EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Czy laser usuwa włosy na stałe?

Masz pytanie?

depilacja laserowa nóg
Spis treści

Jedwabiście gładka skóra bez podrażnień, pozbawiona niechcianych włosków to marzenie kobiet, ale coraz częściej również i mężczyzn. Nic dziwnego, gdyż gładkie ciało poprawia komfort życia, higienę i samopoczucie. Na rynku dostępnych jest wiele metod usuwania nadmiernego owłosienia, jedną z popularniejszych jest obecnie depilacja (epilacja) laserowa. Czy laser usuwa włosy na stałe? Na czym polega ten zabieg? Zachęcamy do lektury.

Czym jest depilacja laserowa?

Epilacja laserowa, nazywana powszechnie depilacją laserową, to zaawansowana metoda usuwania niechcianych włosów. Spopularyzowała się ona w ostatnich latach, dzięki swojej skuteczności i trwałości efektów. Polega na wykorzystaniu wiązki światła laserowego, która przenika przez skórę i dociera do mieszka włosowego, niszcząc go.

Depilacja laserowa różni się od innych metod usuwania włosów, takich jak, golenie czy depilacja woskiem, ponieważ działa bezpośrednio na źródło wzrostu włosa. Zabieg jest powszechnie stosowany na różnych częściach ciała, w tym na twarzy, nogach czy okolicach bikini.
Depilacja laserowa przy użyciu lasera Primelase Excellence
Laser Primelase Excellence hiszpańskiej marki Cocoon Medical to urządzenie, które emituje aż 4 rodzaje fal. Wśród nich można wyróżnić diodową, blend, aleksandrytową oraz ND:YAG.

Zabieg epilacji laserem diodowym Primelase jest najskuteczniejszą metodą, dzięki której można pozbyć się zbędnego owłosienia z różnych partii ciała. Podczas zabiegu urządzenie emituje ultrakrótki impuls, dlatego depilacja jest bezpieczna, szybka i komfortowa. Laser jest wyposażony również w system chłodzący Crystal Freeze, co sprawia, że usuwanie włosków przy jego wykorzystaniu jest praktycznie bezbolesne.

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Podczas konsultacji kosmetolog wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Następnie, przykłada głowicę lasera Primelase Excellence na obszar zabiegowy. Urządzenie działa na melatoninę, która absorbuje ciepło, w efekcie dochodzi do niszczenia się cebulek włosowych. Sprzęt może pracować w bardzo szybkim tempie i generować aż trzy impulsy światła w trakcie jednej sekundy.

Czy laser trwale usuwa włosy?

Depilacja laserowa jest metodą, która pozwala na znaczące i długotrwałe zmniejszenie liczby włosów na ciele. Aby jednak pozbyć się jak największej ilości niechcianego owłosienia, należy wykonać serię depilacji laserowej Primelase w ustalonych odstępach czasowych. Dokładna liczba zabiegów zależy od wielu czynników. Bardzo często od rodzaju włosa, jego koloru czy też obszaru zabiegowego.

Rekomenduje się wykonanie około 4-8 zabiegów. O ostatecznej liczbie decyduje bardzo często kosmetolog. Trzeba podkreślić również, że epilację laserową Primelase należy wykonywać w trakcie wzrostu włosa, czyli w fazie anagenu. W tym czasie w mieszku włosowym znajduje się najwięcej melaniny i włos jest najmocniej połączony z macierzą.

Organizm ma zdolność do naturalnej regeneracji, dlatego z biegiem czasu, po depilacji, na ciele może pojawić się kilka pojedynczych włosków. Kosmetolodzy z Absolu Clinic zalecają zatem wykonanie raz w roku depilacji przypominającej, aby utrzymać efekt gładkiej skóry.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Zdecydowanie tak! Istnieje wiele obaw związanych z bezpieczeństwem zabiegu depilacji laserowej. Jeśli zabieg wykonany jest w klinice medycyny estetycznej, czy kosmetologii oraz wykonuje go doświadczony operator, czyli doświadczony kosmetolog, to zabieg jest całkowicie bezpieczny. Ryzyko istnieje jedynie wtedy, kiedy Pacjent nie udzieli wszystkich informacji przed wykonaniem zabiegu, na przykład o przyjmowanych lekach czy antybiotykach, jeśli zabieg zostanie wykonany nie zgodnie z zaleconymi parametrami zabiegowymi, czy sprzęt jest przestarzały, bądź niskiej jakości. Dlatego warto sprawdzić renomę miejsca, w którym decydujemy się na zabiegi depilacji laserowej.

Usuwanie włosów laserem – podsumowanie

Depilacja laserowa laserem Primelase Excellence to zaawansowana metoda usuwania niechcianych włosów, która oferuje długotrwałe rezultaty i przewagę nad innymi metodami, takimi jak golenie, depilacja mechaniczna, depilacja woskiem.
Depilacja laserowa pozostawia efekt idealnie gładkiej skóry, przy tej metodzie depilacji nie występuje problem z podrażnieniem skóry, tak jak to ma miejsce przy goleniu, nie ma również problemu z wrastającymi włoskami.
Bardzo często depilacja laserowa zalecana jest przy problemie wrastających włosków, bo jest to bolesne i może prowadzić do stanów zapalnych na skórze.

Aby mieć pewność, że włosy podczas depilacji zostaną trwale usunięte, należy przede wszystkim przeprowadzić zabieg w fazie anagenu, a także zapisać się na serię kilku zabiegów, aby efekt był jak najbardziej długotrwały. Ze względu na fakt, że organizm ma zdolność do naturalnej regeneracji, po czasie na ciele może pojawić się kilka, pojedynczych włosków. Dlatego kosmetolodzy z Absolu Clinic zalecają wykonanie przynajmniej raz w roku jednego zabiegu przypominającego, dzięki któremu będzie można utrzymać efekt gładkiej skóry.

 

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!