EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Co lepsze radiofrekwencja mikroigłowa czy dermapen?

Masz pytanie?

radiofrekwencja virtue rf
Spis treści

Radiofrekwencja mikroigłowa vs Dermapen

Jedne z najbardziej skutecznych zabiegów odmładzających, to te oparte na mikronakłuwaniu. Do kategorii zabiegów, które wykorzystują mikronakłuwanie należą zarówno radiofrekwencja mikroigłowa jak i i dermapen.
Obydwa zabiegi bazują na technologii mikronakłuwania, która jest od wielu lat stosowana w zabiegach medycyny estetycznej i kosmetologii jako bardzo skuteczna, bezpieczna i potwierdzona wieloma badaniami. Działa odmładzająco i regenerująco na skórę, a jednocześnie nie jest inwazyjna i praktycznie nie wymaga rekonwalescencji.
Obydwa zabiegi można zaliczyć do regeneracyjnych czyli naturalnych zabiegów odmładzających, które stymulują naturalne procesy naprawcze w skórze. Poprzez frakcjonowanie, czyli punktowe mikrouszkodzenia skóry uruchamiają produkcję kolagenu i elastyny, chociaż każdy w zupełnie inny sposób.
To co łączy RF mikroigłową i dermapen, to fakt, że każdy z zabiegów należy wykonać w serii 3-4 zabiegów, wykonywanych co 4 tygodnie, wtedy ich skuteczność jest naprawdę bardzo duża.
I na tym kończą się podobieństwa między radiofrekwencją mikroigłową, a dermapenem. Pomimo tego, że obydwa zabiegi wykorzystują mikronakłuwanie, to są to zupełnie inne zabiegi, mają inne działanie jak i odmienne zastosowanie terapeutyczne. Rozwiązują inne problemy skóry i dedykowane są innym potrzebom Pacjentów.

Jakie są różnice między RF mikroigłową a dermapenem?

Różnice między zabiegami są ogromne. Dotyczą zarówno sposobu mikronakłuwania i wykonania zabiegu, wykorzystania energii termicznej w zabiegu oraz łączenia preparatów aktywnych w zabiegu. Te wszystkie elementy różniące zabiegi powodują, że zabiegi charakteryzują się dużą różnicą w zastosowaniu i efektach zabiegowych. Są to definitywnie dwa bardzo różne zabiegi przeznaczone do rozwiązywania innych problemów skóry i opóźniania starzenia się. Po kolei omówimy cztery najważniejsze różnice:

Różnice w mikronakłuwaniu

Mikronakłuwanie, czyli inaczej frakcjonowanie skóry, powoduje powstanie mikrokanalików w skórze. Takie mikro uszkodzenia skóry wywołują procesy naprawcze i regeneracyjne w skórze. W przypadku zabiegu dermapen zabieg polega przede wszystkim na wywołaniu bardzo dużej liczby mikro uszkodzeń . Specjalna opatentowana głowica dermapena pozwala wykonać prawie 2000 nakłuć na sekundę! W przypadku RF mikroigłowej jednorazowo wykonuje się 36 mikro nakłuć specjalną jednorazową głowicą, w trakcie zabiegu wykonuje się trzy przejścia na trzech różnych głębokościach skóry. W zabiegu RF mikroigłowej nakłuć jest zdecydowanie mniej niż w przypadku zabiegu dermapen, co nie oznacza niższej skutezności.

Różnica w wykorzystaniu energii termicznej

Dermapen to zabieg, który wykorzystuje tylko mikronakłucia do stymulacji regeneracji skóry, natomiast radiofrekwncja mikroigłowa to zabieg oparty na energii, zaliczany do EBD ( Energy based device). Radiofrekwencja mikroigłowa to tak naprawdę połączone dwie technologie, które synergicznie działają ze zdwojoną mocą – mikronakłucia oraz energia cieplna fali radiowej. W trakcie nakłucia poprzez specjalną jednorazową głowicę zabiegową i igły do skóry i tkanek podskórnych wprowadzana jest energia termiczna fali radiowej. Daje to silny efekt obkurczenia włókien kolagenowych głęboko w tkance a nie tylko w skórze zewnętrznej, energia cieplna wywołuje też efekt syntezy kolagenu i elastyny. Dzięki zastosowaniu energii termicznej zabieg działa głęboko i wielowymiarowo, zarówno w tkankach podskórnych jak i skórze. Dzięki temu ma bardzo silne działanie liftingujące, ujędrniające, podnoszące np. owal, czy opadające policzki. Połączona energia fali radiowej z mikronakłuciem działa zdecydowanie dużo głębiej i bardziej intensywnie niż samo mikronakłuwanie w zabiegu dermapen. Dermapen działa przede wszystkim na zewnętrzne warstwy skóry.

Różnica w wykorzystaniu składników aktywnych podczas zabiegu

Zabieg dermapen często nazywany jest mezoterapią mikroigłową dlatego, że podczas zabiegu wykorzystuje się substancje aktywne, które nałożone na mikro kanaliki wywołane nakłuciem wnikają pod skórę. Zabieg dermapen pozwala na wykorzystanie bardzo różnych składników aktywnych, które dostosowuje się do potrzeb i problemów Pacjenta. Składniki aktywne w bardzo istotny sposób podnoszą skuteczność i spektrum zastosowania zabiegu dermapen. Zastosowanie preparatu z kwasem hialuronowym pozwala na intensywne nawilżenie przesuszonej skóry, a wykorzystanie peelingów chemicznych, np. BioRePeel czy PRX-T33 pozwala usunąć przebarwienia posłoneczne, wyrównuje i ujednolica koloryt skóry.

W przypadku radiofrekwncji mikroigłowej nie wprowadza się podczas zabiegu składników aktywnych, bo podstawą zabiegu jest deponowanie energii cieplnej do skóry i tkanek, a nie preparatów. Ideą zabiegu RF mikroigłowej jest przede wszystkim praca energii w skórze, która wywołuje przebudowę głębokich warstw skóry i tkanek podskórnych, dodatkowo mikro nakłucia dodatkowo stymulują skórę do regeneracji.
Różnica w zastosowaniu zabiegów

Obydwa zabiegi mają szerokie spektrum działań odmładzających, ale jednak ich zastosowanie jest inne. Dermapen jest doskonałym zabiegiem na poprawę jakości i teksturę skóry. Redukuje zmarszczki, wygładza, napina skórę i poprawia jej elastyczność. Rewelacyjnie sprawdza się w redukcji przebarwień po słonecznych, wyrównuje koloryt skóry, sprawia, że skóra staje się napięta, promienna, zdrowa. Ma zastosowanie również przy płytkich bliznach, czy nierównościach skóry. Jest to świetny zabieg prewencyjny anti-aging dla osób po 30 roku życia, bo pozwala opóźnić wczesne oznaki starzenia skóry, takie jak zmarszczki, przebarwienia, poprawia jakość, napięcie, elastyczność skóry. RF mikroigłowa działa zdecydowanie głębiej, wielowymiarowo i bardziej intensywnie niż dermapen. Dzięki synergii łączonych technologii – fali radiowej i mikronakłuwania wnika głęboko w tkanki, a nie tylko stymuluje skórę. Efekt RF mikroigłowej to lifting, podniesienie owalu, redukcja wiotkiej, wiszącej skóry, głęboka wielowymiarowa przebudowa skóry zarówno na twarzy jak i na ciele. Dzięki zastosowanej energii działanie jest głęboko ujędrniające. Sprawdza się również przy redukcji i przebudowie blizn, rozstępów.

Co lepsze – RF czy Dermapen?

Każdy z tych zabiegów jest inny i ma inne zastosowanie. Odpowiednio dobrany do potrzeb działa bardzo skutecznie, a zarazem w sposób naturalny z wykorzystaniem naturalnych mechanizmów samo naprawy skóry.
Dermapen – to przede wszystkim poprawa jakości skóry, redukcja zmarszczek, redukcja przebarwień, redukcja drobnych zmian czy płytkich blizn. Jako zabieg odmładzający doskonały dla osób po 30 roku życia, przy wczesnych oznakach starzenia się skóry.
RF mikroigłowa – to lifting , poprawa i podniesienie owalu, redukcja wiotkiej skóry, głębokie blizny, redukcja drugiego podbródka, zapobieganie opadającym policzkom.RF mikroigłowa to również sposób na wiotczejącą skórę ramion ( tzw pelikany), czy na brzuchu. Jako zabieg odmładzający doskonały dla osób po 40 roku życia, działa głęboko i intensywnie.

Radiofrekwencja mikroigłowa czy Dermapen – podsumowanie

Obydwa zabiegi, zarówno radiofrekwencja mikroigłowa jak i dermapen zaliczają się do zabiegów regeneracyjnych, które poprzez mikronakłuwanie uruchamiają procesy naprawcze i odmładzające w skórze. Radiofrekwencja mikroigłowa wykorzystuje dodatkowo energię fali radiowej, dzięki czemu działa głęboko nie tylko na skórę ale i tkanki wewnętrzne dając efekt liftingu bez skalpela i ujędrnienia.
Jeśli nie wiesz, jaki zabieg jest właściwy dla ciebie najlepiej skorzystaj z konsultacji z kosmetologiem, aby ustalić potrzeby i odpowiednio dobrać zabieg do potrzeb skóry.
W klinice medycyny estetycznej Absolu doświadczony zespół dyplomowanych kosmetologów opracuje wraz z Tobą plan zabiegowy dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.

4.2/5 - (4 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!