Umów wizytę Booksy

Emsculpt ‒ co to jest, na czym polega?

Spis treści

Nieinwazyjna, bezbolesna terapia, dzięki której pozbędziemy się zbędnej tkanki tłuszczowej, a jednocześnie wyrzeźbimy mięśnie i zwiększymy jędrność skóry? Odpowiedzią jest Emsculpt.

Jak wyglądają zabiegi z wykorzystaniem Emsculpt i jakie efekty przynoszą? Kiedy w szczególności są zalecane? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Emsculpt ‒ co to?

Emsculpt to innowacyjne urządzenie, które jednocześnie rzeźbi mięśnie i redukuje tkankę tłuszczową. Jest to jedyna na rynku maszyna, w przypadku której zastosowano opatentowaną technologię HIFEM, czyli zaawansowaną technologię elektromagnetyczną o wysokiej częstotliwości.

HIFEM, poprzez zastosowaną w urządzeniu energię, stymuluje mięśnie do pracy, wywołuje ponad 20 000 niezwykle intensywnych skurczów mięśni. Tak intensywne skurcze sprawiają, że tkanka mięśniowa przebudowuje swoją strukturę oraz wytwarza nowe włókna mięśniowe. Mięśnie stają się większe, napięte i bardziej widoczne, ilość tkanki tłuszczowej natomiast maleje.

Emsculpt ‒ na czym polega zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez kosmetologa. W pierwszej kolejności przeprowadzana jest konsultacja, podczas której specjalista omawia szczegóły terapii, ustala częstotliwość i liczbę zabiegów oraz weryfikuje, czy nie istnieją przeciwwskazania do wykonania terapii.

Podczas zabiegu właściwego do danej partii ciała przykładane są dwie płaskie głowice, które transmitują energię pobudzającą pracę mięśni. Obszar zabiegowy stanowić mogą:

 • brzuch
 • pośladki
 • uda przód/tył
 • ramiona biceps/ triceps
 • łydki

Mięśnie pracują w trzech trybach supramaksymalnych skurczy. Parametry dobierane są indywidualnie. Terapia jest nieinwazyjna, bezbolesna, trwa około 30 minut.

Emsculpt ‒ wskazania i przeciwwskazania

Wskazania do zabiegu to przede wszystkim potrzeba redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wyrzeźbienia, wzmocnienia mięśni. Zabieg będzie też dobrą opcją dla osób zmagających się z takimi niedoskonałościami, jak:

 • wiotki, nieumięśniony brzuch
 • płaskie, opadające pośladki
 • nieregularna powierzchnia skóry
 • konieczność przygotowania mięśni do treningów.

Emsculpt ‒ efekty

Seria zabiegów ‒ najczęściej optymalnym rozwiązaniem jest przeprowadzanie 4 zabiegów, daje widoczne efekty, których nie jesteśmy w stanie osiągnąć podczas standardowych treningów. Rezultaty terapii to przede wszystkim:

 • redukcja tkanki tłuszczowej o 19%
 • wzrost masy mięśniowej o 16%
 • wyrzeźbione, widoczne mięśnie
 • ujędrnione, uniesione pośladki
 • ujędrniona, napięta skóra
 • wzmocnione mięśnie brzucha, talii, ramion
 • w przypadku osób regularnie uprawiających sport, wzrost efektywności podczas treningów

W celu uzyskania jeszcze lepszych efektów, ów zabieg warto połączyć z terapią z wykorzystaniem urządzenia Emtone oraz z Endermologią LPG.

Emsculpt ‒ dlaczego jeszcze warto zdecydować się na taki zabieg?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że samo odchudzanie to dopiero połowa sukcesu. Mimo pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej, nadal zmagać się będziemy z różnymi niedoskonałościami, na przykład z płaskimi pośladkami. Emsculpt sprawi, że pośladki staną się jędrne i lekko uniesione, a na brzuchu pojawi się na imponujący sześciopak.

Podsumowanie

Emsculpt to innowacyjne urządzenie, dzięki któremu możemy jednocześnie zadbać o redukcję tkanki tłuszczowej, wyrzeźbienie mięśni i zwiększenie jędrności skóry. Terapia jest nieinwazyjna i bezbolesna, zazwyczaj przeprowadza się serię 4 zabiegów. W zależności od potrzeb obszar zabiegowy stanowić mogą: brzuch, pośladki, ramiona, uda.

5/5 - (5 głosów)
Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
Od ponad 25 lat pracuję z kobietami i dla kobiet w branży Beauty, i wiem, że każda kobieta jest piękna, ale czasem trzeba kobietom pomóc to piękno wydobyć i pomóc w nie uwierzyć. Kobieta, która czuje się piękna w swojej skórze i akceptuje siebie i swoje ciało jest pewna siebie i szczęśliwa. Sama szukałam jednego miejsca, gdzie będę mogła zadbać o twarz i ciało w bardzo skuteczny, ale mało inwazyjny sposób, opóźnić procesy starzenia, wykorzystując najnowocześniejsze możliwości technologii urządzeń Hi-tech i medycyny estetycznej, ale bez bólu i męczącej rekonwalescencji. I stworzyłam takie miejsce. To jest realizacja moich marzeń i pasji. Zapraszam do świata kliniki Absolu. Co jest dla mnie najważniejsze w klinice Absolu? Przede wszystkim zrozumienie potrzeb naszych Pacjentów, bo każdy z nas jest inny i do każdego należy podejść indywidualnie dostosowując terapię do oczekiwań. Po drugie – najwyższa jakość i standardy zabiegowe, tak aby Pacjenci cieszyli się efektami zabiegów, ale jednocześnie czuli troskę i komfort. Największą radość i satysfakcję daje mi zadowolenie naszych pacjentów z efektów zabiegów i opieki w Absolu. Jestem wielką fanką profilaktyki - sama korzystam z nowoczesnych zabiegów na twarz i ciało, aby opóźnić procesy starzenia się, bo łatwiej zapobiegać, niż cofnąć pewnie zmiany. Wszystkie zabiegi testuję na sobie, żeby mieć pewność, że są skuteczne, bezpieczne i mogę je polecać Pacjentom. To co robię, jest moją pasją. Wciąż uczę się i rozwijam na kongresach międzynarodowych AMWC i na szkoleniach wraz z zespołem Absolu, tak aby oferować naszym Pacjentom to co najlepsze , służyć im wiedzą dotyczącą holistycznego dbania o siebie, bo piękno to wypadkowa zdrowia, dobrego samopoczucia i pięknego, naturalnego, młodego wyglądu!