Rumień na twarzy
Rumień objawia się charakterystycznym lokalnym zaczerwieniem skóry, np. na policzkach. Dla wielu osób jest to duży dyskomfort, na który szukają sposobu, aby go usunąć lub zminimalizować.
Rumień powstaje na skutek napływu krwi do cienkich i rozszerzonych naczyń krwionośnych, położonych w płytkich warstwach skóry.
Rumień – przyczyny
Przyczyn rumienia może być kilka, i mogą być złożone.
Reakcja na stres czy emocje, stany zapalne skóry, reakcje alergiczne, choroby autoimmunologiczne, które powodują zaczerwienienie skóry, dermatologia wyodrębnia też dermatozy rumieniowe, których głównym objawem jest rumień.
Rumień – leczenie
Sposób leczenia rumienia zależy od przyczyny jego występowania, bo powody powstania rumienia mogą być różnorodne. Podłożem rumienia może być reakcja na leki lub substancje chemiczne, choroby autoimmunologiczne, choroby wirusowe ( rumień zakaźny), uczulenie na substancje spożywcze czy leki ( rumień trwały).
Przy zaczerwienieniu skóry, które utrzymuje się na stałe może być niezbędne leczenie rumienia zabiegami laserowymi, które pomogą obkurczyć i uszczelnić ściany naczyń krwionośnych i zniwelować zmiany.
Zabiegi wspomagające leczenie rumienia
Zapraszam
Barbara Goździkowska