Szukaj
Close this search box.

Przesuszona skóra

Nasze ciało i skóra składa się w 60% z wody. Woda jest niezwykle ważna w procesach funkcjonowania skóry.
Czujesz, że skóra jest ściągnięta, piecze, sprawia ci dyskomfort? To prawdopodobnie oznaki przesuszenia skóry. Nasza skóra jest zabezpieczona naturalnym płaszczem hydrolipidowym. Jeśli jego działanie ochronne zostanie zaburzone, np. przez niewłaściwą pielęgnację, to dochodzi do przesuszenia skóry. Przesuszona skóra jest nie tylko dyskomfortem i wygląda mniej atrakcyjnie, ale przede wszystkim gorzej spełnia swoje funkcje ochronne przed czynnikami zewnętrznymi, promieniowaniem UV, czy stanowi słabszą barierę dla wirusów i bakterii.

Przesuszona skóra twarzy objawy

Skóra na twarzy jest cienka i delikatna, ma mało tkanki tłuszczowej, a zarazem jest nastawiona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych – zjawiska atmosferyczne, promieniowanie UV, klimatyzacja. Dlatego też może ulec przesuszeniu. Jak poznać, że skóra na twarzy jest przesuszona? Kiedy czujesz pieczenie, skóra jest zaczerwieniona, ma tendencję do łuszczenia się. Taka skóra sprawia dyskomfort i wymaga szczególnej uwagi przy pielęgnacji.

Przesuszona skóra - przyczyny

Pomimo tego, że dbamy o regularną pielęgnację skóry, oraz nawilżamy ją od wewnątrz pijąc wodę, skóra może być przesuszona. Wpływ na przesuszenie skóry może mieć wiele czynników.
Po pierwsze – czynniki chorobowe, zaburzenia hormonalne związane z pracą tarczycy, schorzenia skórne – takie jak AZS.
Po drugie – styl życia – niewłaściwa dieta, bogata w produkty przetworzone, niedostateczne nawodnienie organizmu.
Po trzecie – błędy pielęgnacyjne, czyli nieodpowiednio dobrane kosmetyki, czy zawierające substancje podrażniające skórę, albo zbyt agresywne
Po czwarte – nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, brak ochrony przed UV

Przesuszona skóra pod oczami

Przesuszona skóra pod oczami skóra wokół oczu wymaga szczególnej troski i  uważności w pielęgnacji. Skóra pod oczami jest cienka, delikatna, dlatego wymaga codziennego regularnego nawilżania. Nawilżający krem pod oczy należy wklepywać codziennie, rano i wieczorem. 

W przypadku przesuszonej skóry pod oczami dobre są domowe sposoby działania jako uzupełnienie standardowej pielęgnacji– np. okłady z plasterków ogórka pod oczy, który ma działanie nawilżające i rozjaśniające.

Warto też zastosować mezoterapię nawilżającą pod oczy, albo stymulator tkankowy Nucleofill, który ma zarówno działanie głęboko nawilżające jak i odmładzające i ujędrniające skórę pod oczami.

Sucha skóra wokół ust

Sucha skóra wokół ust może wynikać z niedoborów witamin B i A. Dlatego warto zwrócić uwagę na sposób odżywiania, zawartość składników z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, oraz pić dużo wody, aby nawilżać usta. Należy również stosować balsamy ochronne na usta.

Przesuszona skóra na czole

Przesuszona skóra na czole może oznaczać, że w diecie spożywamy zbyt mało nienasyconych kwasów tłuszczowych, lub o odwodnieniu organizmu, bądź przesuszeniu skóry w pomieszczeniu klimatyzowanym. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dietę, a jednocześnie zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry kosmetykami nawilżającymi i odbudowującymi barierę hydrolipidową.

Jak nawilżyć przesuszoną skórę twarzy?

temu uczucie pieczenia, podrażnienia i dyskomfortu zniknie, a skóra stanie się gładka i miękka w dotyku.
Aby odbudować ochronną barierę hydrolipidową należy zadbać o kosmetyki zawierające:
– glicerynę, która wiąże wodę i zapobiega jej wysychaniu
– pantenol – który łagodzi i koi skórę
– filtry ochronne SPF

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na nawilżenie przesuszonej skóry od wewnątrz. Tu najlepiej sprawdza się nieusieciowany kwas hialuronowy w postaci mezoterapii, czyli podany podskórnie. Nie ma sensu stosować kremów z kwasem hialuronowym, bo ma na tyle duże cząsteczki, które nie przenikną w głąb skóry. Regularna Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym jest doskonałym sposobem na odbudowanie zdrowej, nawilżonej skóry.
Finalnie przy przesuszonej skórze sprawdzają się zabiegi regeneracyjne kwasem mlekowym, który należy do grupy AHA, alfa-hydroksykwasów. W niskich stężeniach, do 10% jest naturalnym składnikiem nawilżającym. Pomaga uszczelnić barierę hydrolipidową, pomaga usunąć martwe komórki naskórka i uruchamia mechanizmy odnowy i regeneracji skóry.

Zabiegi na przesuszoną skórę twarzy

W przypadku przesuszonej skóry proces odbudowy nawilżenia i regeneracji najlepiej rozpocząć od zabiegu Hydrafacial, który nie tylko oczyści martwy naskórek, ale dodatkowo nawilży i zregeneruje skórę.
Jaki drugi etap warto zastosować mezoterapię igłową, najlepiej głęboko nawilżającym preparatem Neauvia Hydrodeluxe, z 18 g nieusieciowanego kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia, który pozwala utrzymać proces nawilżenia skóry dłużej. Dla osób, które nie chcą stosować zabiegu mezoterapii igłowej aby uniknąć ryzyka siniaczków na twarzy, szczególnie przy cienkiej delikatnej skórze zalecany jest Stymulator tkankowy Nucleofill, który podaje się tylko w pięciu punktach, a działa wyjątkowo skutecznie pod względem nawilżenia ale i regeneracji i rewitalizacji skóry.
Przy umiarkowanie przesuszonej skórze, która dodatkowo wymaga poprawy napięcia warto wykonać zabieg Dermapen z ampułką nawilżającą z wysoką zawartością kwasu hialuronowego.

Przesuszona skóra głowy

Objawy przesuszonej skóry głowy to świąd, zaczerwienienie, podrażnienie, uczucie dyskomfortu. Najczęściej tym objawom towarzyszy łuszczenie się skóry.
Oznacza to, że gruczoły łojowe nie produkują wystarczającej ilości sebum , które ma za zadanie zabezpieczyć skórę głowy przed niekorzystnymi czynnikami, jak utrata nawilżenia, czy promieniowanie słoneczne.
Powodem przesuszonej skóry głowy jest najczęściej nieodpowiednia pielęgnacja i stylizacja. Wpływ na kondycję skóry na głowie może mieć też dieta, czy picie zbyt małej ilości wody. Problemy z suchą skórą głowy mogą też oznaczać alergię, albo atopowe zapalenie skóry, czy inne dolegliwości np. dermatologiczne czy hormonalne, które wymagają konsultacji z lekarzem.
Przesuszona skóra głowy – jak leczyć
Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią pielęgnację i łagodne kosmetyki nawilżające o prostym składzie. Po umyciu głowy dobrze jest pozwolić włosom schnąć naturalnie, aby nie przesuszać skóry suszarką.
Warto zwrócić uwagę na dietę, uzupełnić ją w warzywa, owoce i nienasycone kwasy tłuszczowe, bardzo ważne dla skóry. Ponadto należy pić min 2 litry wody dziennie.
Nawilżenie skóry głowy można poprawić dzięki odpowiednim zabiegom kosmetologicznym, dobrze sprawdza się Mezoterapia igłowa na skórę głowy.

Zabiegi na przesuszoną skórę głowy

Przesuszona skóra dłoni

Przesuszona skóra dłoni – może mieć wiele przyczyn, najczęściej powodem przesuszonej skóry na dłoniach są:
– niska wilgotność powietrza – suche powietrze na zewnątrz , klimatyzowane pomieszczenia powodują, że skóra dłoni ulega przesuszeniu
– mycie rąk – podczas mycia rąk z powierzchni skóry usuwana jest naturalna warstwa ochronna. Jeśli mycie rąk jest zbyt częste, może powodować to podrażnienia i suchość
– produkty chemiczne – ekspozycja dłoni na produkty chemiczne, takie jak detergenty do prania, płyny do mycia naczyń, środki czyszczące – takie preparaty mogą przesuszać i podrażniać delikatną skórę na dłoniach
Proces starzenia się – proces starzenia się dotyczy również skóry na dłoniach. Z wiekiem robi się cienka, sucha, często pojawiają się na dłoniach przebarwienia posłoneczne. Z wiekiem produkcja sebum na dłoniach spada, jednocześnie obniża się naturalna produkcja kolagenu w skórze dłoni. Powoduje to, że skóra ma wygląd przesuszonej, pojawiają się zmarszczki.

Najlepsze sposoby regeneracji przesuszonej skóry dłoni to przede wszystkim codzienna pielęgnacja i nawilżanie kremem, najlepiej po każdym myciu rąk. Warto wybierać produkty, które mają w składzie naturalne substancje nawilżające takie jak masło shea, oliwa z oliwek, aloes.
Kiedy skóra jest bardzo przesuszona i zaczyna pękać, warto nałożyć na dłonie przed snem oliwę z oliwek, można ją też wymieszać z żelem z aloesu, i na taką maskę na dłonie założyć rękawiczki kosmetyczne . Taka maseczka doskonale nawilży i poprawi kondycję dłoni.

Zabiegi polecane na głębokie nawilżenie i regenerację skóry dłoni:

Skóra dłoni jest delikatna i narażona na przedwczesne starzenie się ze względu na jej ekspozycję na słońce, detergenty, generalnie na środowisko. Dlatego warto stosować zabiegi medycyny estetycznej na dłonie, aby poprawić ich kondycję i cofnąć oznaki starzenia.

– mezoterapia igłowa – doskonale głęboko nawilży przesuszoną skórę dłoni i poprawi ich kondycję
– Dermapen 4.0 – terapia mikroigłowa stymuluje produkcję kolagenu, a jednocześnie przebudowuje skórę, poprawia jej jakość, koloryt. W połączeniu z ampułką nawilżającą da świetne efekty regeneracji dłoni.
Laser frakcyjny – resurfacing laserowy Fotona / Fotona Smooth – to doskonałe zabiegi laserowe, które przebudują skórę dłoni, zwiększą produkcję kolagenu w skórze, poprawią elastyczność skóry. Dodatkowo zniewelują przebarwienia i plamy.

Zapraszam

Barbara Goździkowska

Masz pytania?
Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Jak oceniasz tę stronę?
Prezent, który sprawi radość?
Voucher na zabiegi

Kup voucher tradycyjny lub on line bez terminu ważności

Podaruj troskę i piękny młody wygląd!