EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Ulubione zabiegi Kosmetolog Kingi z Kliniki Absolu w Warszawie

Masz pytanie?

Kosmetolog Kinga
Spis treści

Nazywam się Kinga i pracuję jako kosmetolog w Klinice Absolu. Jestem absolwentką Uczelni Medycznej im. M. Skłodowskiej-Curie, gdzie uzyskałam tytuł magister kosmetolog.
Kosmetologia jest nie tylko moim zawodem, ale i ogromną pasją. Praca z Pacjentami daje mi energię, a rezultaty ich terapii – radość i satysfakcję.

Kosmetolog – czym się zajmuje?

Fascynuje mnie ludzka skóra, procesy jakie w niej zachodzą oraz możliwości skóry do naturalnej regeneracji. Każda kobieta jest inna, każda skóra jest inna, więc w tej pracy trzeba podchodzić bardzo indywidualnie, opracowywać indywidualne plany działania. Wymaga to ode mnie ciągłego rozwoju i pogłębiania wiedzy. Kosmetolog jest ekspertem od pielęgnacji i terapii skóry, które mają nie tylko pielęgnować, ale regenerować i przywracać zdrowie skórze. Kosmetologia, którą się zajmuję obejmuje zarówno kosmetologię pielęgnacyjną, jak i regeneracyjną, czyli zabiegi z zastosowaniem technologii takich jak laser, fala radiowa, HIFU. Fascynuje mnie również kosmetologia lecznicza, czyli terapie trądziku, czy usuwanie blizn, jak również trychologia, czyli zabiegi na skórę głowy i regeneracja włosów.

Kosmetolog Kinga 2

Moje ulubione zabiegi medycyny estetycznej

Zacznę od tego, jakie zabiegi najbardziej lubię wykonywać. Dla mnie najważniejsze jest, aby odpowiednio dobrać zabieg do potrzeb pacjenta, oraz mankamentów , których chce się pozbyć.
Nie kieruję się tym, co jest modne, ale co naprawdę działa. Bo wiem, że Pacjent, który jest zadowolony i widzi efekty – wraca! A dla mnie satysfakcja klientów jest moją satysfakcją. Chcę widzieć zmiany, jakie zachodzą, jak poprawia się jakość i kondycja skóry. Lubię pracować z technologiami, które są skuteczne, takie jak laseroterapia, radiofrekwencja mikroigłowa, odkrywam też siłę łączenie technologii, daje to zdecydowanie lepsze efekty.

Moim odkryciem i fascynacją są stymulatory tkankowe, odpowiednio dobrane dają naprawdę fantastyczne efekty naturalnego odmłodzenia , poprawy kondycji skóry, nawilżenia i ujędrnienia. Dlaczego lubię ten zabieg? Bo daje prawie natychmiastowy efekt naturalnego odmłodzenia, odbudowy jędrności skóry i ogólnej poprawy jej kondycji; a jednocześnie preparat pracuje w skórze, stymuluje naturalne procesy przebudowy, co sprawia, że efekt utrzymuje się długo.

Ważne, żeby stymulator był odpowiednio dobrany, bo cienka skóra potrzebuje odbudowy kolagenu, warto wtedy zdecydować się na stymulację mezoterapią kolagenową, lubię też naturalne efekty po zastosowaniu stymulatora opartego o polinukleotydy.

Najbardziej skuteczne zabiegi odmładzające wg mnie

Moim Pacjentkom po 40 stym roku życia, które oczekują silnego działania odmładzającego, ujędrnienia i zagęszczenia skóry, podniesienia owalu rekomenduję serię trzech zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej a na zakończenie stymulatory tkankowe.Efekty zachwycają.

W Klinice Absolu odkryłam też, jak skuteczne mogą być nieinwazyjne zabiegi na ciało z zastosowaniem technologii. To nowy, ale bardzo dynamiczny trend w medycynie estetycznej.

W Klinice Absolu wykonuję również dużo zabiegów, na ciało. Najbardziej lubię wykonywać te programy zabiegowe, które działają intensywnie i usuwają mankamenty ciała. Jednym z naszych bestsellerowych programów zabiegowych jest Płaski Brzuch. To wyjątkowo skuteczne połączenie trzech intensywnie działających technologii, które już po 10 zabiegach wykonanych w ciągu 4- maksymalnie 5 tygodni przynoszą doskonałe rezultaty.

Mam ogromną satysfakcję, kiedy Pacjentki, które miały po ciąży nadmiar tkanki tłuszczowej, luźną skórę oraz bardzo często rozstęp mięśni prostych widzą zmianę! Cieszę się wraz z nimi, kiedy skóra na brzuchu obkurcza się i ujędrnia, następuje wzrost masy mięśniowej mięśni brzucha i odbudowa mięśnia prostego, ubywa tkanki tłuszczowej. Kobiety, którym mogę przywrócić ich zadowolenie z własnego wyglądu i akceptację ciała to dla mnie ogromna satysfakcja, mam poczucie, ze moja praca ma ogromny sens.

Zabiegi, które sama regularnie stosuję i gorąco polecam?

Mam tłustą skórę, która ma tendencje do wydzielania nadmiaru sebum, pory na skórze są też powiększone i widoczne. Dlatego moje ulubione zabiegi opierają się głównie na głębokim oczyszczaniu i przebudowie..
Bardzo lubię głębokie oczyszczanie połączone z eksfoliacją i biorewitalizacją Hydrafacial. To zabieg, który polecam przy tłustej, problematycznej skórze, którą trzeba regularnie oczyszczać, aby uniknąć powstawania stanów zapalnych.

Zabieg doskonale nawilża, co jest bardzo istotne w procesie normalizacji skóry tłustej, a dzięki zastosowaniu odpowiednich peelingów chemicznych dodatkowo wycisza skórę, pomaga zmniejszyć produkcję sebum. Jeśli chodzi o pielęgnację skóry tłustej to wciąż panuje wiele mitów, jak ją pielęgnować. Moje doświadczenie zarówno zawodowe, jak i pracując nad normalizacją mojej skóry wiem, jak ważne jest nawilżanie i stosowanie delikatnych preparatów. Ja dodatkowo wzbogacam Hydrafacial o delikatne peelingi chemiczne, jak kwas laktabionowy czy mlekowy, albo biorewitalizację PRX-T33

Moim odkryciem w Klinice Absolu jest też resurfacing laserowy Fotona. To był mój pierwszy zabieg laserowy, i teraz regularnie go powtarzam.
Przy tłustej skórze resurfacing pomaga ograniczyć wydzielanie sebum, stymuluje naturalną przebudowę skóry, co powoduje zmniejszenie porów. Moja skóra staje się bardziej matowa, promienna, pory nie są widoczne. Uwielbiam ten efekt! Dodatkowo ogromną zaletą zabiegu resurfacing Fotona jest to, że jest bardzo komfortowy, nie boli, nie ma po nim długiego gojenia jak to ma miejsce w przypadku resurfacingu laserami CO2, natychmiast można powrócić do codziennych obowiązków

Co polecam w codziennej pielęgnacji?

Moim ‘must have’ jest filtr SPF 50, który stosuję codziennie bez względu na porę roku. I takie też zalecenia mam dla swoich pacjentek, aby filtr SPF stał się ich podstawą pielęgnacji, tak jak codzienne mycie twarzy czy jej nawilżanie. To powinna być stała rutyna. Dzięki temu opóźnia się procesy starzenia i na dłużej można zachować skórę w dobrej kondycji.

Podsumowanie

W pracy kosmetologa najważniejsze jest dla mnie skuteczne i bezpieczne rozwiązywanie problemów, z jakimi zwracają się Pacjenci. Ich satysfakcja jest moją satysfakcją i dumą!
Stawiam na zdrowy, naturalny wygląd, który można utrzymać dzięki nowoczesnym technologiom, które działają regeneracyjnie na skórę i stymulują ją, działając zarówno prewencyjnie jak i cofając oznaki starzenia, czy inne problemy skóry. Dbanie o utrzymanie młodego wyglądu holistycznie, czyli stosując zabiegi regeneracyjne, ale również zdrowy, zbalansowany styl życia i dietę to klucz do dobrego wyglądu i zdrowia wraz z upływem lat.
W mojej pracy wciąż uczę się i rozwijam, bo medycyna estetyczna i kosmetologia estetyczna to bardzo dynamicznie rozwijające się dziedziny, które dają duże możliwości ciągłego uczenia się, szkoleń, rozwoju. Zapraszam na konsultacje i zabiegi!

4.7/5 - (3 głosów)
Kinga
Kinga
Kosmetolog w Klinice Medycyny Estetycznej Absolu w Warszawie. Absolwentka Uczelni Medycznej im. M. Skłodowskiej-Curie.
Top Zabiegi

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ