilacji laserowej mogą poddać się próbie laserowej, żeby ocenić poziom bólu. Taka próba laserowa może podjąć decyzję, bo okaże się, że zabieg jest odczuwalny, ale komfortowy.
Nowoczesne lasery do depilacji, takie jak Primelase pozwalają na szybkie wykonanie zabiegu. Depilacja laserowa pach trwa około 15 minut, tym bardziej warto zdecydować się na serię zabiegów depilacji, bo zabieg jest bardzo krótki, a ogromnie podniesie komfort higieny.
Warto przełamać barierę strachu czy wstydu, bo depilacja laserowa to komfort, higiena oraz zdecydowanie większa atrakcyjność.

Efekty depilacji laserowej – czy włosy odrastają po depilacji laserowej?

Jeśli depilacja laserowa przeprowadzona jest prawidłowo, laser do depilacji jest najwyższej jakości i parametry zabiegowe dobrane są do rodzaju włosa i fototypu skóry, to energia wiązki lasera niszczy mieszek włosowy. Po zniszczeniu mieszka włosowego włosy nie odrosną, czyli depilacja laserowa jest trwała. Warto pamiętać, że światło lasera niszczy tylko mieszki włosowe w fazie wzrostu włosa. Dlatego jednorazowo usuwa się tylko część owłosienia. W przypadku owłosienia na nogach około 20% włosów jest w fazie wzrostu ( anagenu), dlatego należy wykonać średnio 5-6 zabiegów, aby całkowicie pozbyć się owłosienia. Efekt depilacji laserowej utrzymują się wiele lat, czasem jedynie trzeba wykonać pojedynczy zabieg przypominający.

 

5/5 - (1 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi