EN
Szukaj
Szukaj
Close this search box.

Tłuszcz na plecach, biodrach, brzuchu

Mimo że tkanka tłuszczowa pełni wiele istotnych funkcji w organizmie, jej nadmiar stanowi problem estetyczny i zdrowotny. Niechciany tłuszcz na brzuchu, biodrach, plecach czy ramionach może mieć negatywny wpływ na poczucie atrakcyjności, pewność siebie, komfort psychiczny oraz kontakty z innymi ludźmi. Redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej, warto rozpocząć od zmiany nawyków żywieniowych i regularnej aktywności fizycznej. W usuwaniu tłuszczu pomogą również nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej, które łączą sprawdzone i bezpieczne technologie tak, aby wielowymiarowo usunąć zbędną tkankę tłuszczową. Zabiegi modelowania ciała polecane są szczególnie w przypadku uporczywej tkanki tłuszczowej, której nie można usunąć dietą czy ćwiczeniami, np. na brzuchu, udach, czy biodrach.

zabiegi na brzuch emtone

Tłuszcz na biodrach, brzuchu, ramionach - przyczyny

Tłuszcz na dole brzucha, boczkach i innych miejscach na ciele najczęściej odkłada się na skutek nieprawidłowej diety (produkty bogate w tłuszcze, cukry, przetworzona żywność itd.) oraz zbyt małej ilości ruchu. Inne przyczyny nadmiaru tkanki tłuszczowej to zaburzenia hormonalne, uwarunkowania genetyczne, niektóre choroby. Ponadto tłuszcz na twarzy, brzuchu, biodrach gromadzi się wraz z wiekiem (naturalny proces starzenia).

Nadmiar tkanki tłuszczowej może być widoczny w różnych obszarach ciała, np. na ramionach, kolanach, piersiach, pośladkach. W przypadku mężczyzn tłuszcz może magazynować się nie tylko na brzuchu i plecach, lecz także w okolicy klatki piersiowej.

Jak pozbyć się tłuszczu na ciele?

Sprawdź nasze zabiegi:

Zapraszam

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Barbara Goździkowska

Masz pytania?

Jak oceniasz tę stronę?
AKCJA CIAŁO!
Zredukuj tkankę tłuszczową, cellulit, ujędrnij ciało!

Najbardziej nowoczesne, skuteczne technologie modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej

PROMOCJA 6 zabiegów - 45% taniej!