EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Zatrzymywanie wody w organizmie

Zatrzymywanie wody w organizmie to problem, który dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Skutki zatrzymywania wody to spuchnięte nogi, stopy, dłonie. Często woda zatrzymywana jest też w obrębie twarzy.
Najczęstszy objaw zatrzymywania wody to uczucie ciężkich nóg. Często skutkiem ubocznym, który towarzyszy zatrzymywaniu wody w organizmie jest cellulit. Mówimy tu o cellulicie wodnym, który jest przerostem komórek, w których nagromadziła się woda z toksynami.
Problem jest często mylony z tyciem, bo również przybieramy na wadze, ale opuchlizna na ciele, dłoniach, twarzy jest wynikiem nadmiaru płynów zatrzymanych przez ciało.

Zatrzymywanie wody – przyczyny

Jest kilka przyczyn zatrzymywania wody w organizmie. Najczęściej jest to związane ze zmianami hormonalnymi jak również stylem życia. Zbyt mało ruchu, siedzący tryb życia, spożywanie zbyt dużo żywności przetworzonej ze zbyt dużą zawartością soli prowadzą do gromadzenia wody w organizmie. Ponadto picie zbyt małej ilości wody również prowadzi do magazynowania wody przez organizm

Jak zapobiec nadmiarowi wody w organizmie?

Po pierwsze należy pamiętać o regularnym i prawidłowym nawadnianiu organizmu i piciem 2 l wody dziennie. Po drugie – regularne masaże lub drenaż limfatyczny pozwalają skutecznie usunąć nadmiar wody z organizmu, co skutkuje redukcją obwodów, poprawą samopoczucia i efektem lekkich nóg
Aby skutecznie pozbyć się niechcianych obrzęków, warto zdecydować się na zabieg endermologii oraz na drenaż limfatyczny.

Endermologia to nieinwazyjna metoda stymulacji tkanki łącznej za pomocą podciśnienia. Działa na zasadzie stymulacji mikrokrążenia i przyspieszenia przemiany materii, co pomaga w redukcji zatrzymywania wody w organizmie. Masaż endermologiczny pobudza również system limfatyczny, co sprzyja eliminacji toksyn i nadmiaru wody z organizmu.

Drenaż limfatyczny to kolejna metoda, która pomaga w walce z zatrzymaniem wody. To specjalny medyczny masaż uciskowy, którego celem jest stymulacja układu limfatycznego oraz poprawa krążenia limfy. Drenaż limfatyczny wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn, przyspiesza proces regeneracji tkanek i redukuje uczucie obrzęków.

Zastosowanie endermologii lub drenażu limfatycznego pozwala skutecznie zmniejszyć ilość zatrzymywanej wody w organizmie. W doborze odpowiedniej metody pomoże specjalista z Absolu Clinic.

Metody zmniejszenia ilości wody w organiźmie

Zapraszam

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

5/5 - (1 głosów)

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ