EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Ulubione zabiegi Barbary Goździkowskiej, założycielki Kliniki Medycyny Estetycznej Absolu

Masz pytanie?

zabiegi barbary goździkowskiej
Spis treści

Jestem założycielką Kliniki Medycyny Estetycznej Absolu. Klinika Absolu powstała z myślą o kobietach podobnych do mnie. Aktywnych zawodowo, które realizują swoje ambicje i pasje, a dobry, zdrowy, młody wygląd jest ważnym elementem ich wizerunku. Chcą świadomie dbać o siebie, żeby czuć się dobrze w swojej skórze.
Dbanie o siebie, o swoją skórę, ciało, jest dla mnie częścią stylu życia, bo wierzę, że najlepsze efekty osiąga się działając holistycznie. Poza zabiegami, które regenerują i stymulują skórę zwracam dużą uwagę na zbalansowaną dietę, picie wody, aby nawilżać skórę od wewnątrz, oraz aktywność fizyczną, która ma duże znaczenie przy utrzymaniu ciała w dobrej kondycji.

Jakie zabiegi według mnie są najskuteczniejsze?

Filozofią kliniki Absolu było stworzenie takiej oferty zabiegów, które działają bezinwazyjnie i przynoszą efekty. Są to zabiegi, w których wykorzystujemy najnowsze technologie i urządzenia medyczne, jak również najwyższej klasy preparaty premium.
Uczestniczyłam w licznych kongresach medycznych, czerpię wiedzę z publikacji medycznych, spotkałam się z wieloma producentami technologii, ta praca zaowocowała przetestowaną przeze mnie ofertą zabiegową, która faktycznie działa, jest bezpieczna, a Pacjenci widzą efekty.

Jakie zabiegi naprawdę działają?

To nie jest proste pytanie, na które można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Aby zabiegi działały i przynosiły efekt należy odpowiednio dobrać zabieg do potrzeb i problemów Pacjenta. Na tym polega rola Kosmetologa i Lekarza Medycyny estetycznej, aby odpowiednio zakwalifikować pacjenta na zabieg, który będzie skuteczny i przyniesie pożądane efekty.
Czasem Pacjenci zapisują się na zabieg, o którym przeczytali na Instagramie, albo usłyszeli od koleżanki, a nie zawsze musi to być odpowiedni zabieg dla nich. Dlatego niezwykle ważna jest konsultacja, ustalenie potrzeb, przygotowanie planu zabiegowego pod potrzeby Pacjenta.
Spersonalizowany plan zabiegowy – to drugi bardzo istotny element, który wpływa na skuteczność terapii. Jeśli Pacjentka rozpoczyna swoją przygodę z medycyną estetyczną w wieku 48 – 50 lat, kiedy procesy starzenia się skóry są już widoczne nie tylko w postaci zmarszczek, ale też opadającego owalu, dużej utraty jędrności, to należy liczyć się, że pojedynczy zabieg nie wystarczy, aby cofnąć te widoczne oznaki starzenia i najlepsza będzie seria zabiegów, często łączonych, aby działać wielowymiarowo na widoczne mankamenty, takie jak opadający owal, bruzdy, zmarszczki, chomiki, jakość skóry…
Dlatego ważne jest, aby Pacjent miał świadomość, że skuteczność pojedynczego zabiegu jest zdecydowanie mniejsza, niż serii zabiegowej, lub serii łączonej i był otwarty na realizowanie planu zabiegowego.
Mamy dużo pacjentek, które nam zaufały, systematycznie pracujemy nad jakością skóry i cofaniem procesów starzenia zgodnie z ustalonym planem zabiegowym, i efekty są naprawdę spektakularne!

Moje ulubione zabiegi medycyny estetycznej

Moje ulubione zabiegi, to takie, które są odpowiednio dobrane do moich potrzeb. Moje ulubione zabiegi ewoluują wraz z wiekiem i zmieniającymi się potrzebami skóry. Skóra dojrzała ma zdecydowanie większe potrzeby, niż jeszcze 5-10 lat temu, wymaga też większej systematyczności i łączenia zabiegów. Mam 50+ lat i widzę że po 50tce jakość i kondycja skóry i tkanek podskórnych zdecydowanie pogarsza się. Między 40 a 50 tym rokiem życia naturalna produkcja kolagenu i elastyny w skórze spada aż o 30%, w rezultacie skóra i tkanki podskórne zaczynają tracić jędrność, następują ubytki tkanki, owal twarzy zaczyna opadać. To bardzo ważny moment, aby rozpocząć zabiegi prewencyjne, zapobiegające naturalnej utracie kolagenu i elastyny w skórze. Zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać, niż potem cofać zaawansowane problemy. Myślę, że większość kobiet się ze mną zgodzi, że po zabiegi na owal to priorytet po 50tce.

Mój program zabiegowy, który działa na naturalną regenerację i stymulację kolagenu i elastyny w skórze, to przede wszystkim działania na ujędrnienie, zagęszczenie skóry i podnoszenie owalu połączone z nawilżaniem i biostymulacją skóry od wewnątrz.
Od Pacjentów często słyszę pytanie – co najlepiej poprawia owal twarzy? Moja skuteczna recepta na bezinwazyjny lifting owalu i ujędrnienie skóry i tkanek wewnętrznych to seria łączona radiofrekwencji mikroigłowej oraz lifting laserowy Fotona 4D. Obydwie technologie są ogromnie skuteczne indywidualnie, a połączone w jeden program zabiegowy dają naprawdę fenomenalne efekty, działają wielowymiarowo i rozwiązują szerokie spektrum potrzeb skóry, szczególnie dojrzałej. Po serii zabiegów z zastosowaniem technologii i energii na stymulację kolagenu lubię nawilżyć i zregenerować skórę mezoterapią nawilżającą lub kolagenową. Odkrywam też innowacyjne działanie stymulatorów tkankowych.

Lifting laserowy

Lifting laserowy 4D to najbardziej rozbudowany zabieg laserowy na rynku. Wykorzystuje czterowymiarową stymulację skóry i tkanek wewnętrznych, począwszy od przebudowy skóry zewnętrznej do warstwy powięziowej.
W efekcie takiej wielopłaszczyznowej stymulacji i regeneracji skóry następuje:
– zagęszczenie i ujędrnienie
– podniesienie owalu i termiczny lifting
– poprawa elastyczności i sprężystości skóry
– poprawa kolorytu. Struktury skóry, rozświetlenie

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to prawdziwy fenomen wśród zabiegów odmładzających i regenerujących! Połączenie dwóch technologii w jednej głowicy i możliwość dostosowywania parametrów zabiegu do rodzaju skóry, problemu, sprawia, że możemy działać na osiągnięcie różnych efektów:
– lifting i podniesienie owalu twarzy
– redukcja chomików i drugiego podbródka
– zagęszczenie i ujędrnienie skóry
– zmniejszenie wiotkości skóry, nawet przy bardzo zaawansowanej wiotkości
– redukcja blizn, zmniejszenie porów

Mezoterapia igłowa lub Stymulatory

Mezoterapia igłowa kolagenowa lub stymulator tkankowy to zabiegi w Top 3 dla skóry dojrzałej.
Mezoterapia kolagenowa stymuluje skórę, zagęszcza ją, a jednocześnie ujędrnia i poprawia napięcie. To doskonałe zakończenie serii zabiegowej z zastosowaniem liftingu 4D i radiofrekwencji mikroigłowej, które synergicznie podniesie efekty zabiegowe z zastosowaniem technologii. Dodatkowo ujędrni, nawilży i zagęści skórę.
O czym jeszcze należy pamiętać? Zawsze stosuję zabiegi na twarz jak i na szyję.
Decydując się na zabiegi nie należy pomijać szyi, bo oznaki starzenia się są przede wszystkim widoczne na szyi, która jest często traktowana po macoszemu przy pielęgnacji i zabiegach.

Bez czego nie wyjdę z domu?

Im jestem starsza tym bardziej akceptuję siebie i swój wygląd. Spokojnie mogę obyć się bez makijażu, bo uważam, że mam skórę w niezłej kondycji i całkiem dobrze wygląda bez makijażu. Natomiast zdecydowanie nie wyjdę z domu bez filtra SPF 50, bez względu na porę roku. Słońce jest wspaniałe, bardzo potrzebne, żeby dawać nam energię, stymulować syntezę Vit D, ale na skórę działa niekorzystnie i przyspiesza jej starzenie, wiotczenie, zmarszczki i przebarwienia.

Moje ulubione zabiegi- podsumowanie

Szukając zabiegów odmładzających i cofających oznaki starzenia nie sugeruj się tym, co jest w danym momencie modne, ani co polecają influencerki. Zabiegi medycyny estetycznej i regeneracyjnej należy dostosować do indywidualnych potrzeb skóry. W każdym wieku te potrzeby zmieniają się, tak jak zmienia się nasza skóra. Najlepsze zabiegi to takie, które są odpowiednio dobrane do problemu i przynoszą widoczne efekty. W Kinice Medycyny Estetycznej Absolu doświadczeni kosmetolodzy i lekarze przygotują plan zabiegowy dostosowany do potrzeb twojej skóry, łącząc terapie, tak aby efekty były optymalne. Satysfakcja, zadowolenie i radość Pacjentów jest dla nas najważniejsza!

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA