EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Na czym polega Facemodeling?

Masz pytanie?

facemodeling
Spis treści

Jedną z przyczyn wiotkości skóry i pojawiania się na twarzy zmarszczek jest nadmierna kurczliwość mięśni, która jest objawem postępującego procesu starzenia się. Żyjemy w dużym stresie, mamy za mało czasu lub ochoty na aktywność fizyczną. Prowadzi to do przykurczy mięśni i nadmiernego napięcia, a dodatkowo wpływa na wygląd i stan naszej skóry. Dlatego, aby przebudować strukturę mięśniowo-powięziową, tym samym poprawiając napięcie tkanek,  potrzebujemy czegoś więcej niż pielęgnacja z zastosowaniem różnego typu kosmetyków. Kluczem jest skorzystanie z naturalnej metody korekty niedoskonałości, czyli specjalistycznego masażu twarzy. Na czym polega Facemodeling? Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

 

Facemodeling – na czym polega?

Już od dawna wiadomo, że dotyk i masaż są doskonałą terapią leczniczą. Facemodeling to nieinwazyjna, naturalna i holistyczna metoda odmłodzenia, liftingu i wymodelowania twarzy, która polega na uciskaniu i stymulacji określonych miejsc na skórze. W trakcie zabiegu kosmetolog wykonuje masaż manualny na powięziach, równocześnie stymulując głębokie mięśnie twarzy.

Wielopłaszczyznowa multiterapia opierająca się na pobudzeniu naturalnych procesów zachodzących w organizmie w połączeniu z umiejętnościami specjalisty, umożliwia uzyskanie spektakularnych efektów. Masaż hamuje procesy starzenia się, pielęgnuje, napina mięśnie, a także regeneruje.

Podczas konsultacji z kosmetologiem, dobrane zostają odpowiednie techniki zabiegowe, które są dopasowywane do kształtu danej twarzy i indywidualnych oczekiwań pacjenta. Z tego powodu każda terapia może przebiegać nieco inaczej.

 

Główne techniki wykorzystywane w trakcie przeprowadzania Facemodelingu to m.in.:

 • Akupresura – to naturalna metoda polegająca na dotykaniu, uciskaniu, opukiwaniu konkretnych punktów na  twarzy w celu odmłodzenia, odżywienia i pobudzenia organizmu.
 • Mioplastyka – czyli masaż tkanek głębokich, który poprawia krążenie, regeneruje, redukuje napięcia i blokady w strukturach mięśniowo-powięziowych, a także likwiduje zmarszczki.
 • Osteoplastyka – metoda stosowana po to, by poprawić mobilność układu kostno-mięśniowego. W błyskawiczny sposób polepsza wygląd skóry, jednocześnie mając pozytywny wpływ na organizm.

 

Masaż manualny wykonuje się na twarzy, szyi i dekolcie. Rekomenduje się przeprowadzenie 3-4 zabiegów. Aby jednak uzyskać długotrwałe efekty odmłodzenia i liftingu, zaleca się regularną terapię (raz w miesiącu).

 

Facemodeling – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Facemodeling to obecnie jedna z najbardziej skutecznych i złożonych terapii odmładzających. Masaż pomaga w przywróceniu zdrowego i młodego wyglądu skóry, zapobiega przed starzeniem, a także wpływa korzystnie na kondycję organizmu. Dzięki zlikwidowaniu napięć i blokad w obrębie mięśni, odnowione zostają tkanki. Wielopłaszczyznowa terapia umożliwia również ich odmłodzenie, nawet o kilka lat.

Facemodeling stanowi bezpieczną alternatywę dla inwazyjnych zabiegów. Nie wymaga specjalnych przygotowań, rekonwalescencji, jest także bezbolesny.

Terapia manualna jest dostosowywana do konkretnego pacjenta (jego potrzeb i problemu), dlatego może z niej skorzystać każda osoba, które preferuje naturalne zabiegi odmładzające.

 

Facemodeling – efekty

Już jedna sesja masażu manualnego pozwala uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, takie jak:

 • miejscowe odmłodzenie,
 • regeneracja najgłębszych tkanek,
 • poprawa kształtu twarzy,
 • uelastycznienie skóry,
 • ujednolicenie kolorytu,
 • wygładzenie cery,
 • zredukowanie opuchlizny, obrzęków i worków pod oczami,
 • zlikwidowanie zmarszczek i bruzd,
 • zniwelowanie blizn,
 • wydłużenie szyi.

 

Dodatkowo Facemodeling poprawia krążenie, odżywia oraz redukuje napięcia mięśniowo-powięziowe. Systematyczne poddawanie się terapii daje efekt liftingu i odmłodzenia zbliżony do zabiegów hi-tech.

 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania Facemodelingu?

Chociaż Facemodeling to naturalna i bezpieczna terapia odnowy biologicznej w obrębie twarzy, szyi i dekoltu, nie każdy pacjent może się jej poddać. Wśród przeciwwskazań do zabiegu można wymienić:

 • ciążę i laktację,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby dermatologiczne,
 • stany zapalne skóry.

 

Również osoby, które w ciągu ostatnich 8 tygodni korzystały z wypełnienia kwasem hialuronowym bądź w ciągu 6 miesięcy zakładały nici liftingujące, nie mogą skorzystać z masażu manualnego.

 

Podsumowanie

Facemodeling to doskonała alternatywa dla inwazyjnych zabiegów wykonywanych przy użyciu wysokiej technologii. Masaż manualny pozwala zachować piękną, wyraźnie odmłodzoną i zdrową twarz, dzięki zwiększeniu napięcia tkanek oraz zlikwidowaniu blokad uniemożliwiających przepływ krwi i limfy. Efektem terapii jest nie tylko zredukowanie zmarszczek czy nieestetycznych obwisłości skóry, lecz także poprawa samopoczucia i zwiększenia komfortu psychicznego.

 

4.7/5 - (8 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ