EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jak wyglądać młodo po 50tce, czyli jakie zabiegi na twarz dla 50-cio latki?

Masz pytanie?

trendy w medycynie estetycznej
Spis treści

Jakie zabiegi medycyny estetycznej na twarz dla 50cio latki?

50te urodziny często nie jest są łatwym momentem w życiu kobiety. Półmetek to czas podsumowań, często uświadomienia sobie utraconych szans, czy nie zrealizowanych marzeń.

To również czas, kiedy procesy starzenia stają się bardziej widoczne i dochodzi frustracja z własnego wyglądu i definitywnej utraty młodości.
Dobra wiadomość jest taka, że często ten czas refleksji prowadzi do podjęcia decyzji o konieczności zadbania o siebie oraz jest katalizatorem do zmian w życiu, odkrycia pasji czy podjęcia nowych wyzwań na które często wcześniej nie było czasu. Bo tak naprawdę, to data urodzin nie ma większego znaczenia, najważniejsza jest pozytywna energia, satysfakcja z życia, realizowanie marzeń i poczucie
równowago w życiu. Wiele kobiet dopiero po 50tce odkrywa, że rozpoczyna się nowy ekscytujący rozdział w życiu, więcej czasu i możliwości zadbania o siebie.

Jak dbać o siebie po 50 tce?

Przede wszystkim warto wiedzieć, jakie zmiany zachodzą w organizmie w tym okresie, dlaczego się starzejemy , bo to pozwoli dobrać właściwe terapie. Proces starzenia rozpoczyna się już około 30 roku życia, ale zmiany początkowo są mało widoczne i nie wpływają na satysfakcję z wyglądu. Drobne zmarszczki, kurze łapki wokół oczu wręcz dodają uroku.

Po 50tce zmiany związane z procesem starzenia niestety nabierają bardziej dynamicznego tempa. To okres menopauzy, w organizmie kobiety pojawiają się niedobory estrogenu i progesteronu, które mają negatywny wpływ na skórę, tkanki podskórne, strukturę kostną, mięśnie.
Po 50tce gwałtownie spada tempo produkcji kolagenu i elastyny, co przekłada się nie tylko na jakość skóry, która staje się cieńsza, mniej elastyczna, traci jędrność . Postępujący ubytek kolagenu i elastyny powoduje zmiany proporcji twarzy, opadanie owalu, opadające policzki tworzą tzw chomiki, często pojawia się drugi podbródek. Zmiany związane z procesem starzenia są bardzo widoczne na szyi. Często twarz jest w lepszej kondycji, niż szyja. Wynika to z tego, że nie mamy nawyku pielęgnacji szyi, często jest ona pomijana przy aplikacji kremów czy filtrów SPF. A skóra na szyi jest delikatna, nie ma pod spodem tkanki tłuszczowej, dlatego zaniedbana, przesuszona i poddawana ekspozycji na słońce szybciej starzeje się niż twarz. Proces starzenia się dotyka nie tylko twarzy i szyi, ale również ciała. Skóra staje się cienka, wiotka,
szczególnie utratę jędrności widać na brzuchu, czy wewnętrznej stronie ud, na ramionach.

Zabiegi medycyny estetycznej na twarz po 50 tce

Dobranie właściwych i najbardziej skutecznych zabiegów dla skóry po 50tce jest procesem bardzo indywidualnym i wymaga konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej bądź kosmetologiem, aby stworzyć indywidualny plan zabiegowy, bo nie ma jednego magicznego rozwiązania dla wszystkich. Bardzo dużo zależy od kondycji skóry, od jej nawilżenia, od tego czy była poddawana ekspozycji promieniowania UV, od tego czy wcześniej były stosowane zabiegi profilaktyki anti-aging. W wieku 50 lat kondycja skóry i tkanek podskórnych może być bardzo różna, bo na to pracuje się systematyczną profilaktyką już od 30go roku życia. Im bardziej systematycznie dbamy o siebie wcześniej, tym w lepszej kondycji będzie skóra i owal po 50tce. Dlatego profilaktyka anti-aging jest bardzo ważna i warto pracować nad utrzymaniem jędrnej skóry i młodego owalu już po 40 stym roku  życia.

Poniżej przedstawię kilka kroków do zachowania młodego wyglądu twarzy po 50tce i zdrowej, promiennej, jędrnej skóry to:

Nawilżanie – głębokie nawilżanie jest podstawą zdrowej skóry. Skóra z wiekiem na tendencje do przesuszenia, bo traci naturalny kwas hialuronowy, który występuje w skórze. Nie zawsze zwraca się uwagę na konieczność głębokiego nawilżania. Dlatego niezwykle ważna jest codzienna pielęgnacja. Ponadto przy mocno przesuszonej skórze polecana jest Mezoterapia igłowa, bogata w kwas hialuronowy, aby uzupełnić ubytki kwasu hialuronowego w skórze. Seria 3 mezoterapii dwa razy w roku jest bardzo wskazanym rozwiązaniem dla dojrzałej , suchej skóry. Należy jednak pamiętać, że główną rolą mezoterapii jest nawilżenie, delikatne ujędrnienie, natomiast nie jest to rozwiązanie na regenerację kolagenu, ujędrnienie i lifting dla skóry dojrzałej.

Jak ujędrnić twarz po 50tce – czyli drugi niezwykle ważny krok w dbaniu o skórę dojrzałą.

Ujędrnianie twarzy, zapobieganie opadaniu owalu twarzy polegają na naturalnej regeneracji kolagenu, którego ubywa w skórze i tkankach podskórnych, co przekłada się na opadanie policzków, owalu, zapadanie się oczodołów, wiotką skórę, etc. Można tym symptomom starzenia się zapobiec stymulując naturalne procesy syntezy kolagen, czyli pobudzając naszą skórę do produkcji kolagenu i elastyny za pomocą energii termicznej.

Owal twarzy po 50 tce

Moi pacjenci często nie mają tej świadomości, że bez działania na regenerację i produkcję kolagenu w skórze nie ma szans na zachowanie młodego wyglądu, jędrności i naturalnego owalu twarzy. Naturalna regeneracja kolagenu jest możliwa dzięki zabiegom regeneracyjnym z zastosowaniem energii. DO tego typu zabiegów zaliczamy zabiegi laserowe – idealny zabieg dla skóry po 50tce to Fotona 4D. to jedyny zabieg laserowy na rynku, który łączy cztery procedury laserowe, takie mini cztery zabiegi, które działają na różnych głębokościach tkanek i skóry i dzięki temu regenerują skórę wielowymiarowo – ujędrniają tkanki podskórne, skórę, światło lasera działa też wewnątrz jamy ustnej
wypłycając bruzdy nosowo-wargowe. Odmładzanie laserowe jest naturalną metodą odmładzania, bo energia światła lasera pobudza naturalne procesy regeneracji w skórze.

Alternatywą do laserowej regeneracji kolagenu jest radiofrekwencja mikroigłowa. Dla osób, które nie mogą odbyć kuracji laserowej np. ze względu na przyjmowane leki, lub nie lubią laserów. Radiofrekwencja mikroigłowa dostarcza energię termiczną w postaci fali radiowej również głęboko w głąb skóry, na trzech różnych głębokościach dzięki specjalnej głowicy do mikronakłuwania. Zabieg nie jest bolesny i nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Działanie połączonej technologii fali radiowej i mikronakłuwania daje rewelacyjne efekty liftingu, poprawy owalu, redukcji bruzd, zmarszczek, zagęszczenia skóry, poprawy kolorytu. Zabieg doskonały przy cienkiej , wiotkiej skórze. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej często nazywa się liftingiem termicznym, bo dokładnie takie efekty przynosi.

Trzecią alternatywą stymulacji produkcji kolagenu za pomocą energii jest HIFU, czyli skoncentrowane ultradźwięki. To również energia, która dostarczana jest głęboko do skóry właściwej i powięzi, ale bez naruszania skóry zewnętrznej. Zabieg HIFU nie ma żadnego okresu rekonwalescencji, bo nie działa na powierzchnię skóry. Stymuluje głębokie procesy wewnątrz tkanek. Ma wiele plusów – jest bardzo skuteczny w przypadku cienkiej wiotkiej skóry, jest mało odczuwalny, nie ma żadnej rekonwalescencji, można go wykonywać na opaloną skórę. Minus – nie poprawia tekstury skóry ani jej kolorytu, tak jak to robią zabiegi laserowe czy radiofrekwencja. Ale alternatyw jest dużo i każdy może dobrać sobie odpowiednią terapię na regenerację kolagenu, co przekłada się na jędrność, elastyczność, napięcie skóry.

Poprawa tekstury i kolorytu skóry – to trzeci krok w odmładzaniu twarzy po 50tce i opóźnianiu starzenia skóry dojrzałej. Oznacza to działania na przebudowę skóry zewnętrznej aby wygładzić zmarszczki, zredukować przebarwienia, poprawić koloryt, tak aby skóra wyglądała młodo i promiennie. Takie działanie na teksturę skóry można uzyskać przy frakcyjnych zabiegach laserowych, czy przy radiofrekwencji mikroigłowej. Zabiegi regeneracyjne z zastosowaniem energii wymagają czasu aby uzyskać efekty, skóra przebudowuje się, więc rezultaty widać po około 3-4 tygodniach.  Często zdarza się, że potrzebne są szybkie rozwiązania, z natychmiastowym efektem. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzą się rozwiązania u lekarza medycyny estetycznej.

Ekspresowo i natychmiast – medycyna estetyczna dla 50cio latki, czyli jak uzyskać spektakularny efekt odmłodzenia. Zabiegi na twarz dla 50latki dają natychmiastowy efekt liftingu, poprawy owalu, uzupełnienia ubytków tkanki, modelowania ust, które również ulegają zmniejszeniu i tracą koloryt można uzyskać stosując wolumetrię kwasem hialuronowym.

Polecanym rozwiązaniem na lifting twarzy są też nici PDO, czyli wchłanialne. Nici tworzą rusztowanie w skórze, dlatego często są jedynym sposobem na odzyskanie owalu i pozbycie się chomików, drugiego podbródka, opadających policzków. Lekarz w klinice Absolu również łączy nici z kwasem hialuronowym, co daje naprawdę doskonały efekt szybkiego odmłodzenia, np. przed ważną imprezą. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem są terapie łączone pod konkretne potrzeby i problemy Pacjenta.

Zabiegi dla 50ciolatek w klinice Absolu

W Klinice Absolu tworzymy indywidulne plany zabiegowe, łączymy zabiegi medycyny regeneracyjnej na odbudowę kolagenu ze stymulacją i nawilżeniem skóry mezoterapią igłową, czy stymulatorami. Skuteczne łączone zabiegi działają wielopłaszczyznowo i rozwiązują kilka problemów, czyli twarz jest zadbana całościowo. W klinice medycyny estetycznej Absolu sprawiamy, że twarz po 50tce odzyskuje młody zdrowy wygląd, a nasze pacjentki radość i satysfakcję , i czują się piękne w swojej skórze.

5/5 - (2 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!