Umów wizytę Booksy

Trójwymiarowa regeneracja kolagenu – co to jest, zastosowanie

Spis treści

Z wiekiem na skórze pojawiają się liczne zmiany, które zmieniają strukturę i wygląd skóry. Są one wynikiem działania czynników zewnętrznych, zjawiska zwanego fotostarzeniem, aktywności mięśni twarzy oraz uwarunkowań genetycznych. Z upływem lat zdolności regeneracyjne skóry się zmniejszają, powoli postępuje również spadek produkcji kolagenu, elastyny oraz ilości kwasu hialuronowego, co skutkuje utratą elastyczności. Cera staje się ziemista i sucha, pojawiają się również pierwsze zmarszczki, które dodają lat. Doskonałym sposobem odmłodzenia twarzy i ujędrnienia ciała jest lifting laserowy w trybie FRAC3 i PIANO. Na czym polega zabieg trójwymiarowej regeneracji kolagenu? Kiedy warto go stosować?

 

Trójwymiarowa regeneracja kolagenu – na czym polega zabieg?

Nowoczesny lifting laserowy Fotona FRAC3 i PIANO stymuluje trójwymiarową regenerację kolagenu, dzięki czemu ciało zostaje ujędrnione, a twarz wyraźnie odmłodzona, zagęszczona i napięta. Procedurę zabiegową należy podzielić na dwa etapy.

 

 1. Krok pierwszy to frakcjonowanie laserowe FRAC3

W trakcie terapii stosuje się laser Nd:YAG w trybie FRAC3 generujący krótkie, bezbolesne impulsy, które przyczyniają się do powstawania mikrouszkodzeń na różnych głębokościach skóry. W ten sposób dochodzi do reakcji zapalnej kolagenu i elastyny oraz naturalnych procesów gojenia wokół mikrouszkodzeń, co z kolei prowadzi do utworzenia nowego kolagenu. Głównym celem zabiegu jest uzyskanie efektu liftingu twarzy i trójwymiarowego odmłodzenia skóry. Efektem terapii jest bardziej napięta i uelastyczniona skóra. Dodatkowo staje się ona grubsza i zagęszczona. W przeciwieństwie do innych zabiegów wykorzystujących laser, FRAC3 nie złuszcza naskórka.

 

 1. Krok drugi, czyli laserowy lifting PIANO

Terapia przy użyciu lasera w trybie PIANO oddziałuje na tkanki podskórne. W trakcie zabiegu wytwarzane są długie impulsy, które pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Efektem czego jest:

 • ujędrnienie, napięcie i odmłodzenie skóry,
 • zredukowanie zmarszczek i bruzd,
 • zniwelowanie blizn,
 • wygładzenie,
 • wymodelowanie ciała,
 • poprawa owalu twarzy.

 

Aby uzyskać długotrwałe i satysfakcjonujące rezultaty, zaleca się wykonanie 3 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni.

 

Trójwymiarowa regeneracja kolagenu – kiedy zdecydować się na zabieg?

Zabieg trójwymiarowej regeneracji kolagenu polecany jest w sposób szczególny pacjentom borykającym się z następującymi problemami:

 • wiotkość skóry,
 • utrata jędrności i sprężystości,
 • opadanie policzków,
 • zmiana kształtu twarzy z wiekiem,
 • zmarszczki, bruzdy, blizny.

 

Na terapię laserem Fotona FRAC3 i PIANO powinny się również zdecydować osoby ze skórą dojrzałą (po 40 roku życia) i z pierwszymi oznakami starzenia się (wykwity, przebarwienia, zwiotczenia, zmarszczki).

 

Zabieg trójwymiarowej regeneracji kolagenu – dlaczego warto się zdecydować?

Lifting laserowy jest bezpieczny, skuteczny i nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadza z pacjentem wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań, takich jak:

 • ciąża i laktacja,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • łuszczyca,
 • choroby nowotworowe,
 • świeża opalenizna,
 • padaczka,
 • aktywne infekcje wirusowe bądź bakteryjne w obszarze zabiegowym,
 • stosowanie leków światłouczulających (tetracykliny, retinoidy).

 

Terapia laserem Fotona FRAC3 i PIANO jest bezinwazyjna, a więc nie wymaga rekonwalescencji. Wśród zaleceń pozabiegowych można wymienić używanie kremów z filtrem SPF 50 oraz unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce.

Zabieg jest krótki i prawie bezbolesny. Aby zmniejszyć dyskomfort, w trakcie procedury specjalista schładza skórę pacjenta. Ponadto uzyskane efekty (lifting, zagęszczenie, ujędrnienie, zlikwidowanie niedoskonałości) są trwałe.

4.9/5 - (8 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
Od ponad 25 lat pracuję z kobietami i dla kobiet w branży Beauty, i wiem, że każda kobieta jest piękna, ale czasem trzeba kobietom pomóc to piękno wydobyć i pomóc w nie uwierzyć. Kobieta, która czuje się piękna w swojej skórze i akceptuje siebie i swoje ciało jest pewna siebie i szczęśliwa. Sama szukałam jednego miejsca, gdzie będę mogła zadbać o twarz i ciało w bardzo skuteczny, ale mało inwazyjny sposób, opóźnić procesy starzenia, wykorzystując najnowocześniejsze możliwości technologii urządzeń Hi-tech i medycyny estetycznej, ale bez bólu i męczącej rekonwalescencji. I stworzyłam takie miejsce. To jest realizacja moich marzeń i pasji. Zapraszam do świata kliniki Absolu. Co jest dla mnie najważniejsze w klinice Absolu? Przede wszystkim zrozumienie potrzeb naszych Pacjentów, bo każdy z nas jest inny i do każdego należy podejść indywidualnie dostosowując terapię do oczekiwań. Po drugie – najwyższa jakość i standardy zabiegowe, tak aby Pacjenci cieszyli się efektami zabiegów, ale jednocześnie czuli troskę i komfort. Największą radość i satysfakcję daje mi zadowolenie naszych pacjentów z efektów zabiegów i opieki w Absolu. Jestem wielką fanką profilaktyki - sama korzystam z nowoczesnych zabiegów na twarz i ciało, aby opóźnić procesy starzenia się, bo łatwiej zapobiegać, niż cofnąć pewnie zmiany. Wszystkie zabiegi testuję na sobie, żeby mieć pewność, że są skuteczne, bezpieczne i mogę je polecać Pacjentom. To co robię, jest moją pasją. Wciąż uczę się i rozwijam na kongresach międzynarodowych AMWC i na szkoleniach wraz z zespołem Absolu, tak aby oferować naszym Pacjentom to co najlepsze , służyć im wiedzą dotyczącą holistycznego dbania o siebie, bo piękno to wypadkowa zdrowia, dobrego samopoczucia i pięknego, naturalnego, młodego wyglądu!