EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Depilacja laserowa ‒ na czym polega, jakie ma zalety?

Masz pytanie?

depilacja laserowa
Spis treści

Redukcja niechcianego owłosienia, miękka w dotyku skóra, brak kłujących, nieestetycznych włosków ‒ wszystko to możliwe jest dzięki depilacji laserowej.
Co warto wiedzieć na ten temat? Na czym polega wspomniany zabieg? Jakie ma zalety? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Depilacja z użyciem lasera diodowego PRIMELASE Excellence

Jedną z najnowocześniejszych, najbardziej skutecznych metod umożliwiających trwałe usunięcie owłosienia jest zabieg z wykorzystaniem platformy lasera diodowego PRIMELASE Excellence hiszpańskiej marki Cocoon Medical. Urządzenie zyskało miano debiutu roku 2020 wśród laserów medycznych.

Platforma PRIMELASE Excellence emituje aż 4 rodzaje fal: diodową, aleksandrytową, blend oraz ND: YAG. Laser wyróżnia się największą wśród dostępnych na rynku laserów diodowych mocą szczytową, co oczywiście wpływa na doskonałą skuteczność zabiegu.

Laser generuje 3 impulsy światła na sekundę, dzięki temu czas trwania zabiegu jest zredukowany do minimum.
Koniecznie należy tutaj wspomnieć o funkcji chłodzenia Crystal Freeze, dzięki której dolegliwości bólowe znikają, a zabieg przebiega w komfortowych warunkach. System chłodzenia głowicy pozwala na zachowanie temperatury w wysokości 5 stopni Celsjusza podczas całego zabiegu.

Za pomocą urządzenia usuwane jest owłosienie nóg, okolic bikini, pach, pleców czy klatki piersiowej. Zabieg daje doskonałe rezultaty zarówno w przypadku włosów jasnych, jak i ciemnych.

Depilacja laserowa ‒ na czym polega zabieg?

Na czym dokładnie polega depilacja laserowa z wykorzystaniem platformy PRIMELASE Excellence? Tak samo, jak przy większości zabiegów, w pierwszej kolejności odbywa się konsultacja. Podczas konsultacji kosmetolog weryfikuje czy nie istnieją przeciwwskazania do wykonania depilacji, odpowiada na pytania, wyjaśnia całą procedurę. Wśród czynników uniemożliwiających przeprowadzenie depilacji znajdują się:

  • choroby nowotworowe
  • ciąża
  • karmienie piersią
  • terapia retinoidami
  • rozrusznik serca
  • choroby skóry, między innymi łuszczyca
  • opalenizna
  • bielactwo
  • aktywne infekcje skóry

Po wykluczeniu przeciwwskazań odbywa się zabieg właściwy. Do obszaru zabiegowego przykładana jest głowica urządzenia. Ciepło lasera skutecznie niszczy cebulki włosowe, a co za tym idzie, wpływa na redukcję i obumieranie włosów.

Depilacja laserowa ‒ efekty

Pierwsze rezultaty widoczne są już po jednym zabiegu, pełne po około 4-8 sesjach. Efekty depilacji utrzymują się przez kilka lat.

O jakich efektach mowa? Przede wszystkim jest to trwałe usunięcie owłosienia z różnych partii ciała. Skóra jest gładka i aksamitna w dotyku. Wszystko to sprawia, że nie musimy gospodarować czasu na codzienną depilację. Znikają także problemy z podrażnioną przez golenie skórą, wysypką lub wrastającymi włoskami. Zyskujemy komfort i pewność, że nasze nogi bądź inne partie ciała doskonale się prezentują.

depilacja laserowa

Kiedy wykonać depilację laserową?

Depilacja laserowa to cykl kilku zabiegów. Częstotliwość i liczba sesji dobierane są indywidualnie. Przy planowaniu serii depilacji pod uwagę brane są rodzaj owłosienia, obszar bądź obszary zabiegowe. Najczęściej jest to od 4 do 8 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Jeśli więc chcemy letnią porą cieszyć się gładką skórą, zabiegi dobrze rozpocząć w miesiącach jesienno-zimowych.

Depilacja laserowa ‒ dla kogo?

Kiedy w szczególności warto zdecydować się na depilację laserową? Takie rozwiązanie będzie idealne dla osób, które chcą cieszyć się gładką skórą i zapomnieć o nieestetycznych, kłujących włoskach. To także dobra opcja dla pań i panów mających dość usuwania owłosienia tradycyjnymi metodami, w szczególności dla osób, które po takiej depilacji zmagają się z podrażnieniem skóry oraz krostkami.

Podsumowanie

Depilacja laserowa to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą trwale pozbyć się owłosienia ‒ zarówno dla pań, jak i dla panów. Zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem nowoczesnej platformy PRIMELASE Excellence. Terapia nie wywołuje dolegliwości bólowych, a daje doskonałe efekty, które utrzymują się przez lata. Jeśli więc chcesz zapomnieć o uciążliwej depilacji i cieszyć się gładką skórą, bez nieestetycznych włosków, depilacja laserowa będzie strzałem w dziesiątkę.

4.8/5 - (10 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA