EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Mezoterapia igłowa czy mikroigłowa? Jaki zabieg wybrać?

Masz pytanie?

Dermapen 4.0
Spis treści

Szukasz sposobu, aby w naturalny sposób poprawić wygląd i kondycję skóry? Słyszałaś, że Mezoterapia jest jednym z najbardziej popularnych, sprawdzonych i skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, który zalicza się do tzw medycyny regeneracyjnej, bo wykorzystuje mechanizmy naturalnej samo-naprawy i odnowy komórek skóry? Ale nie wiesz na jaką mezoterapię się zdecydować – igłową czy mikroigłową? Czym różnią się te zabiegi i który z nich jest bardziej skuteczny? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Jakie są różnice między mezoterapią igłową a mikroigłową?

Pomimo podobnej nazwy, Mezoterapia igłowa i mikroigłowa to zupełnie inne zabiegi. Różnią się zarówno technologią, sposobem wykonania jak i efektami zabiegowymi. Dlatego w zależności od tego, jakiego efektu się oczekuje i w jakim celu chce się wykonać zabieg należy wybrać albo mezoterapię igłową, albo mikroigłową.
W bardzo dużym uproszczeniu – Mezoterapia igłowa to zabieg przede wszystkim poprawiający kondycję i jakość skóry, nawilżenie, odżywienie. Jest to podstawowy zabieg regeneracyjny i przeciwstarzeniowy, poprawiający kondycję skóry. Najlepiej wykonywać go w serii 3-4 zabiegów, lub regularnie raz na 1-2 miesiące.
Mezoterapia mikroigłowa to inaczej zabieg mikronakłuwania, ta nazwa lepiej oddaje istotę zabiegu. W mezoterapii mikroigłowej stosuje się specjalne urządzenie -tak zwany pen – do mikronakłuwania skóry w celu pobudzenia procesów regeneracji , odnowy i przebudowy skóry. W klinice Absolu mikronakłuwanie wykonuje się najbardziej nowoczesnym i sprawdzonym urządzeniem Dermapen 4.0, które ma też największą skuteczność spośród wszystkich urządzeń do mikronakłuwania. Zabieg mikronakłuwania Dermapen przebudowuje skórę, co sprawia, że staje się ona bardziej napięta, zagęszczona, poprawia się jej koloryt. W zabiegu mikronakłuwania można dodatkowo wykorzystać preparaty, które wzmocnią efekty zabiegu. Doskonale sprawdza się biorewitalizacja BioRePeel, która przyspiesza redukcję przebarwień, biorewitalizacja PRX-T33 poprawia napięcie skóry, ujędrnia, poprawia koloryt i ogólną kondycję skóry.

Technologia i sposób wykonania

Mezoterapię igłową wykonuje się albo manualnie, w tradycyjny sposób strzykawką z bardzo cienką igłą, lub specjalnym pistoletem do mezoterapii igłowej z komputerową precyzją ustawień. W klinice Absolu do większości zabiegów mezoterapii igłowej stosuje się bardzo nowoczesny pistolet z multi-igłą i próżniowym podaniem preparatu aby zmniejszyć odczuwalność zabiegu i wyeliminować powstawanie depozytów i grudek po zabiegu oraz precyzyjnym komputerowym ustawieniem parametrów zabiegowych. Preparat podawany jest dokładnie na taką głębokość, jaką zaleca producent, aby efekty zabiegowe były jak najlepsze.
To powoduje, że Mezoterapia igłowa nabiera innego wymiaru – nie ma po niej rekonwalescencji, mimo większej ilości nakłuć niż przy mezoterapii ręcznej. W mezoterapii igłowej bardzo istotny jest dobór preparatu, bo to preparat zawierający składniki aktywne podany na odpowiednią głębokość w głąb skóry ma poprawić kondycję skóry. Kosmetolog rekomenduje dobór odpowiedniego preparatu – nieusieciowany kwas hialuronowy w celu głębokiego nawilżenia, aminokwasy, peptydy w celu odżywienia i poprawy kondycji skóry. W klinice Absolu stosujemy najbardziej nowoczesne, bezpieczne i sprawdzone preparaty premium.
Jeśli chodzi o zabieg mikronakłuwania to wykonywany jest najbardziej nowoczesną technologią dermapen, która umożliwia wykonanie tysięcy mikronakłuć na sekundę. Celem takiego frakcjonowania skóry poprzez tysiące mikronakłuć jest pobudzenie skóry do naprawy i przebudowy z wykorzystaniem naturalnych mechanizmów regeneracji skóry. Zabieg jest niezwykle skuteczny, a skóra regeneruje się bardzo szybko po zabiegu. Efektem jest odmłodzenie, zagęszczenie skóry, poprawa tekstury, wygładzenie zmarszczek.

Efekty zabiegowe

Jeśli potrzebujesz zadbać o kondycję skóry, nawilżyć ją, odżywić, bo jest sucha, matowa, wygląda na zmęczoną, a na przesuszonej skórze szybciej pojawiają się zmarszczki – to doskonałym rozwiązaniem będzie Mezoterapia igłowa z odpowiednio dobranym preparatem.
Jeśli twój cel zabiegowy to redukcja płytkich zmarszczek, poprawa gęstości skóry, przebudowa skóry aby poprawić jej kondycję, koloryt, zlikwidować przebarwienia i niedoskonałości czy drobne blizny – tu sprawdzi się mikronakłuwanie dermapen. Dodatkowo kosmetolog zaleci preparat z substancjami aktywnymi dobranymi do potrzeb skóry – przebarwienia, blizny po trądziku, poprawa kolorytu.

Co lepsze mezoterapia igłowa czy mezoterapia mikroigłowa, czyli dermapen?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który z zabiegów jest lepszy. Zarówno Mezoterapia igłowa jak i mikroigłowa są bardzo skuteczne i dają bardzo dobre efekty zabiegowe, jeśli zostały odpowiednio dobrane do potrzeb skóry, oraz wykonane w serii zabiegowej.
Obydwa zabiegi są przecież jednymi z najbardziej popularnych i sprawdzonych i cenionych w medycynie estetycznej na całym świecie, a ich skuteczność potwierdzona jest licznymi badaniami.
Najważniejsze to określić, jaki efekt chce się uzyskać, bo w zależności od potrzeb czy problemów skóry dobierany jest zabieg.
Obydwa zabiegi nie wykluczają się, bo mają inne działanie i zastosowanie. Można je również łączyć- jeśli skóra jest przesuszona to warto odbudować jej kondycję i zregenerować mezoterapią, a po 2-3 tygodniach wykonać przebudowę skóry mikronakłuwaniem Dermapen, dodatkowo włączając biorewitalizację BioRePeel, która pomaga ujednolicić koloryt, zredukować przebarwienia i wzmacnia i uelastycznia kondycję skóry.

Mezoterapia igłowa czy Dermapen?- podsumowanie

Nie wiesz, na jaki zabieg się zdecydować? Słyszałaś, że Mezoterapia igłowa jak i Mezoterapia mikroigłowa są popularne i mają zbawienny wpływ na poprawę kondycji skóry i opóźniają procesy starzenia?
Przede wszystkim oceń stan i kondycję twojej skóry, zastanów się, czego oczekuje w pierwszej kolejności. Czy potrzeba ją nawilżyć, odżywić i zregenerować, bo twarz wygląda na zmęczoną, niewyspaną, jest matowa i brak jej jędrności i blasku? Czy może chcesz skórę wzmocnić, zagęścić, zredukować pojawiające się zmarszczki i przebarwienia po słońcu? To, jaki efekt chcesz uzyskać powinno decydować o wyborze zabiegu.
Ale najlepiej powierzyć stworzenie długofalowego planu zabiegowego profesjonalistom. Podczas konsultacji w klinice medycyny estetycznej Absolu doświadczeni kosmetolodzy diagnozują stan skóry i wraz z pacjentem tworzą plan zabiegowy, który w kilku etapach ma za zadanie wielowymiarowo poprawić kondycję i jakość skóry. Dobrą praktyką jest łączenie terapii, bo wtedy działanie jest wielowymiarowe. Jak chociażby Mezoterapia igłowa na nawilżenie, odżywienie, poprawę jędrności, a Mezoterapia mikroigłowa na poprawę i przebudowę tekstury skóry, zagęszczenie skóry, redukcję zmarszczek, plam, przebarwień. Profesjonalny plan zabiegowy daje zdecydowanie lepsze efekty i większą satysfakcję z wyglądu, niż samodzielne eksperymentowanie z zabiegami. Zapraszamy!

5/5 - (2 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ