EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Co lepsze mezoterapia igłowa czy stymulatory?

Masz pytanie?

mezoterapia igłowa
Spis treści

Co lepsze mezoterapia igłowa czy stymulatory? Który zabieg wybrać?

Profilaktyka i opóźnianie procesów starzenia zyskują coraz bardziej na popularności. Coraz więcej kobiet i mężczyzn ma świadomość, że łatwiej jest zapobiegać i opóźniać procesy starzenia niż cofać je, i dlatego decyduje się na zabiegi, które mają działanie przede wszystkim prewencyjne i regeneracyjne i utrzymujące skórę w dobrej kondycji. Jednym z najbardziej popularnych i sprawdzonych jest Mezoterapia igłowa, która już od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością jako zabieg prewencyjny, ale w ostatnich latach zyskują na popularności stymulatory tkankowe. Czym się różnią mezoterapia igłowa i stymulatory? Czy stymulatory to ulepszona wersja mezoterapii igłowej? Na te często zadawane pytania odpowiedzą specjaliści z kliniki medycyny estetycznej Absolu i doradzą, jak wybrać zabieg dla siebie. Zarówno mezoterapię igłową jak i stymulatory tkankowe zaliczamy do zabiegów prewencyjnych i regeneracyjnych. Obydwa zabiegi są iniekcyjne, czyli preparat podaje się do skóry igłą. To co jest bardzo istotne, to obydwa zabiegi należy wykonać w serii 3-4 zabiegów, bo pojedynczy zabieg daje efekt krótkoterminowy ze względu na działanie regeneracyjne. W obydwu przypadkach jest bardzo dużo dostępnych preparatów na rynku, więc bardzo ważne jest nie tylko zdecydowanie, czy Mezoterapia igłowa czy stymulator tkankowy, ale przede wszystkim jaki preparat powinien być podany, bo od tego zależy efekt zabiegu . Dlatego bardzo istotna jest rola eksperta zabiegowca, lekarza czy kosmetologa, który powinien decydować o doborze zabiegu i preparatu.

Jakie są różnice między Mezoterapią igłową a Stymulatorem tkankowym?

Zasadniczych różnic jest kilka: Przede wszystkim różnice w stosowanych preparatach, po drugie – różnice w efektach zabiegowych, co wynika właśnie z różnicy w preparatach, po trzecie sposób podania i wykonanie zabiegu. Czym różnią się preparaty do mezoterapii igłowej i stymulatory tkankowe? Preparaty mezoterapii igłowej w większości przypadków oparte są na nieusieciowanym kwasie hialuronowym i jego rolą jest głęboko nawilżyć, odżywić skórę i poprawić jej kondycję. Preparatów do mezoterapii igłowej jest bardzo wiele, mogą różnić się zawartością nieusieciowanego kwasu hialuronowego oraz dodatkowymi składnikami aktywnymi, które wpływają na działanie. Nieusieciowany kwas hialuronowy, który ma przede wszystkim działanie głęboko nawilżające łączy się z aminokwasami, peptydami, witaminami . W zależności od czynników aktywnych mezoterapia igłowa będzie miała działanie intensywnie nawilżające, odżywcze, rewitalizujące, rozjaśniające, delikatnie ujędrniające, poprawiające koloryt skóry. Stymulatory tkankowe to o wiele bardziej nowoczesne, a zarazem złożone preparaty. Są to najnowsze preparaty na rynku medycyny estetycznej. Są odpowiedzią na potrzeby pacjentów bardziej naturalnego wyglądu i swojego rodzaju alternatywą dla wypełniania kwasem hialuronowym.Składniki aktywne zawarte w stymulatorach pobudzają naturalne procesy regeneracji w skórze , czyli produkcję kolagenu i elastyny oraz odbudowują tkankę, to jest podstawowa rola stymulatora. Do takich składników należą : polinukleotydy, hydroksyapatyt wapnia , czy innowacyjne wiązany kwas hialuronowy. Stymulatory dają pierwszy efekt rewitalizacji tuż po zabiegu, ale pełen efekt naturalnego odmłodzenie uwalnia się w czasie.

Czym różnią się efekty mezoterapii igłowej i stymulatorów tkankowych?

Mezoterapia igłowa to przede wszystkim zabieg intensywnie nawilżający i odżywczy, poprawiający jakość i kondycję skóry zmęczonej, suchej, starzejącej się. W efekcie po serii zabiegów skóra jest nawilżona, zredukowane są oznaki zmęczenia, skóra nabiera jędrności, poprawia się koloryt i jakość skóry. Stymulatory również regenerują i poprawiają kondycję skóry, ale dodatkowo działają na stymulację własnej produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Ich główną rolą jest stymulowanie procesów naprawczych i odbudowa tkanki. Sprawiają, że skóra ulega naturalnemu odmłodzeniu, zagęszczeniu i ujędrnieniu. Stymulatory tkankowe mają zdecydowanie bardziej zaawansowane i intensywne działanie w porównaniu do mezoterapii. Zarówno mezoterapia jak i stymulatory dają najlepsze efekty po wykonaniu serii zabiegowej.

Czym różni się zabieg mezoterapii igłowej vs stymulator tkankowy?

Mezoterapia igłowa polega na wykonaniu wielu nakłóć na całej skórze i podaniu preparatu w głąb skóry. Zabieg można wykonać zarówno ręcznie strzykawką i igłą jak i specjalnym urządzeniem do mezoterapii igłowej Vital Injector, w którym stosuje się multi-igłę oraz próżniowe zassanie skóry aby nie było grudek na skórze po zabiegu. W związku z wykonaniem na skórze wielu nakłuć skóra jest znieczulona do zabiegu. Stymulatory tkankowe również aplikuje się iniekcyjnie, ale lekarz czy kosmetolog wykonuje tylko kilka nakłuć na każdej stronie twarzy. W związku z tym zabieg nie wymaga znieczulenia i jest znacznie krótszy, trwa około 30 minut.

Co lepsze – Mezoterapia igłowa czy Stymulatory

Obydwa zabiegi są bardzo popularnymi zabiegami medycyny estetycznej. Są bardzo skuteczne, ale każdy z nich spełnia inną rolę. Mezoterapia to przede wszystkim element profilaktyki zdrowej skóry i spowalniania procesów starzenia poprzez głębokie nawilżenie, odżywienie i rewitalizację skóry. Stymulatory są terapią bardziej zaawansowaną, skierowaną na odbudowę tkanki, zagęszczenie skóry, odbudowę ubytków kolagenu. Stymulatory są zabiegiem bardziej intensywnym, ale nie zawsze oznacza to , że lepszym, bo zabieg należy dobrać do potrzeb skóry Pacjenta. Dlatego bardzo istotna jest rola kosmetologa czy lekarza, który doradzą i wraz z Pacjentem opracują plan zabiegowy.

Mezoterapia igłowa czy Stymulator – podsumowanie

Stymulatory tkankowe i Mezoterapia igłowa to bardzo skuteczne, sprawdzone i bezpieczne zabiegi, które pozwolą Ci utrzymać dobrą , zdrową i młodszą kondycję skóry. Regularnie stosowane są skuteczną profilaktyką opóźniającą procesy starzenia. Różnią się zastosowaniem i efektami. Mezoterapia igłowa to przede wszystkim skuteczne, głębokie i intensywne odżywienie, nawilżenie i szybka poprawa kondycji zmęczonej skóry. Stymulatory dają więcej – wpływają na odbudowę ubytków tkanki, stymulują naturalną regenerację kolagenu i elastyny w skórze. Doświadczeni specjaliści w klinice Absolu doradzą Ci, który zabieg jest odpowiedni dla Twojej skóry. 
5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA