EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jakie zabiegi na twarz dla 40 latki?

Masz pytanie?

mezoterapia igłowa zabiegi
Spis treści

Procesu starzenia się nie da się niestety zatrzymać, ale dobra wiadomość jest taka, że można go zdecydowanie opóźnić.
Żyjemy dynamicznie, czujemy się młodo, i mimo upływu czasu chcemy również zatrzymać młodą, zdrową skórę i ciało. Najnowsze trendy idą w kierunku zatrzymania jak najdłużej naturalnego, młodego wyglądu. Aby móc zatrzymać młody, zdrowy wygląd na lata warto zrozumieć, dlaczego się starzejemy, jakie procesy mają wpływ na szybkość starzenia się, i jak najskuteczniej te procesy opóźniać i w jaki sposób.
Proces starzenia się to zdecydowanie więcej niż tylko zmarszczki na skórze. Z upływem czasu, po 40 roku życia następują zmiany w tkankach wewnętrznych, które mają najbardziej istotny wpływ na wygląd. Zaczyna ubywać tkanki pod skórą, powoli tracimy tkankę tłuszczową. Te zmiany powodują, że nasze wewnętrze rusztowanie słabnie i zaczynają się zmiany w owalu twarzy. Policzki, żuchwa zaczynają opadać, pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe, następuje utrata jędrności i elastyczności.
To najlepszy moment, żeby wraz z doświadczonym kosmetologiem stworzyć plan długofalowego działania profilaktyczno – przeciwstarzeniowego. Jest dużo możliwości opóźnienia i zahamowania procesów starzenia, ale ważne, żeby zacząć działania całościowe, i działać systematycznie. Efekty będą spektakularne, bo w wieku 50 lat można wyglądać i czuć się na 30+

Jak odmłodzić twarz po 40 ? W klinice Absolu mamy sprawdzone metody

Medycyna przeciwstarzeniowa to szybko i dynamicznie rozwijająca się dziedzina. Coraz więcej mamy wiedzy i badań na temat skóry, co na nią działa skutecznie i daje długotrwałe bezpieczne efekty.
Najnowsze trendy to naturalność i naturalne sposoby odmładzania i regeneracji skóry. Wiemy już bardzo dużo na temat odmładzania i cofania procesów starzenia. Najbardziej skuteczne terapie to takie, które działają wielowymiarowo. Zarówno na powierzchnię skóry, jej jakość i teksturę, ale też na głębokie tkanki podskórne. Z wiekiem procesy starzenia się dotykają tkanek wewnętrznych, ubywa mięśni i podskórnej tkanki tłuszczowej, dlatego zabiegi płytko na powierzchni skóry nie są wystarczające . Wielowymiarowe odmładzanie przynosi największą skuteczność.
Najbardziej skuteczne terapie to takie, które dzięki najnowszym technologiom stymulują naturalne procesy regeneracji skóry, działają głęboko na skórę wewnętrzną i tkanki, zagęszczają skórę, ujędrniają, liftingują. Dodatkowo warto łączyć je z zabiegami, które działają płytko na powierzchni skóry i poprawiają kondycję skóry, usuwają zmarszczki, nawilżają, poprawiają koloryt i nadają blask.

Jak ujędrnić skórę twarzy po 40?

Po 40 roku życia mamy do czynienia z dość zaawansowanymi procesami starzenia, dlatego warto wraz z doświadczonym kosmetologiem stworzyć plan zabiegowy, który uwzględni terapie na głębokie tkanki wewnętrzne, aby je ujędrnić, zapobiec utracie owalu i jednocześnie włączyć profesjonalne działania pielęgnacyjne jako profilaktykę przeciw starzeniową.
Po 40 roku życia gwałtownie spada w skórze ilość kwasu hialuronowego, to powoduje, że skóra staje się bardziej sucha, ma tendencję do zmarszczek, proces starzenia przyspiesza.

Mezoterapia igłowa to doskonały zabieg profilaktyczny, polecany zarówno osobom starszym z wyraźnymi oznakami starzenia się skóry, jak i osobom młodszym jako profilaktyka przeciwstarzeniowa. Preparat na bazie kwasu hialuronowego wiąże duże ilości wody i dzięki temu skutecznie nawilża, ujędrnia skórę, niweluje efekt przesuszonej skóry. Zabieg regeneruje, uelastycznia, napina, nawilża i odżywia skórę. Mezoterapia igłowa to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów profilaktyki przeciwstarzeniowej dla osób po 30 roku życia. Mezoterapia zapewnia głębokie nawilżenie a jednocześnie nakłucia stymulują procesy regeneracyjne w skórze.

Po 40. roku życia mezoterapia jest świetnym elementem pielęgnacji i nawilżania skóry, ale nie zapobiegnie i nie odwróci procesów utraty jędrności głęboko w tkankach. Dlatego doskonałym połączeniem jest włączenie zabiegów z zastosowaniem technologii – radiofrekwencji mikroigłowej, laseroterapii, HIFU, które działają głęboko, ujędrniając i liftingując twarz w naturalny sposób.

Jakie zabiegi odmładzające na twarz?

40 rok życia to dobry moment, żeby rozpocząć terapie zapobiegające procesom starzenia się.
To doskonały czas na działanie, zanim bruzdy utrwalą się, nastąpi utrata owalu twarzy – bo bardziej zaawansowane zmiany trudniej jest odwrócić.
Najnowsze trendy w medycynie estetycznej opierają się na zabiegach regeneracyjnych, takie, które za pomocą energii działają głęboko w skórze i tkankach i stymulują skórę do regeneracji i przebudowy. Zaletą zabiegów z zastosowaniem technologii jest to, że ich efekty następują stopniowo w czasie, bo skóra ulega przebudowie, dlatego nie ma gwałtownych zmian wyglądu.

Do zabiegów regeneracyjnych należą Radiofrekwencja Mikroigłowa , HIFU , laseroterapia, np. resurfacing czy intensywny laserowy zabieg liftingujący Fotona 4D.
Wszystkie te zabiegi zaliczamy do zabiegów regeneracyjnych, które dzięki intensywnej energii w naturalny sposób działają na włókna kolagenowe, skracają je, pobudzają procesy produkcji kolagenu i elastyny i uruchamiają naturalne procesy odmładzania w skórze.

Radiofrekwencja Mikroigłowa to połączenie dwóch przebadanych, bezpiecznych i sprawdzonych technologii. Radiofrekwencja Mikroigłowa łączy falę radiową, która powoduje mocne podgrzanie głębokich warstw skóry i dzięki temu stymuluje naturalną regenerację, ujędrnienie i poprawę elastyczności z mikronakłuwaniem. Mikronakłuwanie pozwala na wprowadzenie energii cieplnej w głąb skóry dzięki specjalnej jednorazowej głowicy zabiegowej, aby pobudzić głębsze warstwy do przebudowy i regeneracji. Efekty radiofrekwencji mikroigłowej można podzielić na te widoczne od razu, czyli natychmiastowe zwiększenie napięcia skóry, spłycenie zmarszczek oraz te efekty, które pojawiają się z czasem. Po zabiegu w głębi skóry następuje stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna, sprężysta, następuje efekt liftingu bez skalpela. Zanikają zmarszczki wokół oczu, poprawia się koloryt i jakość skóry.

Wielowymiarowe działanie regeneracyjne ma również zabieg laserowy Fotona 4D. To prawdziwy HIT w odmładzających zabiegach laserowych. Dlaczego? W trakcie jednego zabiegu łączy się cztery protokoły zabiegowe, dwa różne lasery, czyli łącznie wykonuje się cztery zabiegi laserowe na różnych głębokościach skóry i o zróżnicowanym działaniu, tak aby osiągnąć efekt całościowego odmłodzenia i liftingu. Zabieg Fotona 4D jest inaczej nazywany Mistrzowskim Liftingiem, jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów odmładzających dostępnych na rynku. Co ważne, mimo bardzo wysokiej skuteczności i intensywności charakteryzuje się minimalnym okresem rekonwalescencji.

Lifting bez skalpela po 40 stce

Dla osób, które mają problem wiotkiej skóry, utraty elastyczności i chcą szybko i jednorazowo osiągnąć efekt odmłodzenia i liftingu warto skorzystać z HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound. Skoncentrowane ultradźwięki są bardzo skuteczną i bezpieczną technologią, sprawdzoną w medycynie, i obecnie robią furorę w medycynie estetycznej i odmładzaniu.
HIFU to zabieg, który doskonale sprawdza się przy wiotkiej skórze i utracie elastyczności i jędrności zarówno na twarzy, szyi, dekolcie, ale też na ciele, np na brzuchu. Ultradźwięki, czyli fale przechodzą przez naskórek i skupiają się w głębi skóry. Rozgrzewają komórki do ok 70 stopni Celsiusza, ale nie naruszają powierzchni naskórka. Wywołują w głębi skóry procesy regeneracji. Działają głęboko, nawet do 4,5 mm dlatego dają doskonały efekt liftingu. Jest to zdecydowanie alternatywa do liftingu chirurgicznego.
Technologia jest bardzo bezpieczna, nie wymaga wykonania serii zabiegowej, więc jest to doskonały zabieg dla niecierpliwych. Bardzo istotny jest również całkowity brak rekonwalescencji, po zabiegu natychmiast można powrócić do codziennych czynności. Również okres lata i ekspozycji na słońce nie jest żadnym ograniczeniem tego zabiegu, można go wykonywać cały rok, również na opaloną skórę.

Zabiegi dla 40latek – podsumowanie

Po 40 roku życia procesy starzenia się przyspieszają, dlatego warto podjąć działania odmładzające w miarę wcześnie, zanim skóra całkiem się rozleniwi i zestarzeje. Zalecamy nowoczesne zabiegi regeneracyjne, czyli takie, które dzięki nowoczesnym technologiom, które docierają głęboko do skóry właściwej i stymulują procesy naprawcze głęboko w skórze. Pobudzają skórę do przebudowy, dzięki tworzeniu nowych włókien kolagenowych.

Absolu, Klinika Medycyny Estetycznej w Warszawie to bardzo nowoczesne miejsce, które specjalizuje się w naturalnym, bezinwazyjnym odmładzaniu z zastosowaniem najbardziej nowoczesnych technologii zabiegowych. Klinika Absolu to zespół doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej i dyplomowanych kosmetologów, których pasją jest holistyczne podejście do opóźniania procesów starzenia, wykorzystywania najbardziej skutecznych, bezinwazyjnych i nowoczesnych technologii, aby utrzymać młody, zdrowy i naturalny wygląd.

 

4.9/5 - (7 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.