EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Endermologia czy drenaż limfatyczny – który zabieg wybrać?

Masz pytanie?

endermologia zabieg lpg
Spis treści

Co wybrać – endermologia czy drenaż limfatyczny?

Modelowanie ciała z zastosowaniem profesjonalnych zabiegów to bardzo skuteczny sposób, aby osiągnąć poprawę sylwetki i zlikwidować mankamenty, których w sobie nie akceptujemy. Jedne z najbardziej popularnych i skutecznych zabiegów na ciało, to endermologia oraz drenaż limfatyczny. Wybór między endermologią a drenażem limfatycznym może być trudny, oba zabiegi mają swoje unikalne właściwości i korzyści, które warto uwzględnić przed podjęciem decyzji.

Jakie są różnice między endermologią a drenażem limfatycznym?

Endermologia, znana także jako głęboki masaż podciśnieniem, jest uważana za najbardziej wszechstronną metodę modelowania ciała. Polega na głębokim mechanicznym masażu tkanki łącznej wykorzystując specjalną głowicę, która wykonuje masaż podciśnieniowy na skórze. Ten efektowny zabieg pobudza limfę, poprawia krążenie krwi, silnie ujędrnia skórę, likwiduje cellulit i modeluje ciało. Endermologia ma również działanie terapeutyczne i może być stosowana w leczeniu różnych schorzeń, jak obrzęki limfatyczne. Ta metoda jest nieinwazyjna i bezpieczna, co czyni ją popularną opcją wśród osób, które chcą poprawić wygląd swojego ciała.
Z drugiej strony, drenaż limfatyczny to sekwencyjny masaż uciskowy. Pacjent kładzie się w specjalnym skafandrze, który w trakcie zabiegu napełnia się powietrzem. Skafander wywiera stopniowe ciśnienie na różne części ciała, co pomaga pobudzić krążenie limfatyczne. Drenaż limfatyczny zwykle skupia się na redukcji zastoju wody w organizmie, co prowadzi do uczucia lekkich nóg i zmniejszenia obrzęków. Ten zabieg jest szczególnie skuteczny dla osób mających problemy z retencją płynów, takich jak kobiety w ciąży, osoby z niewydolnością limfatyczną czy skłonnością do obrzęków. Drenaż limfatyczny działa relaksująco i może być stosowany jako metoda oczyszczania organizmu.

Mimo pewnych podobieństw, różnice między endermologią a drenażem limfatycznym są bardzo duże:

Po pierwsze zastosowana technologia – zabieg endermologii wykonywany jest na obszarze zabiegowym specjalną opatentowaną głowicą wyposażoną w rolkę i klapkę, ma sensor identyfikacji skóry.
Drenaż limfatyczny Lymphastim to wielokomorowe urządzenie do masażu uciskowego, z niezależną regulacją ciśnienia w każdej komorze i elektronicznym systemem kontroli w każdej komorze.

Po drugie sposób wykonania zabiegu – endermologię wykonuje się na wybrane obszary ciała. W standardowym zabiegu są to cztery obszary, np. uda , pośladki, brzuch. Do zabiegu pacjent zakłada specjalny strój, endermowear, a następnie kosmetolog czy fizjoterapeuta wykonuje głęboki i intensywny masaż specjalną głowicą.
Drenaż limfatyczny to zabieg bezdotykowy, na dolne partie ciała . Może być bardziej komfortowy dla osób, które nie czują się komfortowo podczas masażu przez zabiegowca. W przypadku drenażu limfatycznego masaż wykonany jest aparatem Lymphastim na zasadzie sekwencyjnego masażu uciskowego komorami powietrza, które się napełniają. Masaż przywraca prawidłowe działanie układu limfatycznego i żylnego.
Po trzecie skuteczność i efekty zabiegowe.
Endermologia ma przede wszystkim działanie :

  • ujędrniające skórę i poprawę elastyczności skóry
  • redukujące cellulit
  • wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej
  • pobudza metabolizm komórkowy
  • drenaż, poprawę krążenia, odżywienie komórek

Drenaż limfatyczny przywraca równowagę wodno-elektrolitową w przestrzeniach międzykomórkowych. Ma zastosowanie zarówno estetyczne, jak i medyczne. Ma potwierdzoną badaniami skuteczność w przypadku dolegliwości:

  • Zespół ciężkich nóg
  • Zatrzymywanie wody
  • Detoksykacja
  • Profilaktyka żylaków
  • Cellulit

Endermologia vs drenaż limfatyczny – który zabieg wybrać?

Ostateczny wybór między endermologią a drenażem limfatycznym zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Który działa bardziej skutecznie? Jeśli głównym celem jest redukcja cellulitu i ujędrnienie skóry, endermologia może być najlepszą opcją. Jeśli natomiast zmagasz się z obrzękami, zespołem ciężkich nóg, retencją wody lub problemami z krążeniem limfatycznym, drenaż limfatyczny może przynieść większą ulgę. Drenaż limfatyczny jest niezastąpiony po długim locie samolotem, albo w przypadku pracy siedzącej, czy stojącej, kiedy nogi robią się ciężkie i puchną. Warto również skonsultować się z profesjonalistą, takim jak fizjoterapeuta lub kosmetolog, przed podjęciem ostatecznej decyzji. Oni będą w stanie ocenić Twoje indywidualne potrzeby i zalecić odpowiednią metodę lub połączenie obu zabiegów, które przyniesie najlepsze rezultaty.

Podsumowanie

Podsumowując, zarówno endermologia, jak i drenaż limfatyczny są skutecznymi metodami modelowania ciała i poprawy kondycji skóry. Wybór jednej z tych opcji zależy od Twoich priorytetów i problemów, z którymi się borykasz. Niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz, warto udać się do profesjonalisty, który pomoże Ci osiągnąć pożądane rezultaty.

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA