Umów wizytę Booksy

Zabiegi wyszczuplające ‒ metody na jędrny brzuch

Spis treści

Metod na płaski, jędrny brzuch jest wiele. Niektóre ze sposobów mają dobrą skuteczność, inne raczej słabą. Dziś skupimy się na rozwiązaniach, które są gwarancją widocznych efektów. Mowa o zabiegach z zakresu nowoczesnej kosmetologii i medycyny estetycznej. A uściślając, o duecie idealnym, który tworzą Emsculpt i Emtone. Na czym polega każda z wymienionych terapii? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury! 

Emsculpt i Emtone ‒ duet idealny 

Redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej i uzyskanie prawidłowej wagi to duże osiągnięcie. Niestety, jest to dopiero połowa sukcesu. Powinniśmy też zadbać o to, by skóra była jędrna, a mięśnie, w tym tytułowe mięśnie brzucha, wyrzeźbione. Pamiętajmy, że wzmocnione i napięte mięśnie definiują kontur ciała i sprawiają, że nasza sylwetka prezentuje się doskonale.

Ogromnym wsparciem będzie wspomniany duet, czyli Emsculpt i Emtone. Emsculpt i Emtone to połączenie dwóch innowacyjnych, dających znakomite efekty technologii. To gwarancja zauważalnej redukcji tkanki tłuszczowej, eliminacji cellulitu, a także poprawy ujędrnienia skóry.  

Wisienką na torcie będą natomiast Endermologie Alliance LPG, które doskonale przygotowują ciało do intensywnych zabiegów.

Emsculpt ‒ płaski, wyrzeźbiony brzuch 

Emsculpt to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się płaskim, wyrzeźbionym brzuchem. Jest to jedyne urządzenie na rynku, które jednocześnie rzeźbi mięśnie i redukuje tkankę tłuszczową. Wykorzystano tutaj technologię HIFEM, czyli zaawansowaną technologię elektromagnetyczną o wysokiej częstotliwości. 

Energia wytwarzana jest przez głowicę urządzenia i stymuluje włókna mięśniowe do pracy. HIFEM wywołuje ponad 20 000 niezwykle intensywnych skurczów, a to skutkuje większą gęstością i objętością mięśni oraz wytworzeniem nowych włókien mięśniowych. Wszystko to sprawia, że brzuch jest płaski, wyrzeźbiony i wygląda doskonale. 

Co warto wiedzieć o zabiegu? 

Zabieg może być przeprowadzony dopiero po konsultacji ze specjalistą i wykluczeniu przeciwwskazań. Terapia nie wywołuje dolegliwości bólowych, nie wymaga specjalnych przygotowań. Częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie, najczęściej jednak przeprowadzane są 4 zabiegi, 2 razy w tygodniu.

Efekty? Wzmocnione i ujędrnione mięśnie brzucha oraz redukcja tkanki tłuszczowej.

Na koniec dodamy, że w przypadku urządzenia Emsculpt obszary zabiegowe stanowić mogą także pośladki, uda, ramiona.  

Emtone ‒ redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej 

Emtone to sposób na walkę ze zwłókniałą tkanką łączną, zwiotczałą skórą, nadmiarem tkanki tłuszczowej, a także słabym ukrwieniem tkanek. Na czym polega taka terapia? 

Podczas jednego zabiegu, w jednej aplikacji, wykorzystywane są dwie, bardzo skuteczne, bezpieczne technologie, a to przekłada się na znakomite efekty. Mowa tutaj o monopolarnej radiofrekwencji oraz ukierunkowanej fali akustycznej.

Na czym polega terapia? 

Głowica, która przykładana jest do obszaru zabiegowego, w tym przypadku do brzucha, emituje dwa rodzaje fal. 

Fala monopolarna nie rozprasza się w płytkich warstwach skóry, dociera do tkanki podskórnej na głębokość 4 cm. Wywołuje to efekt termiczny, co skutkuje pobudzeniem przebudowy kolagenu, a co za tym idzie, ujędrnieniem skóry. Jednoczesne działanie fali akustycznej pozytywnie wpływa na lipolizę, czyli proces uwalniania i metabolizowania tłuszczu, poprawia też krążenie krwi. Fala akustyczna rozbija także zwłóknienia odpowiadające za powstanie skórki pomarańczowej. 

Emtone ‒ co jeszcze warto wiedzieć? 

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja ze specjalistą oraz wykluczenie przeciwwskazań. Optymalna terapia to zazwyczaj 4 zabiegi, wykonywane  raz w tygodniu. 

Zabieg trwa około 30 minut. Parametry dostosowywane są do indywidualnych potrzeb pacjenta, terapia nie wywołuje dolegliwości bólowych.  

Smukła sylwetka i płaski brzuch  ‒ inne zabiegi 

Wśród innych zabiegów, które będą ogromnym wsparciem, w drodze do uzyskania zgrabnej sylwetki wymienić możemy takie terapie, jak: 

Podsumowanie 

Zabiegi medycyny estetycznej i nowoczesnej kosmetologii są wsparciem w zwalczaniu różnego typu niedoskonałości, modelowaniu sylwetki, ujędrnianiu skóry. Doskonały duet stanowią Emsculpt i Emtone. To połączenie nowoczesnych, bardzo skutecznych technologii, które pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów – redukcji tkanki tłuszczowej, eliminacji cellulitu, ujędrnienia skóry. 

5/5 - (3 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
Od ponad 25 lat pracuję z kobietami i dla kobiet w branży Beauty, i wiem, że każda kobieta jest piękna, ale czasem trzeba kobietom pomóc to piękno wydobyć i pomóc w nie uwierzyć. Kobieta, która czuje się piękna w swojej skórze i akceptuje siebie i swoje ciało jest pewna siebie i szczęśliwa. Sama szukałam jednego miejsca, gdzie będę mogła zadbać o twarz i ciało w bardzo skuteczny, ale mało inwazyjny sposób, opóźnić procesy starzenia, wykorzystując najnowocześniejsze możliwości technologii urządzeń Hi-tech i medycyny estetycznej, ale bez bólu i męczącej rekonwalescencji. I stworzyłam takie miejsce. To jest realizacja moich marzeń i pasji. Zapraszam do świata kliniki Absolu. Co jest dla mnie najważniejsze w klinice Absolu? Przede wszystkim zrozumienie potrzeb naszych Pacjentów, bo każdy z nas jest inny i do każdego należy podejść indywidualnie dostosowując terapię do oczekiwań. Po drugie – najwyższa jakość i standardy zabiegowe, tak aby Pacjenci cieszyli się efektami zabiegów, ale jednocześnie czuli troskę i komfort. Największą radość i satysfakcję daje mi zadowolenie naszych pacjentów z efektów zabiegów i opieki w Absolu. Jestem wielką fanką profilaktyki - sama korzystam z nowoczesnych zabiegów na twarz i ciało, aby opóźnić procesy starzenia się, bo łatwiej zapobiegać, niż cofnąć pewnie zmiany. Wszystkie zabiegi testuję na sobie, żeby mieć pewność, że są skuteczne, bezpieczne i mogę je polecać Pacjentom. To co robię, jest moją pasją. Wciąż uczę się i rozwijam na kongresach międzynarodowych AMWC i na szkoleniach wraz z zespołem Absolu, tak aby oferować naszym Pacjentom to co najlepsze , służyć im wiedzą dotyczącą holistycznego dbania o siebie, bo piękno to wypadkowa zdrowia, dobrego samopoczucia i pięknego, naturalnego, młodego wyglądu!