EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Depilacja laserem czy woskiem – zalety i różnice

Masz pytanie?

depilacja laserowa
Spis treści

Gładkie ciało bez zbędnego owłosienia to marzenie wielu osób. Nic więc dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet i mężczyzn cieszy się usuwanie włosków z wybranych partii ciała, za pomocą różnych metod, takich jak depilator, jednorazowa maszynka do golenia itd. Jeszcze do niedawna jednym z najpopularniejszych sposobów depilacji niechcianego owłosienia był wosk. Obecnie coraz większe grono pacjentów decyduje się na zabieg laserowy. Jakie są zalety obydwu metod depilacji owłosienia? Co różni depilację laserem od depilacji woskiem? Jakie są przeciwwskazania do wykonania poszczególnych zabiegów? Zapraszamy do lektury!

Depilacja laserem – zalety

Depilacja laserowa to jedna z najszybszych i najbardziej efektywnych metod usuwania zbędnego owłosienia z dowolnej części ciała. W przypadku kobiet popularnym zabiegiem jest depilacja okolic intymnych, depilacja pach i depilacja nóg. Mężczyźni bardzo często decydują się na depilację klatki piersiowej lub pleców.

W Absolu Clinic wykonuje się zabieg depilacji laserem diodowym Primelase Excellence, hiszpańskiej marki Cocoon Medical. Urządzenie generuje trzy długości fal – 810, 940 i 1060 nm, dzięki czemu w skuteczny, a jednocześnie całkowicie bezpieczny sposób można zlikwidować owłosienie.

Na czym polega depilacja laserowa? W trakcie zabiegu do wybranych miejsc na ciele przykłada się specjalną głowicę emitującą wiązkę światła. Energia przenika do cebulki włosa, prowadząc do obumierania włosów, a w konsekwencji do ich redukcji. W związku z tym, że podczas epilacji laserowej w trakcie zaledwie jednej sekundy generowane są aż trzy impulsy światła, zabieg trwa krótko.

Nowoczesny laser diodowy Primelase od światowego lidera sprzętów medycznych nie tylko efektywnie usuwa owłosienie z nóg, rąk, okolic intymnych czy pleców, niezależnie od rodzaju włosa (blond, ciemne), lecz także dzięki funkcji chłodzenia Crystal Freeze zapewnia ochronę skórze oraz sprawia, że zabieg jest komfortowy i mniej bolesny.

Aby cieszyć się długotrwałym efektem gładkiego ciała, należy przeprowadzić serię 4-8 zabiegów epilacji w ustalonych przez kosmetologa odstępach czasowych. Dokładna liczba zabiegów depilacji laserowej jest zależna od fazy wzrostu włosa, rodzaju owłosienia, wybranej partii ciała oraz czynników wewnętrznych (hormony).

Depilacja laserem – przeciwwskazania

Główne przeciwwskazania do depilacji laserem to:

 • ciąża,
 • okres laktacji,
 • nowotwory,
 • świeża opalenizna,
 • aktywne infekcje skórne,
 • bielactwo,
 • niektóre choroby skóry,
 • rozrusznik serca.

Depilacja woskiem – zalety

Depilacja za pomocą wosku to tradycyjny sposób usuwania owłosienia. W trakcie zabiegu, na wybrane miejsca na ciele nakłada się płynny wosk. Następnie po zastygnięciu wosku, kosmetolog odrywa go zdecydowanym ruchem wraz z włoskami i cebulkami włosów.

Po zabiegu depilacji woskiem skóra jest gładka przez kilka tygodni (około 2-4). Mimo uzyskania satysfakcjonującego efektu, nie jest on zbyt trwały. Do tego mechaniczna metoda depilacji owłosienia może prowadzić do podrażnień skóry bądź pojawiania się wrastających włosków.

Depilacja woskiem – przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do depilacji woskiem? To przede wszystkim:

 • podrażnienia skóry,
 • stany zapalne,
 • stany ropne skóry,
 • żylaki,
 • zbyt krótkie włosy,
 • zapalenie mieszków włosowych,
 • rozszerzone naczynia włosowate,
 • uczulenie na wosk,
 • świeża opalenizna.

Depilacja laserem a depilacja woskiem – jakie są różnice?

Co różni depilację laserem od depilacji woskiem? Główną różnicą jest trwałość. Woskowanie nie jest tak skuteczne jak laserowe usuwanie owłosienia. Depilacja woskiem pozwala uzyskać krótkotrwały efekt gładkiej skóry (2-4 tygodnie), podczas gdy już po zaledwie jednym zabiegu laserem, skóra jest gładka przez okres 4-6 tygodni. Po wykonaniu zalecanej serii zabiegów epilacji, włoski przestają odrastać całkowicie lub odrastają cienkie i słabe. Depilacja laserowa jest jedyną trwałą metodą depilacji, która pozwala pozbyć się całkowicie owłosienia.

Kolejną znaczącą różnicą są skutki uboczne. Po depilacji woskiem w miejscu zabiegowym może pojawić się podrażnienie, zasinienie, oparzenia, wrastające włoski. Ponadto wyrywaniu owłosienia może towarzyszyć ból i uczucie pieczenia. W przypadku depilacji laserowej ryzyko wystąpienia podrażnień jest zdecydowanie mniejsze. Niekiedy po zabiegu pacjent może odczuwać krótkotrwałe pieczenie. Depilacja laserowa jest zatem zdecydowanie bardziej komfortowa w stosunku do depilacji woskiem, która jest bardziej bolesna.

Bezpieczeństwo epilacji i brak skutków ubocznych mogących pojawić się po mechanicznym usuwaniu włosów sprawia, że zabieg jest polecany przede wszystkim osobom borykającym się z problemem wrastających włosków lub podrażnieniem. Depilacja laserowa jest jedyną formą depilacji, która rozwiązuje problem wrastających włosków oraz zapalenia mieszków włosowych, które pojawia się często po goleniu.
Warto dodać, że niezależnie od depilowanego obszaru (pachy, strefa bikini itd.), depilacja laserowa przebiega niemal bezboleśnie. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać jedynie lekki dyskomfort.

Mimo że depilacja woskiem jest tańsza od laserowej depilacji, trzeba wykonywać ją systematycznie (raz w miesiącu). W związku z tym, w dłuższej perspektywie to epilacja jest zdecydowanie bardziej opłacalną metodą usuwania włosków. W Absolu Clinic cena depilacji laserem jest niezwykle atrakcyjna.

Podsumowując, choć depilacja woskiem i laserem to skuteczne metody pozbycia się zbędnego owłosienia, bardzo się różnią. Mechaniczne usuwanie włosków trwa dłużej, jest bolesne, może wywoływać podrażnienia i przyczyniać się do powstania wrastających włosków, a uzyskane efekty nie są trwałe. Zabieg epilacji jest natomiast bezpieczny, komfortowy, niemal bezbolesny, przebiega szybko oraz można go wykonać niezależnie od rodzaju włosa. Do tego efekt gładkiego ciała po depilacji laserowej jest trwały. Skóra jest gładka, miękka, przyjemna w dotyku.

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!