EN

Jak pozbyć się zmarszczek?

Masz pytanie?

Jak pozbyć się zmarszczek? - Absolu Klinika
Spis treści

Jak pozbyć się zmarszczek?

Z wiekiem skóra traci sprężystość, staje się wiotka, szara, zmęczona i pozbawiona blasku. Pojawiają się też pierwsze zmarszczki wokół oczu, ust i na czole, które są wynikiem zmniejszenia zawartości lipidów w naskórku oraz ubytku kolagenu i elastyny. Również niewłaściwy styl życia, nieodpowiednia pielęgnacja i czynniki zewnętrzne przyczyniają się do pogłębiania i utrwalania deformacji skórnych. Aby przywrócić twarzy młodzieńczy wygląd, poczuć się kobieco i pięknie, warto skorzystać ze specjalistycznych terapii przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Jakie zabiegi pomogą w walce ze zmarszczkami?

Jak się skutecznie pozbyć zmarszczek?

Zarówno zabiegi medycyny estetycznej, jak i kosmetyczne przywracają skórze utracony blask, zdrowy wygląd, opóźniają procesy starzenia się, wypełniają bruzdy i zmarszczki. Wśród najpopularniejszych terapii możemy wymienić:

1. Wolumetrię twarzy

Wolumetria twarzy to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej, który ma działanie liftingujące. Terapia polega na zaaplikowaniu usieciowanego kwasu hialuronowego w głąb skóry przy użyciu igły lub kaniuli. W ten sposób uzyskuje się efekt uniesienia policzków, uwydatnienia linii żuchwy i wymodelowania konturów, dzięki czemu zostaje przywrócony prawidłowy kształt twarzy oraz harmonijny i młodzieńczy wygląd.

Wolumetria skutecznie powstrzymuje oznaki starzenia skóry – nawilża, uelastycznia, wyrównuje wszelkie ubytki związane z utratą objętości oraz wypełnia zmarszczki i bruzdy.

Podczas zabiegu pacjent może odczuwać delikatne nakłucia. Aby zmniejszyć dyskomfort, przed procedurą na skórę nakładany jest specjalny krem znieczulający. Pierwsze efekty wolumetrii twarzy widoczne są po jednej sesji i utrzymują się do około 12 miesięcy. Rekomenduje się wykonywanie liftingu raz na 12-24 miesiące.

Mimo że terapia jest całkowicie bezpieczna, istnieją określone przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Są to:

 • ciąża i okres laktacji,
 • choroby nowotworowe,
 • opryszczka,
 • infekcje skórne,
 • epilepsja.

2. Wypełnienie zmarszczek i bruzd kwasem hialuronowym

Terapia kwasem hialuronowym to idealny sposób wypełnienia bruzd i zmarszczek, ich zredukowania, wygładzenia i osiągnięcia młodszego wyglądu. Doskonale sprawdzi się w przypadku osób z pierwszymi oznakami starzenia skóry. Dla osób z poważnymi deformacjami skórnymi zaleca się zastosowanie kuracji w formie uzupełnienia metod rewitalizujących.

Chociaż najczęściej preparat wykorzystuje się do zniwelowania bruzd nosowo-wargowych i zmarszczek palacza, zabieg poprawia również owal twarzy i podnosi kąciki ust.

Terapię należy powtarzać raz na 12-24 miesiące. Uzyskane efekty utrzymują się do dwóch lat. Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • ciąża i laktacja
 • choroby nowotworowe,
 • infekcje skórne,
 • opryszczka,
 • uczulenie na kwas hialuronowy.

3. Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który skutecznie i szybko redukuje zmarszczki. Terapia polega na precyzyjnym wstrzyknięciu niewielkiej ilości preparatu w wybrane miejsca na twarzy, za pomocą jednorazowej strzykawki.

Toksyna botulinowa blokuje połączenia między zakończeniami nerwów a mięśniami, wskutek czego dochodzi do skurczów porażonych mięśni mimicznych i wygładzenia zmarszczek. Podczas procedury używa się jedynie niskie stężenia preparatu, które nie mają żadnego wpływa na sąsiadujące obszary układu nerwowego.

Na rezultaty zabiegu nie trzeba czekać długo. Już po upływie 2-14 dni pojawiają się pierwsze efekty, które utrzymują się przez okres 3-6 miesięcy. Przeciwwskazania do wykonania terapii to: ciąża, laktacja, infekcje skórne i nadwrażliwość na składniki preparatu.

4. Biostymulatory

Biostymulatory to nowoczesna terapia iniekcyjna, która regeneruje, rewitalizuje i odmładza skórę. Zabieg polega na wstrzyknięciu w głąb tkanki specjalnego preparatu biostymulującego (Profhilo, Juvenus), który stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, redukuje zmarszczki, ujędrnia oraz poprawia owal twarzy, która utraciła sprężystość i właściwy kontur w wyniku naturalnych procesów starzenia się.

Zalecana terapia to 3-4 zabiegi wykonywane co 2-4 tygodnie. Zaraz po sesji skóra staje się nawilżona i napięta. Efekt pełnej regeneracji zauważalny jest po upływie około 6 tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu to:

 • ciąża i laktacja,
 • opryszczka,
 • infekcje skórne.

5. Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to skuteczny sposób na zmarszczki. Podczas zabiegu za pomocą serii nakłuć w skórę podaje się substancje aktywne (aminokwasy, witaminy, kwas hialuronowy, mikroelementy), które nawilżają, odmładzają oraz poprawiają stan i strukturę twarzy. Iniekcja stymuluje procesy regeneracyjne skóry i produkcję elastyny i kolagenu.

Terapię powinno się przeprowadzać co 4-6 tygodni. Rekomendowana seria to 3-4 zabiegi. Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej to:

 • ciąża i okres laktacji,
 • opryszczka,
 • nadwrażliwość na składniki preparatu,
 • stany zapalne,
 • nowotwory.

6. Wampirzy lifting

Wampirzy lifting to zabieg odmładzający skierowany do osób preferujących naturalne metody regeneracji. Terapia polega na pobraniu krwi pacjenta, a następnie jej odwirowaniu w celu uzyskania osocza zawierającego płytki krwi. W ten sposób powstały preparat wstrzykuje się w wybrane miejsca na twarzy po to, by przyspieszyć produkcję kolagenu, wypełnić zmarszczki, uelastycznić skórę oraz wyraźnie ją nawilżyć.

Proces regeneracyjny naskórka rozpoczyna się po upływie 2 dni. Na efekty zabiegu należy jednak poczekać około 2 tygodni.

Wampirzy lifting to terapia bezpieczna, zalecana osobom mającym skłonność do alergii. Istnieją jednak określone sytuacje, które wykluczają z poddania się kuracji. Są to:

 • ciąża i laktacja,
 • opryszczka,
 • nadwrażliwość na składniki preparatu,
 • nowotwory.

7. Endermolift

Endermolift to nieinwazyjny i naturalny lifting, ujędrnienie i odmłodzenie skóry. Zabieg redukuje oznaki starzenia, zmarszczki, pomaga utrzymać zdrowy wygląd i stan cery, a także stymuluje procesy regeneracyjne oraz produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, dzięki czemu skóra staje się sprężysta, nawilżona i wypełniona.

Endermolift to całkowicie bezpieczny mechaniczny masaż, który modeluje kształt twarzy oraz likwiduje widoczne niedoskonałości. Przeciwwskazania do terapii to:

 • opryszczka,
 • nowotwory,
 • stany zapalne i infekcje skóry,
 • operacje plastyczne przeprowadzane w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

8. Facemodeling

Dla osób, które preferują naturalne terapie odnowy skóry rekomendujemy innowacyjną formę masażu mięśni i powięzi twarzy nazywaną Facemodelling. Terapia manualna odmładzania twarzy poprawia napięcie, elastyczność, regeneruje, odżywia oraz redukuje zmarszczki. Regularne poddawanie się zabiegowi wyraźnie odmładza i liftinguje. Masaż trwa od 60 do 90 minut. Przeciwwskazania do facemodelingu to:

 • ciąża,
 • stany zapalne,
 • choroby dermatologiczne,
 • nowotwory.

9. Radiofrekwencję mikroigłową RF VIRTUE

Termolifting mikroigłowy to jedna z najskuteczniejszych technologii bezoperacyjnego liftingu twarzy. Zabieg odmładza, ujędrnia i zagęszcza skórę. Redukuje również blizny i zmarszczki.

Ta terapia uznawana jest za terapię naturalną, bo działa poprzez stymulowanie naturalnych procesów regeneracji skóry i odbudowy kolagenu. Aplikator mikroigłowy stymuluje skórę poprzez mikronakłucia, a energia termiczna deponowana jest w głąb skóry właściwej, dzięki czemu działa bardzo skutecznie na przebudowę i produkcję kolagenu.

Bezpośrednio po terapii skóra staje się napięta, Po kilku tygodniach następuje stymulacja nowych włókien kolagenowych, ich skracanie i zagęszczanie, dzięki czemu zostaje podniesiony owal twarzy.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej to:

 • ciąża i laktacja,
 • nowotwory,
 • aktywny trądzik,
 • problemy z krzepliwością krwi,
 • rozrusznik serca.

Pierwsze efekty terapii widoczne są po jednej sesji. Satysfakcjonujących rezultatów można oczekiwać po 3-4 zabiegach wykonanych w miesięcznych odstępach. 

10.  Niezwykle skuteczną i bardzo wszechstronną metodą odmładzania skóry i terapii anti-age jest laseroterapia, w szczególności laserem Fotona. Jest to bardzo nowoczesna platforma laserowa, która łączy działanie dwóch laserów Er:Yag, który działa powierzchownie na skórze, oraz Nd: Yag , który działa głęboko, również termicznie. Dzieki temu możemy stymulować i odmładzać skórę zarówno płycej, jak i poprzez termolifting.

Laser Fotona daje możliwości łączenia poszczególnych terapii w trakcie jednego zabiegu, co przekłada się na ogromną skuteczność zabiegów odmładzających.

Prawdziwym Eliksirem Młodości jest zabieg Fotona 4D , czyli cztery zabiegi odmładzające w jednym.

4.9/5 - (9 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi