EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Lipoliza iniekcyjna – na czym polega, zalety

Masz pytanie?

lipoliza iniekcyjna
Spis treści

Patrzysz w lustro i widzisz drugi podbródek, mimo tego że jesteś raczej szczupła? Nie nosisz szortów, bo nad twoimi kolanami są wałeczki tkanki tłuszczowej, i żadne ćwiczenia nie są w stanie ich usunąć? Masz oporną tkankę tłuszczową i nie wiesz, jak się jej skutecznie pozbyć?

Czasami mimo prowadzenia zdrowego trybu życia w wybranych miejscach na ciele gromadzi się tkanka tłuszczowa, która jest trudna do zredukowania poprzez wysiłek fizyczny czy dietę. W takich sytuacjach warto się zdecydować na lipolizę iniekcyjną. Na czym polega zabieg? Jakie są jego zalety?

Lipoliza iniekcyjna – co to?

Lipoliza iniekcyjna to szybki i nieinwazyjny zabieg, który polega na iniekcyjnym podaniu preparatu w miejsce, gdzie zgromadził się nadmiar tkanki tłuszczowej, której chcemy się pozbyć.  Podana substancja rozpuszcza komórki tłuszczowe, które są następnie metabolizowane i finalnie wydalane z organizmu. Zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu, dzięki któremu możliwa jest skuteczna redukcja opornej tkanki tłuszczowej nagromadzonej w obszarze brzucha, pośladków, podbródka, kolan. Z terapii mogą skorzystać zarówno osoby z normalną wagą, jak i z niewielką nadwagą.

Warto nadmienić, że lipoliza iniekcyjna jest często mylona z liposukcją. Obie procedury zabiegowe jednak bardzo się od siebie różnią. Liposukcja jest inwazyjnym zabiegiem polegającym na chirurgicznym odessaniu tkanki tłuszczowej, natomiast lipoliza iniekcyjna to terapia niewymagająca podania narkozy i wykonywania jakichkolwiek cięć chirurgicznych, dzięki czemu pacjent od razu może powrócić do codziennych zajęć.

Lipoliza iniekcyjna – na czym polega zabieg?

Przed zabiegiem lekarz omawia wraz z pacjentem przebieg procedury, oczekiwania, ocenia stan zdrowia oraz wyklucza ewentualne przeciwwskazania, które mogłyby uniemożliwić przeprowadzenie lipolizy iniekcyjnej. Są to:

 • ciąża i laktacja,
 • nowotwory,
 • rozrusznik serca i metalowe implanty,
 • choroby serca i układu krwionośnego,
 • niewydolność nerek lub wątroby,
 • epilepsja,
 • stany zapalne w miejscu zabiegowym,
 • cukrzyca,
 • choroby immunologiczne,
 • problemy z krzepnięciem krwi,
 • uczulenie na składniki preparatu.

Przed rozpoczęciem lipolizy iniekcyjnej, specjalista znieczula obszar zabiegowy kremem znieczulającym. Następnie wstrzykuje w wybrane miejsca na ciele substancje czynne, które powodują rozbicie komórek tłuszczowych. Tłuszcz jest metabolizowany w wątrobie, po czym dochodzi do jego wydalania z organizmu. Preparat aplikowany jest bezpośrednio w tkankę tłuszczową przy użyciu igły.

Pierwsze efekty zabiegu zauważalne są już po kilku dniach, na ostateczny rezultat należy jednak poczekać około 3 tygodni. Aby cieszyć się maksymalnymi efektami lipolizy iniekcyjnej, rekomenduje się wykonanie 3-4 terapii co 4 tygodnie. Końcowe rezultaty są zależne od stopnia otłuszczenia wybranej partii ciała oraz przeprowadzonej serii zabiegów. W celu uzyskania długotrwałego efektu, zaleca się regularną aktywność fizyczną oraz spożywanie zdrowych posiłków bogatych w cenne składniki odżywcze.

Lipoliza iniekcyjna – zalety

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem nieinwazyjnym, skutecznym i całkowicie bezpiecznym. Nie wymaga specjalnych przygotowań, ani rekonwalescencji. Nie tylko skutecznie redukuje lokalnie nagromadzoną tkankę tłuszczową, lecz także:

 • poprawia mikrokrążenie i metabolizm komórek,
 • odżywia,
 • regeneruje skórę,
 • wygładza,
 • ujędrnia i napina,
 • dodaje blasku.

Dzięki lipolizie iniekcyjnej możliwe jest aż kilkucentymetrowe zmniejszenie obwodu w miejscu wykonania zabiegu.

Terapia jest doskonałym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy chcą szybko pozbyć się dużej ilości tłuszczu z brzucha, pośladków, ud, pleców czy kolan. Zabieg może być również przeprowadzany w obrębie twarzy w celu pozbycia się podwójnego podbródka czy tłuszczu z policzków. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt lipolizy iniekcyjnej, warto po zabiegu wykonać masaż limfatyczny na obszarze poddanym zabiegowi, aby szybciej usunąć z organizmu komórki tłuszczowe oraz wyrównać miejsce poddane zabiegowi.

4.4/5 - (14 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ