EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Jak pokolenie 20 latków dba o urodę?

Masz pytanie?

Zabiegi 20 latków
Spis treści

Jak warto dbać o urodę w wieku 20+ lat?

Dużo się ostatnio mówi o pokoleniu Z, jak bardzo różni się chociażby od Millenialsów, jeśli chodzi o cele i priorytety w życiu, zwyczaje zakupowe czy styl pracy. A czy dbają i jak dbają o siebie i urodę młodzi 20 letni?

Proces starzenia się u 20/25 latków jest jeszcze w fazie początkowej, ale…..
Już po 20/25 roku życia następuje spadek produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do powolnej utraty elastyczności przez skórę. Spadek nawilżenia prowadzi do wysuszenia skóry i pojawiają się pierwsze zmarszczki
Nie widać jeszcze tych zachodzących zmian w skórze, skóra jest jędrna, napięta, więc teoretycznie nie ma powodu do zmartwień.

To co wyróżnia 20 -25 latków, to świadomość na temat profilaktyki i konieczności dbania o siebie. Pod tym względem zachowania tego pokolenia są inne, bardziej dojrzałe i świadome niż poprzednich generacji.
20-25 latkowie są świadomi, chcą dbać o siebie świadomie, widzą potrzebę profilaktyki.
Jedyne błędy jakie popełniają, to podejmowanie decyzji w oparciu o wiedzę i porady z Tik Toka czy instagrama, co prowadzi często do błędów pielęgnacyjnych.

Z czym borykają się 20 latki?

TRĄDZIK HORMONALNY – Z problemem trądziku borykają się często od wieku nastoletniego. Często jest to problem zaniedbany chociażby nieodpowiednią pielęgnacją i stosowaniem zbyt agresywnych kosmetyków na delikatną skórę trądzikową.

BLIZNY POTRĄDZIKOWE – Zmiany skórne po niewłaściwie leczonym trądziku to poważny problem estetyczny. Do naszej kliniki medycyny estetycznej zgłaszają się Pacjenci dwudziestokilkuletni, którzy chcą wreszcie ten problem usunąć, skutecznie pozbyć się oszpecających blizn, wygładzić skórę.

WCZESNE OZNAKI STARZENIA OKOLICY OKA – Już u 27+ latków można dostrzec wczesne oznaki starzenia w okolicy oczu w postaci przesuszonej skóry, pierwszych zmarszczek. Wpływ na to ma nie zawsze regularny styl życia, dieta, jak również spędzanie zbyt dużo czasu przed smartfonem.

ZMARSZCZKI MIMICZNE – lwia zmarszczka, kurze łapki – zmarszczki mimiczne nie zależą od wieku. Mogą pojawić się u naprawdę młodych, dwudziestokilkuletnich osób. To rezultat silnej pracy mięśni, które można jedynie rozluźnić i zrelaksować toksyną botulinową.

Zabiegi 20 latkow 1

Rada kosmetologa w klinice Absolu – kosmetolog Katarzyna radzi

Jako ekspert pielęgnacji i zabiegów regeneracyjnych i zabiegów hi-tech z zastosowaniem energii uważam, że dwadzieścia kilka lat to dobry wiek, żeby rozpocząć świadomą profilaktykę opóźniającą procesy starzenia na wczesnym etapie, dostosowując ją do potrzeb młodej skóry. To bardzo dobry start na przyszłość, aby zachować skórę w doskonałej kondycji po 30 i 40 roku życia, oczywiście stosując zabiegi dostosowane do potrzeb skóry dwudziestokilkuletniej.
Polecane przeze mnie zabiegi dla dwudziestokilkulatków:

HYDRAFACIAL – czyli medyczne oczyszczanie. W sposób delikatny, ale niezwykle skuteczny oczyszczamy, usuwamy martwe komórki naskórka i zalegające w ujściach porów sebum. To zabieg, który natychmiast poprawia kondycję skóry, zastosowanie składników aktywnych dodatkowo ją nawilża, regeneruje.
PEELINGI CHEMICZNE – doskonałe w pielęgnacji skóry z tendencją do trądziku, czy przy przebarwieniach. Działają delikatnie, wzmacniają skórę, oczyszczają, wygładzają zmiany po trądziku, czy powiększone pory
RESURFACING LASEROWY – doskonały dla młodej skóry, kiedy trzeba zmnieszyć pory, ograniczyć wydzielanie sebum. Resurfacing laserowy doskonale sprawdza się przy tych problemach młodej skóry. Ponadto jest to doskonały zabieg na blizny zanikowe, na przykład po trądziku.

Jestem przeciwniczką nadmiernego przestymulowania młodej skóry zabiegami dedykowanymi dla bardziej zaawansowanych problemów dlatego rekomenduję, aby młode osoby nie szukały porad w mediach społecznościowych tylko umówiły się na konsultację i stworzenie profesjonalnego planu zabiegowego przez kosmetologa, który dobrze dobierze terapie dla skóry młodej.

Zabiegi i świadoma profilaktyka to nie wszystko. Niezwykle ważnym elementem dobrego wyglądu skóry na lata jest świadoma i prawidłowo dobrana pielęgnacja domowa.

Zabiegi 20 latkow 3

Jak należy pielęgnować skórę po 20stym roku życia na co dzień?

Dla 20-25 latków świadoma pielęgnacja to tak naprawdę trzy elementy – oczyszczanie, nawilżanie i antyoksydacja oraz fotoprotekcja, czyli ochrona przed słońcem.
OCZYSZCZANIE – codzienne oczyszczanie skóry odpowiednią delikatną emulsją to must have skóry młodej, która ma często tendencje do nadmiernego wydzielania sebum i zapychania porów. Substancje myjące powinny być lekkie, delikatne , z prawidłowym PH i nawilżające. Najlepiej z apteki
NAWILŻANIE – czyli codzienna porcja nawilżenia dla skóry w formie lekkiego dobrze wchłanianego kremu
ANTYOKSYDACJA – czyli ograniczanie szkodliwego działania wolnych rodników, doskonale sprawdza się np. serum z witaminą C, które można nakładać na noc jako element codziennej pielęgnacji
I obowiązkowa FOTOPROTEKCJA UV – czyli stosowanie filtrów przeciwsłonecznych na co dzień, bo promieniowanie UV jest czynnikiem nr 1, który przyspiesza procesy starzenia się skóry.

Zabiegi dla 20latków – podsumowanie

Skóra dwudziestokilkulatków, pomimo tego, że jest jędrna i młoda również wymaga uwagi.
Przede wszystkim warto dbać o jej zdrowie i dobrą kondycję, również stosując odpowiednie zabiegi medycyny estetycznej.
Odpowiednie i dostosowane do młodej skóry działania profilaktyczne opóźniające procesy starzenia zaprocentują za 10 , czy 20 lat!

 

5/5 - (1 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi

HIT MIESIĄCA!

Program zabiegów Płaski Brzuch

3 najbardziej nowoczesne technologie modelowania ciała

PROMOCJA! DO -60% TANIEJ