EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Btl Hypro Najnowocześniejszy Lifting Ultradźwiękowy

Masz pytanie?

technologia hifu
Spis treści

Jak Działają Nowoczesne Technologie?

Proces starzenia się rozpoczyna się już niestety po 30 roku życia. Większość z nas myśli , że procesy starzenia się dotyczą skóry, bo pojawiają się zmarszczki, kurze łapki, bruzdy, skóra staje się cienka i wiotka. Prawda jest taka, że starzeje się nie tylko nasza skóra, ale też tkanki podskórne, mięśnie, których zaczyna ubywać. Efektem tego jest utrata owalu, widzimy, że policzki zaczynają opadać, powstają tzw chomiki, często pojawia się drugi podbródek, skóra staje się wiotka, brak jej jędrności. Te zaawansowane symptomy związane ze starzeniem się tkanek podskórnych widoczne są już po 40 roku życia i z roku na rok postępują.
Mimo tego, że czasu nie da się oszukać dobra wiadomość jest taka, że wiele z tych procesów można cofnąć lub opóźnić poprzez dobrze dobrane nowoczesne i nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej z zastosowaniem najnowszych technologii, które działają liftingująco, ujędrniająco i są bardzo skuteczną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych, takich jak chirurgiczny lifting twarzy.
Zabiegi nieinwazyjne, takie jak lifting termiczny, są bardzo bezpieczne, skuteczne, a przede wszystkim działają w sposób naturalny, czyli stymulują naturalne procesy regeneracji i przebudowy skóry.
Jednym z zabiegów i technologii, która zyskuje popularność w ostatnich latach i daje naturalny efekt liftingu bez skalpela jest HIFU. Jest to na prawdę skuteczna, a przede wszystkim naturalna i bezpieczna alternatywa dla liftingu chirurgicznego, bez bólu, bez blizn, bez rekonwalescencji.
Na czym polega technologia HIFU i dlaczego działa- dając efekty ujędrniające i liftingujące, wykorzystując naturalne procesy regeneracji skóry?

Lifting Ultradźwiękowy Hifu – Na Czym Polega?

HIFU to innowacyjna technologia stosowana od kilku lat w medycynie estetycznej i z roku na rok zyskuje coraz większą popularność ze względu na połączenie bezpieczeństwa, bezinwazyjności i skuteczności.
HIFU oznacza skupioną wiązkę ultradźwięków o wysokim natężeniu (High Intensity Focused Ultrasound). Sama technologia nie jest nowa, już od ponad 20 lat jest wykorzystywana w medycynie, między innymi w USG, podobnie jak USG wykorzystuje ona bezpieczną falę akustyczną. O ile w USG ultradźwięki odbijają się od badanego organu, a następnie tworzą na ekranie obraz diagnostyczny, o tyle w technologii HIFU2 fali ultradźwiękowej ma inną częstotliwość, której efektem jest podgrzanie tkanek.
Do medycyny estetycznej HIFU weszło kilka lat temu i z ogromną dynamiką zyskuje zwolenników bezinwazyjnych zabiegów liftingujących i ujędrniających.
Technologia HIFU polega na wywołaniu tarcia komórek przez skoncentrowane ultradźwięki. Efekt ten prowadzi do przegrzania, które ma miejsce głęboko w skórze. Efekt termiczny występuje punktowo, tylko na końcu stożka skupionej fali.
Wywołany tarciem komórek efekt termiczny pobudza procesy naprawcze i przebudowę skóry, powoduje napięcie tkanek podskórnych i skóry i w efekcie tego lifting. Technologię skoncentrowanych ultradźwięków wykorzystuje się też w celu poprawy napięcia i ujędrnienia wiotkiej skóry na ciele , np na brzuchu, udach czy ramionach ( tzw pelikany).

Jak działa technologia HIFU BTL HIPRO?

Odkąd technologia HIFU znalazła swoje zastosowanie w medycynie estetycznej ze względu na wyjątkową skuteczność w liftingu, ujędrnianiu twarzy i ciała, wzmacnianiu wiotkiej skóry, na rynku pojawiło się dużo urządzeń wykorzystujących technologię skoncentrowanych ultradźwięków.
W Klinice Absolu wykorzystujemy technologię HIFU 2, czyli nową generację ultradźwięków, która ma możliwość napinania tkanki i liftingu na poziomie SMAS.
SMAS jest to głęboka warstwa tkanki podskórnej, czyli warstwa mięśniowo- powięziowa. To właśnie ta warstwa jest kluczowa dla utrzymania naturalnego, młodego owalu twarzy, stanowi rusztowanie i podporę dla skóry. Dokładnie w tej warstwie SMAS działają też chirurdzy plastycy podczas operacji liftingu twarzy.
BTL HIPRO to najnowsza technologia skoncentrowanych ultradźwięków, która zapewnia głęboki bezinwazyjny lifting bez skalpela na poziomie SMAS.
HIFU 2, skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości ujędrniają i napinają nie tylko skórę, lecz także tkanki podskórne w sposób naturalny, poprzez stymulację skóry i tkanek na poziomie SMAS. Podczas zabiegu ciągłość skóry zostaje nienaruszona, skoncentrowane ultradźwięki przechodzą przez warstwę skóry zewnętrznej nie uszkadzając jej, podczas gdy na poziomie skóry właściwej i pod nią dochodzi do koagulacji tkanek, dającej długotrwały efekt napięcia i liftingu.
Nieoperacyjny lifting BTL HIPRO może być wykonywany również na ciele, w tych obszarach, gdzie skóra traci jędrność, staje się wiotka, na przykład na brzuchu, udach, nad kolanami, czy na ramionach.
Problem wiotczenia skóry jak również tkanek podskórnych to symptom, który dotyka kobiety najczęściej powyżej 40 roku życia, pomimo uprawiania sportu, dbania o wagę i zdrowego trybu życia.
Nawet osoby, które dbają o siebie, są szczupłe, aktywne fizyczne, dbają o regularną pielęgnację twarzy i ciała, z wiekiem zauważają postępującą utratę jędrności i nadmiar wiotkiej skóry w na obszarach takich jak twarz, szyja, ramiona , brzuch, pośladki, wnętrze ud. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest bezoperacyjny lifting HIFU2, który ujędrnia i napina skórę i likwiduje jej wiotkość – i to zupełnie bezinwazyjnie. HIFU 2 można zaliczyć do najbardziej skutecznych a zarazem bezpiecznych i komfortowych zabiegów.
Ogromną zaletą HIFU HIPRO jest całkowity brak rekonwalescencji. W przeciwieństwie do laserów, czy radiofrekwencji mikroigłwej , gdzie rekonwalescencja i zaczerwienienie skóry trwa 1-3 dni, technologia HIFU 2 całkowicie omija naskórek, aby dostarczyć energię w optymalnej temperaturze na ściśle określoną głębokość. Fale przechodzą bezinwazyjnie przez wierzchnie warstwy i ogniskują (skupiają) się punktowo dopiero wewnątrz skóry właściwej lub na poziomie SMAS, w zależności od problemu skóry i potrzeb zabiegowych na głębokości 1.5 mm, 3 mm, 4.5 mm , a w przypadku ciała na głębokości 8 i 13 mm w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej.
Punktowo w skórze właściwej następuje przegrzanie tkanki do temperatury 65-75 ℃ i punktowej koagulacji włókien kolagenowych, które ulegają skróceniu i dają pierwszy, natychmiastowy efekt lekkiego napięcia i liftingu skóry.
Właściwy efekt liftingu, napięcia skóry i odmłodzenia rysów, następuje po 2-3 miesiącach od zabiegu. Jest to naturalny proces regeneracji skóry. Proces zostaje uruchomiony podczas punktowej koagulacji w trakcie zabiegu, a organizm traktuje to jako uszkodzenie skóry i uruchamia naturalne procesy naprawy i regeneracji. Regeneracja skóry polega na produkcji przez fibroblasty nowych włókien kolagenowych. 2 – 3 miesiące po zabiegu skóra stopniowo ulega poprawie, zwiększa się napięcie, ujędrnienie, podnosi się owal. Stopniowy efekt jest bardzo korzystny dla pacjentów, którzy chcą uniknąć radykalnej zmiany. Zależy im na poprawie wyglądu, ale w sposób naturalny i stopniowy.
Warto podkreślić, że efekt liftingu daje wykonanie zabiegu na poziomie 4.5 mm, ponieważ na tym poziomie znajduje się warstwa SMAS (mięśniowo-powięziowa), na której operują chirurdzy plastycy. Bezoperacyjny lifting za pomocą fali ultradźwiękowej HIFU 2 to zabieg szczególnie wybierany przez pacjentów, którzy rozważają interwencję chirurgiczną, jednak obawiają się operacji i związanego z nią ryzyka komplikacji.
Technologia HIFU 2 można stosować również płycej na głębokości 1,5 i 3 mm– jeśli celem zabiegu jest poprawa jakości skóry właściwej, poprzez ujędrnienie i napięcie, dzięki skróceniu włókien kolagenowych oraz ich wzmożonej produkcji.
BTL HIPRO równie skutecznie działa w zabiegach ujędrnienia skóry na ciele .
Ogromną przewagą HIFU2 jest dużo wyższy komfort zabiegu w stosunku do innych urządzeń HIFU. Zabieg jest odczuwalny, ale nie jest bolesny. Wynika to z większej precyzji dostarczania pojedynczych impulsów dokładnie określonej energii do obszaru zabiegowego.

Jakie są efekty BTL HYPRO?

BTL HIPRO w technologii HIFU 2 to najgłębszy lifting niechirurgiczny
• Dostarcza spektakularne efekty liftingu i ujędrnienia zwłaszcza u pacjentów z dużą wiotkością skóry
• Jest naturalną i bezpieczną alternatywą dla liftingu chirurgicznego
• Nie przerywa ciągłości naskórka, jest całkowicie bezinwazyjny
• Pozostawia długotrwałe efekty już po jednym zabiegu
• Nie wymaga specjalnych przygotowań, okresu rekonwalescencji, bezpośrednio po zabiegu pacjent wraca do normalnej aktywności
• Wysoki komfort zabiegu – zredukowany stopień odczuwalności zabiegu (w porównaniu do HIFU starszej generacji)
• Nie ma ograniczeń wiekowych
• Zabieg można wykonywać cały rok , także w okresach silnego nasłonecznienia
• Szybka procedura (standardowy zabieg trwa 15-60 minut)
hipro scaled

Przeciwwskazania do zabiegu liftingu ultradźwiękowego BTL HYPRO

W przypadku zastosowania technologii HIFU jest relatywnie mało przeciwskazań, często osoby, które nie mogą wykonać zabiegu laserowego mogą wykonać lifting HIFU.
Do przeciwskazań zabiegowych należą ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe, stan zapalny, opryszczka czy uszkodzony naskórek w miejscu wykonywania zabiegu.
Opalenizna nie jest wykluczeniem przed przeprowadzeniem zabiegu.

Btl Hypro Lifting Hifu 2 Podsumowanie

Moim zdaniem technologia HIFU skoncentrowanych ultradźwięków to jedna z lepszych metod skutecznego liftingu, podniesienia owalu twarzy, ujędrnienia twarzy oraz ciała – bezinwazyjnie. Ogromną zaletą zabiegu jest możliwość dotarcia z energią skoncentrowanych ultradźwięków na głębokość 4,5 mm, czyli do warstwy SMAS, mięśniowo-powięziowej, na której pracują również chirurdzy plastyczni. Bezsprzeczną zaletą HIFU jest wysokie bezpieczeństwo i całkowity brak rekonwalescencji, warstwa naskórka nie zostaje naruszona podczas zabiegu.
Dobrym rozwiązaniem jest również łączenie HIFU z radiofrekwencją mikroigłową, naprzemienne wykonanie zabiegu przyniesie trwałe, spektakularne efekty trwałej przebudowy skóry, liftingu, ujędrnienia i poprawy kolorytu, bezinwazyjny efekt odmłodzenia WOW.

5/5 - (1 głosów)
Picture of Barbara Goździkowska
Barbara Goździkowska
W branży Beauty pracuję już prawie 30 lat, moja pasja to holistyczna dbałość o zdrowie, urodę i samopoczucie, aby jak najdłużej utrzymać ciało i skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Stworzenie Absolu, Kliniki Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej jest realizacją moich marzeń i pasji, aby oferować Pacjentom najbardziej nowoczesne rozwiązania i najwyższą jakość zabiegów, żeby zachować młody, zdrowy, naturalny wygląd na dłużej. Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, stawiam na nowoczesne, bezpieczne, skuteczne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które w naturalny sposób odmładzają i regenerują skórę.
Top Zabiegi
Światowa Innowacja!
Jedyny Laser Wolumetryczny
Red Touch PRO
NIEPOWTARZALNA PROMOCJA