EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Ulubione zabiegi doktora Piotra Grabowskiego

Masz pytanie?

Zabieg Lift Boost
Spis treści

Jestem lekarzem z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Moja pasja to holistycznie podejście do Pacjenta, a wiedza zdobyta przez lata praktyki pozwala mi na podejście do każdego pacjenta indywidualnie, tworząc spersonalizowane plany leczenia.

Czym zajmuje się lekarz medycyny estetycznej?

Praca lekarza medycyny estetycznej daje mi mnóstwo satysfakcji, bo jest niezwykle różnorodna, stykam się z bardzo różnymi Pacjentami i ich problemami. To zarówno poprawianie urody, jak też niwelowanie problemów takich jak blizny, korekta asymetrii twarzy czy ust, szeroko pojęta rewitalizacja, która sprawia, że podnosi się satysfakcja i komfort życia Pacjentów.
Moja pasja to pomaganie pacjentom w zachowaniu i przywrócenia ich naturalnego pięknego wyglądu. Specjalizuję się w zabiegach modelowania, wolumetrii twarzy i uzupełniania ubytków tkanek kwasem hialuronowym oraz stymulatorach tkankowych, które stają się coraz bardziej popularne ze względu na bardzo naturalne efekty, jakie można za pomocą nich osiągnąć. Coraz częściej Pacjenci są świadomi i oczekują naturalnych efektów, prewencji i dlatego jednym z moich ulubionych zabiegów jest stymulator tkankowy Jalupro Super Hydro.

Co nowego w medycynie estetycznej?

Medycyna estetyczna to bardzo dynamiczna dziedzina, wciąż szybko się rozwija. Wraz z badaniami dotyczącymi procesów starzenia się organizmów i komórek powstają nowe rozwiązania również i w medycynie estetycznej. Bardzo interesujące są możliwości jakie dają najnowsze preparaty, stymulatory, które działają naturalnie i stymulująco na skórę. W przypadku stymulatorów istotne jest po pierwsze właściwe zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu. Stymulatory zawierają różne substancje aktywne – polinukleotydy, hydroksyapatyt wapnia, kolagen, kwas hialuronowy, dostosowane do różnych problemów i należy odpowiednio dobrać preparat do potrzeb pacjenta.

Po drugie, istotne jest aby Pacjent jasno określił jakiego rozwiązania problemu oczekuje. Jeśli chce dużej zmiany i efektu widocznego praktycznie natychmiast to rozwiązaniem będzie wolumetria kwasem hialuronowym oraz botoks bo stymulatory dają bardzo naturalne efekty, które uzyskuje się stopniowo. Dlatego podstawa to dialog z pacjentem, zrozumienie jego oczekiwań i odpowiedź na jego potrzeby. Ja tworzę wraz z pacjentem plany zabiegowe, tak aby stopniowo i krok po kroku dbać o jego wygląd i satysfakcję.

Jakie są najnowsze trendy w medycynie estetycznej?

Przede wszystkim trend na naturalność – zmieniają się oczekiwania pacjentów. Wypełnianie i modelowanie ust, czy wolumetria twarzy ma dawać efekty naturalne, bez przerysowania i zmiany rysów twarzy. Znacznie zmieniają się techniki zabiegowe, tak aby efekt był naturalny a nie sztuczny i przerysowany. Wraz z trendem na naturalność jest coraz większe zapotrzebowanie na stymulatory tkankowe, które dają bardzo dobre efekty odmłodzenia pod warunkiem, że są dobrze dobrane do pacjenta.

Po drugie – zapotrzebowanie na nowe rozwiązania – coraz częściej stawiam na procedury łączone, na przykład Boostery, jedne z moich ulubionych zabiegów, bo dają natychmiastowy efekt nawilżenia, ujędrnienia, poprawy wyglądu – po prostu młodszej, wypoczętej twarzy. Dobrze sprawdzają się też rozwiązania łączące zastosowanie stymulatorów w celu aktywowania naturalnej długofalowej regeneracji skóry z uzupełnieniem ubytków kwasem hialuronowym. Doskonale sprawdza się też holistyczne podejście do pacjenta, kiedy najpierw kosmetolog dba o jakość skóry i działa regenerująco poprzez terapie nawilżające jak i odmładzające zabiegi laserowe, czy radiofrekwencji mikroigłowej, a na koniec lekarz medycyny estetycznej nadaje finalny efekt twarzy stosując kwas hialuronowy i toksynę botulionową.

Po trzecie – nowi Pacjenci – mężczyźni– coraz częściej w moim gabinecie pojawiają się mężczyźni, którzy również dostrzegają potrzebę dobrego młodego , zadbanego wyglądu. Jakie zabiegi mężczyźni wykonują najczęściej w gabinecie lekarza medycyny estetycznej? Na pewno uspokojenie silnej mimiki i zredukowania zmarszczek mimicznych – to nr 1 zabieg wśród mężczyzn. Panowie również decydują się na kwas hialuronowy aby wzmocnić rysy, np. żuchwę, albo zredukować głębokie zmarszczki.

Moje ulubione zabiegi medycyny estetycznej

Sam jestem ogromnym zwolennikiem zabiegów medycyny estetycznej! Uważam, że dobrze dobrane i wykonane podnoszą komfort i satysfakcję pacjentów z wyglądu, co przekłada się na większą pewność siebie i samoakceptację. Możliwości medycyny estetycznej są bardzo duże i praktycznie dla każdego można dobrać odpowiednie rozwiązanie. Testuję na sobie preparaty i zabiegi. Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji regularnie stosuję Lift Booster, połączenie różnych form kwasu hialuronowego, który nadaje lekką wolumetrię, a zarazem głęboko nawilża i rewitalizuje skórę. Moim ulubionym zabiegiem jest też stymulator tkankowy Jalupro Super Hydro.
Dbam też o kondycję dłoni, stosując Boostery z kwasem hialuronowym na dłonie. Dzięki temu skóra jest zdrowa, jędrna i elastyczna. Boostery łączące różne formy kwasu hialuronowego działają stymulująco, pozwalają mi utrzymać skórę w doskonałej kondycji, skóra jest zdrowa, jędrna, nawilżona od wewnątrz.

Podsumowanie

Jako lekarz medycyny estetycznej bardzo się cieszę ze zmian upodobań Pacjentów i trendu na naturalny zdrowy wygląd. Osiągnięcie efektów zdrowego, naturalnego – ale też młodszego efektu to największa satysfakcja dla mnie, lekarza medycyny estetycznej.
W mojej pracy kieruję się przede wszystkim bezpieczeństwem Pacjenta i empatią w stosunku do jego potrzeb, tak aby zadowolenie i satysfakcja Pacjenta była moją satysfakcją. Zadowolony Pacjent buduje zaufanie do lekarza, jest lojalny i wraca, a ja nastawiam się na budowanie relacji i długotrwałej współpracy z moimi Pacjentami. Zapraszam serdecznie na konsultacje!

4.2/5 - (6 głosów)
dr Piotr Grabowski
dr Piotr Grabowski
Lekarz medycyny estetycznej w klinice Absolu
Top Zabiegi

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ