EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Nowoczesne technologie do modelowania ciała- BTL Emsculpt i HIEMT

Masz pytanie?

technologia emsculpt hifem
Spis treści

Marzenia o płaskim, wyrzeźbionym brzuchu i jędrnych pośladkach bez intensywnych treningów właśnie się spełniają! Wystarczy seria zabiegów z technologią BTL Emsculpt.
BTL Emsculpt to jedna z najbardziej innowacyjnych technologii ostatnich lat, która zrewolucjonizowała rynek kosmetologii estetycznej i zabiegów modelowania ciała.
To pierwsze, oryginalne urządzenie, które bezpiecznie i bezinwazyjnie rzeźbi i wyszczupla brzuch, buduje mięśnie, liftinguje pośladki, zwiększa mięśnie pośladkowe i ich jędrność.
To przełomowa i jedyna skuteczna technologia, która jednocześnie rzeźbi i rozwija mięśnie i spala tkankę tłuszczową. W USA Emsculpt jest już technologią kultową, zalecaną przez lekarzy.

Czy Emsculpt naprawdę działa?

Urządzenie Emsculpt wykorzystuje innowacyjną technologię HIFEM skoncentrowanej energii elektromagnetycznej. Energia elektromagnetyczna HIFEM pobudza mięśnie i wywołuje tak zwane skurcze supramaksymalne. Można powiedzieć, że intensywna energia „ćwiczy” mięśnie ze znacznie większą częstotliwością niż jest to możliwe podczas normalnego treningu.

Jak działa technologia HIEMT?

HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) to zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności. Wywołuje ona selektywnie supramaksymalne skurcze mięśni. HIFEM poprawia strukturę mięśni, ponieważ pobudza wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych.
Jego skuteczność wynika z tego, że jest w stanie wywołać i utrzymać przez wiele sekund supramaksymalne skurcze. W trakcie jednego treningu BTL EMSCULPT technologia elektromagnetyczna wywołuje ok. 20 tysięcy takich skurczów, są one kierowane bezpośrednio do nerwów obwodowych, niezależnie od funkcji mózgu. Ich intensywność jest wyższa niż Maksymalny Dobrowolny Skurcz (MVC – Maximal Voluntary Contraction) wywoływany fizjologicznie. Pacjenci, zwłaszcza z osłabionymi mięśniami, nie są w stanie osiągnąć takich poziomów, a tym bardziej odpowiednio długo ich utrzymać. Technologia HIFEM wzmacniając mięśnie ułatwia późniejsze, samodzielne treningi mięśni.

Badania kliniczne HIEMT

Skuteczność i bezpieczeństwo BTL EMSCULPT zostały przetestowane przez najbardziej renomowane metody naukowe (MRI, CT, US i Histology) w siedmiu niezależnych badaniach wieloośrodkowych w Stanach Zjednoczonych. Wykazały one, że optymalna terapia składająca się z 4 zabiegów daje:

 • redukcje tkanki tłuszczowej średnio o 19% (największą redukcję zaobserwowano pod pępkiem),
 • przy jednoczesnym wzroście masy mięśniowej o 16%,
 • zmniejszenie o 11% diastasis recti, czyli pociążowego rozstępu mięśni brzucha.

Pacjenci poddawani badaniom klinicznym byli zadowoleni z efektów na poziomie 96%. Co ciekawe, w przypadku liftingu pośladków, 79% badanych pacjentów odczuło po terapii zwiększoną pewność siebie. Efekty dotyczące samego zabiegu były w 80% przypadków widoczne natychmiast po ostatniej sesji BTL EMSCULPT. Pacjenci opisywali, że ich pośladki są uniesione, jędrne i wyraźnie wzmocnione.

Do czego można porównać wysiłek mięśni stymulowanych energią HIFEM?

W przypadku rzeźbienia pośladków czy brzucha urządzeniem Emsculpt mięśnie wykonują pracę podobną do 20 tysięcy przysiadów lub brzuszków. W trakcie ‘treningu’ ty leżysz, a maszyna samodzielnie pracuje nad twoim „sześciopakiem” i skutecznie buduje mięśnie. Dodatkowo w trakcie takiego treningu stymulowanego energią elektromagnetyczną dochodzi do redukcji tłuszczu. Można powiedzieć, że jest to efekt uboczny treningu EMSCULPT. Ultra maksymalne skurcze wywołane pracą urządzenia powodują uwolnienie potężnej ilości energii. Prowadzi to do spalenia tkanki tłuszczowej znajdującej na obszarze zabiegowym, np na brzuchu. W efekcie skoncentrowana technologia energii elektromagnetycznej ma podwójne działanie – buduje i rzeźbi mięśnie i spala tkankę tłuszczową.

Jak technologia BTL Emsculpt buduje mięśnie?

Urządzenie wykorzystuje energię HIFEM do wzbudzenia niezwykle intensywnych skurczów mięśni, tzw. skurczów supramaksymalnych . Skórcze mięśni można porównać do super maksymalnego treningu, który jest nieosiągalny w trakcie samodzielnych ćwiczeń fizycznych, nie tylko ze względu na ich rekordową liczbę, ale i wielokrotnie dłuższe trwanie poszczególnych skurczów. W efekcie tkanka mięśniowa musi przystosować się do tak ekstremalnego treningu, dlatego pod wpływem ponadmaksymalnych skurczów przebudowuje swoją strukturę. Powstają nowe włókna mięśniowe, zwiększa się gęstość i objętość mięśni. Mięśnie stają się bardziej widoczne, napięte, większe.

Jak technologia BTL Emsculpt spala tłuszcz?

Aby wywołać super intensywne skurcze mięśni potrzebna jest energia. Ponieważ w trakcie zabiegu BTL EMSCULPT mięśnie kurczą się do poziomu supramaksymalnego, w trakcie zabiegu mózg dostaje informację o ponadmaksymalnym zapotrzebowaniu na energię. Ten proces powoduje uwolnienie energii i lipolizę. Na obszarze zabiegowym następuje nagromadzenie wolnych kwasów tłuszczowych (FFA), a ich nadmiar wywołuje rozpad komórek tłuszczowych. Następuje apoptoza komórkowa . Z adipocytów uwalniany jest tłuszcz, który jest w naturalny sposób metabolizowany i wydalany z organizmu.
Efektem serii zabiegów BTL Emsculpt jest znaczny wzrost mięśni i redukcja tkanki tłuszczowej.

Jakie są efekty zabiegów HIEMT?

Korzyści ze stymulacji wzrostu mięśni i modelowania ciała technologią HIEMT są nie tylko natury estetycznej, ale też medycznej i zdrowotnej:

 • Nieinwazyjne uniesienie pośladków
 • Lifting pośladków
 • Ujędrnienie pośladków bez iniekcji i rekonwalescencji
 • Wzmocnienie mięśni pośladków, talii, brzucha
 • Wzmocnienie mięśni brzucha po porodzie, redukcja rozstępu mięśni prostych (kresy białej)
 • Wyszczuplenie talii
 • Ujędrnienie i napięcie brzucha
 • Redukcja tkanki tłuszczowej brzucha, pośladków, talii
 • Zwiększenie masy mięśniowej w rejonie brzucha z jednoczesną utratą tłuszczu podskórnego
 • Poprawa wyglądu brzucha po liposukcji: wygładzenie i napięcie
 • Wzmocnienie mięśni brzucha, talii i pośladków, ułatwiające dalsze, samodzielne treningi mięśni

Przeciwwskazania do zabiegu technologią HIFEM

Przeciwwskazania do zabiegu Emsculpt z technologią HIFEM nie są liczne

 • nie wykonuje się zabiegów u kobiet w ciąży i karmiących
 • przeciwwskazaniem są choroby nowotworowe
 • choroby psychiczne
 • metalowe implanty w okolicy zabiegowej ( np metalowa wkładka antykoncepcyjna)
 • przeciwskazaniem do zabiegu jest rozrusznik,
 • niewydolność płuc
 • niektóre choroby serca

 

BTL Emsculpt technologia, która rzeźbi i wyszczupla ciało

W klinice medycyny estetycznej Absolu używamy najbardziej nowoczesnych technologii i urządzeń premium. Chcemy zapewnić naszym Pacjentom najwyższą jakość, skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów oraz dostęp do najnowszych światowych rozwiązań w kosmetologii, medycynie estetycznej czy modelowaniu ciała. Emsculpt to technologia #1 na świecie do rzeźbienia mięśni, modelowania ciała i spalania tkanki tłuszczowej, od lidera na rynku rozwiązań medycznych, firmy BTL. Jest to jedyne na świecie urządzenie o potwierdzonej badaniami klinicznymi skuteczności w budowaniu i rzeźbieniu mięśni, modelowaniu ciała i spalaniu tkanki tłuszczowej. Teraz płaski, wyrzeźbiony brzuch czy jędrne uniesione pośladki są w zasięgu twoich możliwości!

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA