Umów wizytę Booksy

Modelowanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego

Spis treści

Estetycznie zarysowane usta dodają kobiecości, sprawiają, że czujemy się atrakcyjnie i stajemy się bardziej pewne siebie. Zbyt wąska czerwień wargowa, spowodowana upływającym czasem utrata objętości i jędrności ust mogą natomiast stać się źródłem kompleksów, których nikt z nas nie powinien mieć. 

W jaki więc sposób przywrócić ustom jędrność i piękny kształt? Jak pozbyć się niedoskonałości? Rozwiązaniem jest powiększenie ust przez ostrzykiwanie kwasem hialuronowym

Na czym polega wspomniany zabieg? Jakich efektów można oczekiwać? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury! 

Modelowanie ust ‒ na czym polega zabieg? 

Modelowanie ust to zabieg iniekcyjny, podczas którego wykorzystywany jest kwas hialuronowy. Celem zabiegu jest redukcja niedoskonałości oraz dysproporcji ust, oraz uzyskanie naturalnego efektu powiększenia i ujędrnienia. 

Jak przebiega zabieg? 

W pierwszej kolejności odbywa się konsultacja. W czasie wizyty specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem, poznaje oczekiwania danej osoby, omawia przebieg zabiegu, wyklucza ewentualne przeciwwskazania, odpowiada na pytania. 

Po ustaleniu szczegółów odbywa się zabieg. Cała procedura trwa około 30 minut, nie są konieczne specjalne przygotowania. 

Aby pacjent nie odczuwał dolegliwości bólowych, na usta nakładana jest maść znieczulająca. Następnie lekarz ostrzykuje czerwień wargową preparatem z kwasem hialuronowym. Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu, pełne rezultaty ocenić można po około tygodniu ‒ gdy zniknie obrzęk.

Zabieg powinien być przeprowadzany nie częściej niż raz na 12-24 miesiące. 

Zalecenia pozabiegowe 

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Może jednak wystąpić obrzęk, na który warto stosować zimne kompresy. Ponadto, przez przynajmniej 24 godziny nie powinniśmy uprawiać sportu, spożywać alkoholu, palić papierosów. Należy też zrezygnować z podróży samolotem. 

Modelowanie ust ‒ wskazania

Omawiany zabieg będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z takimi niedoskonałościami, jak: 

 • asymetryczne  usta
 • zbyt wąska czerwień wargowa
 • zmarszczki wokół ust
 • opadające kąciki ust
 • utrata objętości i jędrności ust. 

Modelowanie ust ‒ przeciwwskazania 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym? Są to przede wszystkim: 

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • opryszczka 
 • infekcje skórne
 • leczenie onkologiczne
 • leczenie stomatologiczne 
 • zaburzenia krzepnięcia.  

Modelowanie ust ‒ efekty 

Efekty uzależnione są od niedoskonałości, z jakimi zmagał się pacjent. Przede wszystkim są to:

 • wyrównanie asymetrii
 • odzyskanie objętości
 • przywrócenie jędrności
 • odzyskanie koloru 
 • zwiększenie nawilżenia 
 • uniesienie opadających kącików ust  
 • poprawa konturu ust.  

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Taka terapia umożliwia przywrócenie ustom pięknego kształtu, jędrności, koloru i nawilżenia. Efekty w postaci pełnych, estetycznie zarysowanych ust widoczne są niemal od razu.

5/5 - (5 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
Od ponad 25 lat pracuję z kobietami i dla kobiet w branży Beauty, i wiem, że każda kobieta jest piękna, ale czasem trzeba kobietom pomóc to piękno wydobyć i pomóc w nie uwierzyć. Kobieta, która czuje się piękna w swojej skórze i akceptuje siebie i swoje ciało jest pewna siebie i szczęśliwa. Sama szukałam jednego miejsca, gdzie będę mogła zadbać o twarz i ciało w bardzo skuteczny, ale mało inwazyjny sposób, opóźnić procesy starzenia, wykorzystując najnowocześniejsze możliwości technologii urządzeń Hi-tech i medycyny estetycznej, ale bez bólu i męczącej rekonwalescencji. I stworzyłam takie miejsce. To jest realizacja moich marzeń i pasji. Zapraszam do świata kliniki Absolu. Co jest dla mnie najważniejsze w klinice Absolu? Przede wszystkim zrozumienie potrzeb naszych Pacjentów, bo każdy z nas jest inny i do każdego należy podejść indywidualnie dostosowując terapię do oczekiwań. Po drugie – najwyższa jakość i standardy zabiegowe, tak aby Pacjenci cieszyli się efektami zabiegów, ale jednocześnie czuli troskę i komfort. Największą radość i satysfakcję daje mi zadowolenie naszych pacjentów z efektów zabiegów i opieki w Absolu. Jestem wielką fanką profilaktyki - sama korzystam z nowoczesnych zabiegów na twarz i ciało, aby opóźnić procesy starzenia się, bo łatwiej zapobiegać, niż cofnąć pewnie zmiany. Wszystkie zabiegi testuję na sobie, żeby mieć pewność, że są skuteczne, bezpieczne i mogę je polecać Pacjentom. To co robię, jest moją pasją. Wciąż uczę się i rozwijam na kongresach międzynarodowych AMWC i na szkoleniach wraz z zespołem Absolu, tak aby oferować naszym Pacjentom to co najlepsze , służyć im wiedzą dotyczącą holistycznego dbania o siebie, bo piękno to wypadkowa zdrowia, dobrego samopoczucia i pięknego, naturalnego, młodego wyglądu!